Beslenmesine El Atın!

                        Günümüzde kadın-erkek fark etmeksizin sağlıklı beslenme konusunda önemli bir bilinç var. Ancak ne yazık ki erkekler bu konuya bizim kadar hassasiyet göstermiyor yada nereden başlayacaklarını bilemiyorlar. Gelin onlara bu konuda destek olalım. Neler yapılabileceğini onlara gösterelim.

                        Dünya genelinde kadınların yüzde 35,3’ünün erkeklerin ise yüzde 33,3’ünün obezite ile mücadele verdiğini biliyor muydunuz? Ülkemizde erkeklerin yüzde 24’ü kadınların ise 32’si şişman kişilerden oluşuyor. Yapılan araştırmalara göre dünyada 20’li yaşlardaki kadın ve erkeklerde son 11 yıla baktığımızda obezite derecesi yüzde 40 civarında artış göstermiş. Yani oldukça ciddi ve sağlıklı beslenmemiz konusunda bilinçli davranmamız gerekiyor.
                        Biz üzerimize düşeni elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz; pekii ya erkekler? Onlar bu konuda biraz daha vurdumduymaz. Hele ki yalnız yaşıyorlarsa akşam yemeklerini fast food ile geçiştirme ihtimalleri hayli yüksek.

                        Erkeklerde göbek bölgesinde oluşan yağların vücudun çalışma mekanizmasında bir takım bozukluklar oluşturduğuna ve kilo miktarı arttıkça problemlerin büyüyeceğine değinmek istiyoruz. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra kalori kontrolü ve spor ile fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

Bunun en iyi teşfiki de ancak kadınlardan gelebilir.

Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

1 yorum:

  1. çocuk gibiler ama akla gelince bizden üstünler, fazla fazla dağıtıyorlar

    YanıtlayınSil

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site