Saçınıza Gereken İlgiyi Verin!

                               Boya, röfle, fön ve mevsim geçişleri… Saçımızın bu kadar yükü taşıyamayacağını kabul etmek gerekir. Saçı yıpranan uçlardan kestirmezsek, uç kısımlardaki kırıklar saçın uzamasını engeller. Saçta kopma nedeniyle yaşanan kayıplar artar. Bu durumda en doğrusu saçı kestirip hafiflemektir. En ideaili ise hem yaz başı, hem yaz sonu saçı uçlarından kestirmek. Saçın kökü sizde merak etmeyin. Söz yine uzayacak. 

YAĞLARA DİKKAT!
                               Kuruyan saçlara bakım yağı sürmenin yanlış olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle dökülme sorunu olan saç derisine yağ sürmekten kaçınmalı. Yağ saç derisini tıkayacağı için suyu içerisine almaz ve daha fazla kuruyabilir. Ayrıca zor arındırılması nedeniyle saçı ağırlaştırır ve iyi durulanmadığında gözenekleri tıkayabilir. Bu nedenle bakım yapmak istediğimizde, saç uçlarına içeriğinde sınırlandırılmış oranda yağ içeriği bulunan , E vitamini yönünden zengin, panthenol içeren ürünler tercih edin. Nem için özel geliştirilmiş maskeleri de öneririz. Maskenin etkinliğini arttırmak için 5-15 dakika kadar buharda bekletmek veya maske sonrası saça 3-5 dakika fönle ısı verin. Haftada 1-2 kere bu şekilde uygulanan maske, bakımının saçınızı ne kadar hızlı iyileştirdiğine inanamayacaksınız.
SAĞLIKLI SAÇ SAĞLIKLI VÜCUTTA BULUNUR!
                               Uzmanlar protein yönünden zengin beslenen kişilerin saçlarının daha sağlıklı olduğunu söylüyor. Protein yüklemesi yapılan saçlar, daha az yıpranır ve renk kaybı yaşar. Proteinle beraber alınan Omega 3 kaynakları (somon, ıspanak, yumurta) saçı faydalı yağ asitleri yönünden zenginleştirir, saça ışıltı katar ve uzama hızını arttırmaya yardımcı olur.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum:

  1. saçıma ne yaptıysam fayda etmedi, hala dökülüyor :(

    YanıtlaSil
  2. Herkesin sorunu bu düzenli yıkamayla düzelir.

    YanıtlaSil

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long