Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

Tehlikeden Uzak Durun!

                  Artık tehlikeli bir dünyada yaşadığımızın farkında olmalı ve bu durumdan şikayet etmek yerine ona göre yaşamayı öğrenmeliyiz. Weblonq.com'un tavsiyelerine uyarak güvenli bir hayatın keyfini çıkarın.
Çevrenizle Yakınlaşın:
                  Güvenli olmanın en iyi yolu çevrenizde ne olup bittiğini anlamaktan geçiyor. Özellikle komşularınızın kim olduğunu öğrenmekte fayda var. Böylece tanımadığınız insanları çevrenizde gördüğünüzde dikkatli olmanız gerektiğini anlar, ona göre davranırsınız. Bu arada komşularınızla arkadaşlık etmeye özen gösterin. Siz uzaktayken evinize göz kulak olurlar.

Düzeninizi Kurun:
                  Çoğunlukla evden çıkarken pencerelerinizi kapamaya, gece yatarken kapınızı kilitlemeye yada araba kullanırken çantamızı görünmeyen bir yere koymaya üşeniriz. Daha sonra bunları yapmadığınız için pişman olmak yerine en iyisi yapmanız gerekenlerinin listesini telefonunuza kaydedin. Bu sayede zaman içinde alışkanlık kazanırsınız.

Hazırlıklı Olun:
                  Özellikle trafikte her zaman önümüzdeki arabayla aranızda mesafe bırakın. Takip mesafesini korumaya özen gösterin. Ayrıca arabanıza yaklaşan birileri olduğunda fark etmekte geç kalmayın. Diyelim ki kapınıza doğru yöneldi, soğukkanlı davranmaya çalışın ve kapınızın kilitli olduğundan emin olun.

Günlük Rutininizi Değiştirin:
                  Her gün aynı saatte, aynı yolu kullanarak işe gitmeyin. Profesyonel suçlular sizi takip ediyorsa her gün aynı yoldan giderek onların işlerini kolaylaştırmaktan başka bir şey yapmamış olursunuz. Bu yüzden bazen farklı yollar kullanarak işe gitmeyi deneyin. Şaşırtmakta yarar var.

Eve Giderken:
                  Evinizde alarm sistemi olsa bile bu tehlikeden uzak durduğunuz anlamına gelmiyor. Eve girerken sizi takip eden biri var mı diye etrafınıza bakın. ''Paranoya yapın'' demiyoruz ama yine de dikkatli olmanız gerekiyor. Artık kimin nereden çıkacağı belli olmuyor.

Yer Bildirimi:
                  Sosyal medyada yer bildirimi yaptığınızda hırsızlara da gün doğuyor. Özellikle tatile gittiğinizde yer bildirimi yapınca evin boş olduğunu cümle aleme ilan etmiş oluyorsunuz. Bir de eve ne zaman döneceğinizi söylerseniz tehlike daha da artar.

Dikkatli Olun:
                  Toplu taşıma araçlarını kullandığınızda gözünüzü, kulağınızı dört açın. Dikkatler, çekici kıyafetler giymekten kaçının. Ulu orta yerde cüzdanınızı çıkarıp para saymayı aklınızdan bile geçirmeyin. Ayrıca metro, metrobüs, otobüs ve taksi durağı gibi yerlerin çevresinde güvenlik var mı diye bakmayı ihmal etmeyin.

Güvenlik Kiti:
                  Telefonunuzun şarjı her zaman dolu olsun. Ayrıca acil durumda aranacaklara da numaralar eklemeyi unutmayın. Çantanızda her zaman göz yaşartıcı sprey bulundurun.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

DUYURU!
GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR

DUYURU;

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long