Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

Melek Yüzlü ŞEYTAN...

               Hayattaki lükslerimden biri, arkadaşlarımla uzun rakı masalarına oturmak ve saatlerce sohbet etmek. Tabii mevsimine veya konsepte göre bu, şaraplı akşamlar, viski sohbetleri veya tekila geceleri olabilir. Yemeyi içmeyi sevmeme rağmen vücudumun da pek fit olmadığını belirtmek isterim.
Her zaman abartmaktan kaçınmak gerek. Çünkü akıl ve ruh sağlığımız daha önemli. Kafalar yandıysa atletik bir vücutla sinir hastalıkları hastanesinin bahçesinde oturmanın bize ne yararı olur? Anladığınız üzere benim küçük şeytanım alkol!
               Şeker veya çikolata sevdalısı da olabilirim ama hamur peşinde de koşmam. Sigara içmem ama alkolümü de kimseye içtirmem! Yalnız yazıda söz edildiği gibi alkolik bir insan da değilim. Sadece ortamı oluştuğunda keyif alınabilecek ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler ile sizleri aydınlatmak istiyorum. İçki içiyoruz ama gece boyunca da ne yediğimize de özen gösteriyoruz. Bu masalarda ekmek, kızartma, veya tatlı türevi şeyler yemiyoruz. Alkol öncesi mutlaka büyük bir bardak kefir içeriz. Kefir hem ertesi günkü alkol ağırlığını alır hem de sindirime yardımcı olur.

               Yanı sıra alkolle birlikte bol su içerim. Belki de bu nedenle başım hiç ağrımaz. Yoğun içkili bir gecenin ertesinde açık havada yürüyüş veya evde detoks yogası yapıyorum. Detoks yogasında bedeni sağa sola ve öne arkaya burgulayarak büken hareketler yapılır. Bu sayede iç organlar ıslak bir çamaşırın elle sıkıldığı zaman suyunu bırakması gibi, biriktirdiği toksinleri atıyor. Ayrıca ter atmak da toksinlerden arındırıyor. Yine alkol nedeni ile vücuttaki pH dengesi asidik yöne kaydığından, sonrasında alkali beslenmeye özen gösteriyorum. Güne bir limonun sıkıldığı bir bardak suyla başlayıp devamında salatalık, brokoli ve patates gibi alkali besinler alıyorum.
               Brokoliyi çiğ halde blenderden sarımsakla beraber geçirip küçük taneli hale getirdikten sonra zeytinyağı ve limonla yada yoğurtla tüketebilirsiniz. Çiğ tüketilmiş brokoli maksimum fayda sağlar. Yine pH oranını yükseltmek için bol suyla ingiliz karbonatı da içebilirsiniz. Dengeyi bulduğunuz sürece, bol Şeytan`lı günler dilerim.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

1 yorum:

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

DUYURU!
GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR

DUYURU;

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long