Hayat Beni Neden Yoruyorsun?

                         2016 yılının son günlerinde şöyle bir geçmişe bakıp ne anılar biriktirmişim diye düşünüyor musunuz benim gibi? Aslında geçmişe bakıyorsak, hala geçmemiş birşeylerimiz var demektir. Yaşadığımız her an bir deneyimdir. İyileri elimizde tutarız ama kötüleri bir daha yapmamaya özen gösteririz. Fakat bir de geleceğe baktık mı hiç?

                         Geleceğe dair planlarımız, umutlarımız, hayallerimiz var mı? Peki ne kadarı gerçekçi? Ne kadarı hayal? Bizim hayatımızdaki tek problem somut bir idealimizin olmaması. Çalışıp didiniyoruz, yoruluyoruz, ter akıtıyoruz monoton bir hayat içinde... Peki kendimizi ne kadar ödüllendiriyoruz? Hayallerimizi gerçekleştirmeye olanaklarımız yoksa ona yakın şeyler yapamaz mıyız? Bu kadar mı çaresiziz?

                         Hayır!
Sadece üşeniyoruz. 70 yaşında doktora yapan, 80 yaşında hayallerindeki işi yapan koskoca bir dede var. Günümüzde bir çok örnek var ama önemli olan bizi harekete geçirecek olan nedenler! Ben bir çok blog açtım kapattım. Aslında yazmayı çok seviyorum. Ama neden ilk açtığım siteyi geliştiremedim. Çünkü heves.. Hevesimi kaçırdılar ya da destek göremedim. Beni tetikleyen kimse olmadı. Bu ailem olur, arkadaşlarım olur... En büyük hayalim blog yazarı olmak. Kitaplar yazabilmek. Sonuç? Tekrar sıfırdan başladım. Yine destekçilerim oldu ama arkası gelen desteklerim yok.

                         Her koyun kendi bacağından asılır, diye bir deyim var. Biz bahaneler üretmeye çalıştıkça hayaller bizim peşimizden koşar ama biz arkada kaldığı için onu göremeyiz. Yada görürüz ama 'hayal kurmak ne güzeldir' başlığıyla kalır. 2017'de kendime öyle bir ideal çizdim ki, kimsenin bunu bozmasına dahi izin vermeyeceğim. Olumlu/Olumsuz eleştiriler de alacağım ama artık vazgeçmek yok. Biraz geç oldu ama güç olmadı. Sadece biraz azim.

                         Demem o ki 2017 yılınız geçmişe bakarak geçmesin. Sadece oradan aldığınız dersler size yeter. Gelecekte ne istediğinize odaklanın. Hayat bu, yorar ama meyvesini de elbet bir gün alırsınız. İdeallerimi gerçekleştirdim başka ne yapayım demeyin. Hayaller insanlar için var. Ama olacak şeylerin hayali bambaşkadır. Siz siz olun sakın ola ki hayallerinizin peşinden gitmeyi bırakmayın.

Bir Dost...
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site