Bunalımdan Çabuk Çıkma Yolları

                     Tabii ki bunalımın mevsimi, takvimi olmaz. Her insan her an girebilir. Lakin kışa doğru bu kâbustan uyanmak, üstünüzden sıkıntıyı atmak daha zor; kasvetli hava içinizi daha da sıkar ama ne olursa olsun bunun üstesinden gelip her an mutlu kalmak sizin elinizde.

                     Hepimizin artık yeter dediği anlar olmuştur ama dertler bitmez. Çünkü hayatın bir parçasıdır ve yaşanması gerekir, kimi zaman nedeni aşktır, kimi zaman para, kimi zaman daha derin mevzular. Şanslı olanlar problemleri farklı zamanlarda yaşar, bu onlara nefes alma fırsatı verir, kimi de maalesef bir anda bütün olumsuzluklarla yüz yüze kalır. Üst üste yaşanılan sıkıntılar uykusuz geceler, moralsiz günler, hepsinden kötüsü içten içe yaşanan korku ve endişe yer bitirir insanı. Kilo verdirir, kendinizi çirkin hissettirir, beyniniz, düşünceleriniz size sürekli felaket tellallığı yapar durur. En ufak sorunu büyütür, her zaman en kötüsünü düşünür duruma getirir sizi.
                     Dertlerini başkalarıyla paylaşmak elbette ki insani rahatlatan bir şey ama herkesi dinlememek lazım, daha doğrusunu herkesin yorumunu ciddiye almamak veya duymamak lazım.. Yoksa beyin söylenen her acı sözü veya yapılan kötü bir yorumu bunalım anında daha da büyütüp karamsarlaştırıyor. En iyisi sıkıntınız neyse onu anlatacak sadece bir kişiyi bulun ve o da sıkıntıyı daha önce yaşamış veya sorunu çözebilecek en iyi bilgiye, vasfa sahip olsun.

Ona Güvenin...
                     Bulunduğunuz ortamdan uzaklaşın. Uzun zamandır gitmediğiniz göremediğiniz arkadaşınızı görün. Bu arada bu halinizi görüp üzülen insanların nasihatlerine kulak verin, onların sevgisine inanın. Sorunlarınızı size unutturan, sizi iyi hissettiren insanlarla beraber olun. Değişimi yakalayın.  Büyük dertlerle baş etmek için gücünüzü geri kazanmak işte bu kadar kolay. Yeter ki önce bir silkinin, kendinizi serbest bırakıp elinizi uzatın, muhakkak bir seveniniz onu tutacaktır. Sakın “ya yoksa” demeyin. Kimse olmazsa dahi kulunu seven yaradan var. Merak etmeyin.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site