Evcil HAYVAN Tüy Temizliği!

                   Evinizin bakımını sağlamanın pratik yolları var. Ama unutmayın, kuralları siz koyun!
Evinizi bir evcil hayvanla paylaşmak beraberinde bazı temizlik zorluklarını da getirir. Fakat birkaç temel kural koyarak, temizliği kolaylaştırabilir ve günlük bir rutin haline getirebilirsiniz.

UÇUŞAN TÜYLER;
                   Tüyler sizin için sorunsa en sevdikleri yere bir havlu veya throw yerleştirmek ve daha sonra bunu silkmek veya yıkamak, tüy sorununu azaltacaktır. Mobilyalarınızı elektrik süpürge ile derinlemesine temizlemeden önce tüy toplama rulosuyla yüzeydeki tüyleri toplayın. Sert yüzeylerde, elektrik süpürgesi yerine elektrostatik paspas kullanın. Ev hayvanınızın tüylerini düzenli olarak fırçalayın. Bazı elektrikli süpürge markalarının köpeklere özel, tüy tarama başlıkları bile var.

ÇAMURLU PATİLER;
                   Çamurlu patiler, özellikle kış aylarında hayvan sahiplerinin ortak problemi. Fakat birkaç basit yöntem ile zeminler hep temiz kalabilir. Çamurlu patileri temizlemek için kapınızın girişine bir havlu koyun. Evcil hayvanınızın mama ve su kabının altına yerleştireceğiniz bir mat, dökülen kırıntı ve suları temizlemenizi kolaylaştıracaktır. İyi kalite bir oda spreyi ile özellikle yatağındaki veya sepetindeki kötü kokuları yok edebilirsiniz.

ÖNCE GÜVENLİK;
                   Tıbbi malzemeleri ve temizleme malzemelerini evcil hayvanınızın erişemeyeceği bir dolaba koyun. Klozetinizi kimyasallarla temizledikten sonra klozet kapağını mutlaka kapalı tutun. Kablo ve kordonları mobilyaların arkasında veya halının altına saklayın ya da güçlü bir kablo koruyucu kullanın, böylelikle hayvanınız kabloları ısıramaz. Ayrıca birçok ev bitkisi de evcil hayvanlar için tehlikeli olabilir. Bitkilerin hayvanınızın erişemeyeceği bir yerde olmasına özen gösterin ve bitkilerin altındaki su kabından su içmelerine izin vermeyin.

                   Eğer evcil hayvanınız yatağından memnun değilse, bir mobilyanızı onun hoşuna gidecek şekilde yeniden düzenleyin. Eğer bir kaza olmuşsa, hemen temizleyin ki, koku ve leke kalıcı olmasın.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long