Bunalımdan Çabuk Çıkma Yolları

                     Tabii ki bunalımın mevsimi, takvimi olmaz. Her insan her an girebilir. Lakin kışa doğru bu kâbustan uyanmak, üstünüzden sıkıntıyı atmak daha zor; kasvetli hava içinizi daha da sıkar ama ne olursa olsun bunun üstesinden gelip her an mutlu kalmak sizin elinizde.

                     Hepimizin artık yeter dediği anlar olmuştur ama dertler bitmez. Çünkü hayatın bir parçasıdır ve yaşanması gerekir, kimi zaman nedeni aşktır, kimi zaman para, kimi zaman daha derin mevzular. Şanslı olanlar problemleri farklı zamanlarda yaşar, bu onlara nefes alma fırsatı verir, kimi de maalesef bir anda bütün olumsuzluklarla yüz yüze kalır. Üst üste yaşanılan sıkıntılar uykusuz geceler, moralsiz günler, hepsinden kötüsü içten içe yaşanan korku ve endişe yer bitirir insanı. Kilo verdirir, kendinizi çirkin hissettirir, beyniniz, düşünceleriniz size sürekli felaket tellallığı yapar durur. En ufak sorunu büyütür, her zaman en kötüsünü düşünür duruma getirir sizi.
                     Dertlerini başkalarıyla paylaşmak elbette ki insani rahatlatan bir şey ama herkesi dinlememek lazım, daha doğrusunu herkesin yorumunu ciddiye almamak veya duymamak lazım.. Yoksa beyin söylenen her acı sözü veya yapılan kötü bir yorumu bunalım anında daha da büyütüp karamsarlaştırıyor. En iyisi sıkıntınız neyse onu anlatacak sadece bir kişiyi bulun ve o da sıkıntıyı daha önce yaşamış veya sorunu çözebilecek en iyi bilgiye, vasfa sahip olsun.

Ona Güvenin...
                     Bulunduğunuz ortamdan uzaklaşın. Uzun zamandır gitmediğiniz göremediğiniz arkadaşınızı görün. Bu arada bu halinizi görüp üzülen insanların nasihatlerine kulak verin, onların sevgisine inanın. Sorunlarınızı size unutturan, sizi iyi hissettiren insanlarla beraber olun. Değişimi yakalayın.  Büyük dertlerle baş etmek için gücünüzü geri kazanmak işte bu kadar kolay. Yeter ki önce bir silkinin, kendinizi serbest bırakıp elinizi uzatın, muhakkak bir seveniniz onu tutacaktır. Sakın “ya yoksa” demeyin. Kimse olmazsa dahi kulunu seven yaradan var. Merak etmeyin.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long