Elma Sirkesi Hazırlanışı

               Evinizde elma sirkesi hazırlamak artık çok kolay. Üç farklı yol izleyerek evinizde kolaylıkla elma sirkesi hazırlayabileceksiniz. Bilindiği üzere sirkeler ile her şeyi dezenfekte eder olduk. Sürekli buna para da yetişmez. Kolları sıvamanın vaktidir hanımlar.

Elma Suyu Kullanarak: Üç kilo elmayı yıkayın ve kurulayın. Tercihen rengi ve hoş kokusundan dolayı Amasya elmasını kullanın. Elmaları kabularını soymadan katı meyve sıkacağına atın. Köpüklü, yaklaşık 2,5 litre elma suyu elde edeceksiniz. Elma suyunun üzerindeki köpükleri alın ve elde ettiğiniz suyu geniş ağızlı cam bir kaba koyun. Varsa üzerine doğal sirkeden bir çay bardağı boşaltın.
Yenmeyen Elmalarla: Evde elma sirkesi yapmak için en kolay tarif yenmeyen elmalarla hazırlanıyor. İki kilo Amasya elmasını yıkayın ve soymadan küp küp doğrayın. Doğramış olduğunuz elmaları 5-6 litre kapasiteli cam kavanoza koyarak, üzerini kapatacak kadar içme suyu ekleyin. Bir çay bardağı kadar doğal sirke karışımı koyup kavanozun kapağını kapatın. Artık elma parçalarından yapmak isterseniz ilk 10 gün bu karışıma her gün çıkan artıklarınızı ekleyebilirsiniz. Üzerini tülbentle kapattıktan sonra güneş görmeyen, ılık bir ortamda kavanozunuzu muhafaza ediniz ve belli aralıklarla sirkenizi karıştırınız.

Komposto Yaparak: Elmayı komposto gibi pişirip sirke eklemek de bir yöntem. Şekeri ısıyla ortaya çıkardığından, en erken sirke anası oluşumu bu yöntemle gözlemlendi. Farklı tariflerde sirkeye şeker oranı artsın diye ya rafine şeker yada elma pekmezi konuyor ancak ısının veya endrüstriyel herhangi bir maddenin girmesi tüm süreci bozuyor.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site