Sade Kıyafetlere Şıklık Katmanın Yolları...

                  Yaz mevsimi denince akla rahat, makyajsız ve zahmetsiz bir güzellik akla geliyor. Derken upuzun ve sıcacık yaz günleri yerini serin sonbahar akşamlarına bırakıyor. Her kadını muhteşem ve eşsiz kılan ama daha fazla özen gerektiren belirgin makyaj öğeleri tekrar öncelik kazanıyor. Ama bu yıl tüm dikkatler yüzümüzün en anlamlı parçasına, yani gözlere odaklanırken her zamankinden daha çarpıcı bir geçiş bizleri bekliyor.

                  Birkaç sezondur etkisini sürdüren ‘yataktan kalktığım gibi çıktım’ havalı, adeta makyajsız tarzların ardından uzmanlar tüm renklerini ve teknik silahlarını sonbahar podyumlarına boşaltarak çarpıcı gözleri yeniden modanın gündemine getiriyor. Peki çıplak gözlerden iddialı bakışlara bu ani geçişin sebebi neydi?

                  Son sezonlar bir hayli spor olduğu için sanırım podyumlara biraz eğlence ve cazibe katmanın zamanı artık gelmişti. Koleksiyonlarda gördüğümüz kalın trikolara ve spor ayakkabılara bakılırsa bu aynı zamanda sade kıyafetlere ‘şıklık katmanın’ da bir yolu gibiydi. Güzellik direktörü Jane Larkworthy makyaj tasarımcılarının özellikle de podyumda dramatik bir etki uyandırmak için kullanmaya bayıldığı bu süper-yoğun renk ve dokuları yaratan makyaj laboratuvarlarını ve teknolojik gelişmeleri de unutmamalı.
                  Rochas ve Gucci takma kirpikleri özellikle kat kat kullanmıştı. Kedi gözü makyajını geri getiren çılgın 60’lara ve Londra’nın bohem yaşantısına göz kırpıyordu. Klasik kötü kız tarzında tüm gözü alabildiğine siyah eyeliner ile kaplarken gösterişli neon renkleri yalnızca gözkapaklarının orta kısmında kullanılmıştı. Gündüz eyeliner, gece belirgin bir far. Sade, modern bir tarz düşünün ama eğlenceli bir dokunuşla… Camgöbeği eyeliner, küçük bir kedi kuyruğu, kalın ve parlak kirpikler.

                  Böylesine dramatik bir tarzı günlük hayata taşımak için ustaca bir dokunuş gerekiyor. Tüm güzellik uzmanları gözlerdeki güçlü vurgunun yanı sıra yüzün geri kalanında minimum makyaj olması gerekliğinde hemfikir. Dudak renginde bir ruj tercih edin ve cildinizi saf ve doğal haliyle bırakın. Böylesine canlı tonlarda için sırrı yedirmek. Parmakların ısısıyla yada karıştırma fırçasıyla en vahşi renkleri bile abartısız bir şekilde kullanabilirsiniz.

                  Çılgın limon yeşili yada parlak camgöbeği tonlarını gözün alt çizgisi boyunca veya iç kısmına ince bir çizgi olarak kullanın. Kirpik uçlarına parlak renkli maskara dokunuşları da abartıya kaçmadan dikkat çekmenin kolay yollarından biri.

                  Makyaj ister fısıltı şeklinde ister abartılı olsun Fransız tarzı bir güzellik anlayışını benimsemenin önemine inanmak gerekiyor. Parisli kadınlar ne zaman, nasıl makyaj yapacakları konusunda son derece kararlıdır. Eğer gözleri vurgulayacaklarsa çarpıcı dokulara odaklanır ve yüzün kalanını tamamen makyajsız bırakırlar. Kusursuz bir uygulama gibi bir dertleri de yoktur. İşte modernizm budur ve benzersiz bir kadının kendine has güzelliğini en güçlü şekilde yansıtır. Belki de sezonun gösterişli bakışlarından alınacak en iyi ders bu; çünkü gözler kendine özgü tarzıyla her kadının en güçlü ifade biçimi ve dolayısıyla da göz makyajı söz konusu olduğunda sınır gökyüzüdür.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site