Elma Sirkesi Hazırlanışı

               Evinizde elma sirkesi hazırlamak artık çok kolay. Üç farklı yol izleyerek evinizde kolaylıkla elma sirkesi hazırlayabileceksiniz. Bilindiği üzere sirkeler ile her şeyi dezenfekte eder olduk. Sürekli buna para da yetişmez. Kolları sıvamanın vaktidir hanımlar.

Elma Suyu Kullanarak: Üç kilo elmayı yıkayın ve kurulayın. Tercihen rengi ve hoş kokusundan dolayı Amasya elmasını kullanın. Elmaları kabularını soymadan katı meyve sıkacağına atın. Köpüklü, yaklaşık 2,5 litre elma suyu elde edeceksiniz. Elma suyunun üzerindeki köpükleri alın ve elde ettiğiniz suyu geniş ağızlı cam bir kaba koyun. Varsa üzerine doğal sirkeden bir çay bardağı boşaltın.
Yenmeyen Elmalarla: Evde elma sirkesi yapmak için en kolay tarif yenmeyen elmalarla hazırlanıyor. İki kilo Amasya elmasını yıkayın ve soymadan küp küp doğrayın. Doğramış olduğunuz elmaları 5-6 litre kapasiteli cam kavanoza koyarak, üzerini kapatacak kadar içme suyu ekleyin. Bir çay bardağı kadar doğal sirke karışımı koyup kavanozun kapağını kapatın. Artık elma parçalarından yapmak isterseniz ilk 10 gün bu karışıma her gün çıkan artıklarınızı ekleyebilirsiniz. Üzerini tülbentle kapattıktan sonra güneş görmeyen, ılık bir ortamda kavanozunuzu muhafaza ediniz ve belli aralıklarla sirkenizi karıştırınız.

Komposto Yaparak: Elmayı komposto gibi pişirip sirke eklemek de bir yöntem. Şekeri ısıyla ortaya çıkardığından, en erken sirke anası oluşumu bu yöntemle gözlemlendi. Farklı tariflerde sirkeye şeker oranı artsın diye ya rafine şeker yada elma pekmezi konuyor ancak ısının veya endrüstriyel herhangi bir maddenin girmesi tüm süreci bozuyor.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long