Yılbaşı Makyajım Nasıl Olmalı?

                          Her sene olduğu gibi aralık ayı yaklaşırken yine aynı hazırlık telaşı; ''Yılbaşı makyajım nasıl olmalı? Yılbaşı için elbise bakmam lazım! Kırmızı mı, Siyah mı? Ya saçımın modeli ne olacak?'' gibi bir sürü soru dolaşıyor kafamızda. İster ev partisinde olun, isterseniz seyahatte yada herhangi bir sokak organizasyonunda yılbaşı gecesi için herkes özel bir hazırlık yapar.
                          Bir klasik: Kırmızı ruj
Yılbaşı gecesi kırmızı rujsuz olur mu? Olmaz! O bir klişe. Kırmızı yerine bordo da sürebilirsiniz. Vurgulu dudaklar ve kuyruklu bir eyeliner ile yılbaşı gecesi her ortama uyum sağlayabilirsiniz.
                          Işıltılı gözler:
Yılbaşı gecesi makyajınızda parıltı kullanmayıp da ne zaman kullanacaksınız? Üstelik bu sene metalik göz makyajı altın çağını yaşıyor. Gözlerde yoğunlaşıp düz renkli bir yeni yıl elbisesi tercih edebilirsiniz. Bu makyaj yoğunluğu sayesinde kıyafet seçimini kolaylaştırır.

                          Hafif bir ışıltı bile makyajınızda büyük değişiklikler yaratabilir. Tabii uyguladığınız bölge de bir o kadar önemli. Kural; günlük makyajda yüzde yalnızca tek bir bölgede; gece makyajındaysa iki bölgede ışıltı kullanmak. Siz de abartıya kaçmamak için bu kurala uyun. Eğer yılbaşı gecesi için omuz ve dekolte bölgenize ışıltılı bir vücut ürünü uygulayacaksanız, yüzünüzde tek bir bölgeye ışıltıyla vurgu yaparak sınırların içinde kalmaya özen gösterebilirsiniz.

                          Dramatik bakışlar:
Bu sene makyajda gözler ön planda. bunu da tabii ki eyeliner'lara borçluyuz. Kuruklu, kalın, ince, grafik stillerde çekilen eyeliner'lar bakışlara dramatik bir hava katıyor. Bunu takma kirpik kullanarak daha da abartabilirsiniz.

                          Sıra dışı renkler:
Renkleri kullanmaktan korkmayın! Cesur olun! Normalde asla kullanmayacağınız bir rengi yılbaşı makyajınızda kullanın. Yeni yıla özgüvenli, cesur girmek 2017 yılına da iyi gelmez mi ne dersiniz?

                          Yılbaşında makyaj ve kıyafet bir bütündür. O yüzden yılbaşı için elbise bakarken şunu düşünün: Abartısız bir elbise ve iddialı bir makyaj mı, iddialı bir elbise ve daha sade bir makyaj mı? Bu, karar vermenizi de kolaylaştırır.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site