Beslenmesine El Atın!

                        Günümüzde kadın-erkek fark etmeksizin sağlıklı beslenme konusunda önemli bir bilinç var. Ancak ne yazık ki erkekler bu konuya bizim kadar hassasiyet göstermiyor yada nereden başlayacaklarını bilemiyorlar. Gelin onlara bu konuda destek olalım. Neler yapılabileceğini onlara gösterelim.

                        Dünya genelinde kadınların yüzde 35,3’ünün erkeklerin ise yüzde 33,3’ünün obezite ile mücadele verdiğini biliyor muydunuz? Ülkemizde erkeklerin yüzde 24’ü kadınların ise 32’si şişman kişilerden oluşuyor. Yapılan araştırmalara göre dünyada 20’li yaşlardaki kadın ve erkeklerde son 11 yıla baktığımızda obezite derecesi yüzde 40 civarında artış göstermiş. Yani oldukça ciddi ve sağlıklı beslenmemiz konusunda bilinçli davranmamız gerekiyor.
                        Biz üzerimize düşeni elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz; pekii ya erkekler? Onlar bu konuda biraz daha vurdumduymaz. Hele ki yalnız yaşıyorlarsa akşam yemeklerini fast food ile geçiştirme ihtimalleri hayli yüksek.

                        Erkeklerde göbek bölgesinde oluşan yağların vücudun çalışma mekanizmasında bir takım bozukluklar oluşturduğuna ve kilo miktarı arttıkça problemlerin büyüyeceğine değinmek istiyoruz. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra kalori kontrolü ve spor ile fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

Bunun en iyi teşfiki de ancak kadınlardan gelebilir.

Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

1 yorum:

  1. çocuk gibiler ama akla gelince bizden üstünler, fazla fazla dağıtıyorlar

    YanıtlaSil

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long