Hayat Beni Neden Yoruyorsun?

                         2016 yılının son günlerinde şöyle bir geçmişe bakıp ne anılar biriktirmişim diye düşünüyor musunuz benim gibi? Aslında geçmişe bakıyorsak, hala geçmemiş birşeylerimiz var demektir. Yaşadığımız her an bir deneyimdir. İyileri elimizde tutarız ama kötüleri bir daha yapmamaya özen gösteririz. Fakat bir de geleceğe baktık mı hiç?

                         Geleceğe dair planlarımız, umutlarımız, hayallerimiz var mı? Peki ne kadarı gerçekçi? Ne kadarı hayal? Bizim hayatımızdaki tek problem somut bir idealimizin olmaması. Çalışıp didiniyoruz, yoruluyoruz, ter akıtıyoruz monoton bir hayat içinde... Peki kendimizi ne kadar ödüllendiriyoruz? Hayallerimizi gerçekleştirmeye olanaklarımız yoksa ona yakın şeyler yapamaz mıyız? Bu kadar mı çaresiziz?

                         Hayır!
Sadece üşeniyoruz. 70 yaşında doktora yapan, 80 yaşında hayallerindeki işi yapan koskoca bir dede var. Günümüzde bir çok örnek var ama önemli olan bizi harekete geçirecek olan nedenler! Ben bir çok blog açtım kapattım. Aslında yazmayı çok seviyorum. Ama neden ilk açtığım siteyi geliştiremedim. Çünkü heves.. Hevesimi kaçırdılar ya da destek göremedim. Beni tetikleyen kimse olmadı. Bu ailem olur, arkadaşlarım olur... En büyük hayalim blog yazarı olmak. Kitaplar yazabilmek. Sonuç? Tekrar sıfırdan başladım. Yine destekçilerim oldu ama arkası gelen desteklerim yok.

                         Her koyun kendi bacağından asılır, diye bir deyim var. Biz bahaneler üretmeye çalıştıkça hayaller bizim peşimizden koşar ama biz arkada kaldığı için onu göremeyiz. Yada görürüz ama 'hayal kurmak ne güzeldir' başlığıyla kalır. 2017'de kendime öyle bir ideal çizdim ki, kimsenin bunu bozmasına dahi izin vermeyeceğim. Olumlu/Olumsuz eleştiriler de alacağım ama artık vazgeçmek yok. Biraz geç oldu ama güç olmadı. Sadece biraz azim.

                         Demem o ki 2017 yılınız geçmişe bakarak geçmesin. Sadece oradan aldığınız dersler size yeter. Gelecekte ne istediğinize odaklanın. Hayat bu, yorar ama meyvesini de elbet bir gün alırsınız. İdeallerimi gerçekleştirdim başka ne yapayım demeyin. Hayaller insanlar için var. Ama olacak şeylerin hayali bambaşkadır. Siz siz olun sakın ola ki hayallerinizin peşinden gitmeyi bırakmayın.

Bir Dost...
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long