Yılbaşı Makyajım Nasıl Olmalı?

                          Her sene olduğu gibi aralık ayı yaklaşırken yine aynı hazırlık telaşı; ''Yılbaşı makyajım nasıl olmalı? Yılbaşı için elbise bakmam lazım! Kırmızı mı, Siyah mı? Ya saçımın modeli ne olacak?'' gibi bir sürü soru dolaşıyor kafamızda. İster ev partisinde olun, isterseniz seyahatte yada herhangi bir sokak organizasyonunda yılbaşı gecesi için herkes özel bir hazırlık yapar.
                          Bir klasik: Kırmızı ruj
Yılbaşı gecesi kırmızı rujsuz olur mu? Olmaz! O bir klişe. Kırmızı yerine bordo da sürebilirsiniz. Vurgulu dudaklar ve kuyruklu bir eyeliner ile yılbaşı gecesi her ortama uyum sağlayabilirsiniz.
                          Işıltılı gözler:
Yılbaşı gecesi makyajınızda parıltı kullanmayıp da ne zaman kullanacaksınız? Üstelik bu sene metalik göz makyajı altın çağını yaşıyor. Gözlerde yoğunlaşıp düz renkli bir yeni yıl elbisesi tercih edebilirsiniz. Bu makyaj yoğunluğu sayesinde kıyafet seçimini kolaylaştırır.

                          Hafif bir ışıltı bile makyajınızda büyük değişiklikler yaratabilir. Tabii uyguladığınız bölge de bir o kadar önemli. Kural; günlük makyajda yüzde yalnızca tek bir bölgede; gece makyajındaysa iki bölgede ışıltı kullanmak. Siz de abartıya kaçmamak için bu kurala uyun. Eğer yılbaşı gecesi için omuz ve dekolte bölgenize ışıltılı bir vücut ürünü uygulayacaksanız, yüzünüzde tek bir bölgeye ışıltıyla vurgu yaparak sınırların içinde kalmaya özen gösterebilirsiniz.

                          Dramatik bakışlar:
Bu sene makyajda gözler ön planda. bunu da tabii ki eyeliner'lara borçluyuz. Kuruklu, kalın, ince, grafik stillerde çekilen eyeliner'lar bakışlara dramatik bir hava katıyor. Bunu takma kirpik kullanarak daha da abartabilirsiniz.

                          Sıra dışı renkler:
Renkleri kullanmaktan korkmayın! Cesur olun! Normalde asla kullanmayacağınız bir rengi yılbaşı makyajınızda kullanın. Yeni yıla özgüvenli, cesur girmek 2017 yılına da iyi gelmez mi ne dersiniz?

                          Yılbaşında makyaj ve kıyafet bir bütündür. O yüzden yılbaşı için elbise bakarken şunu düşünün: Abartısız bir elbise ve iddialı bir makyaj mı, iddialı bir elbise ve daha sade bir makyaj mı? Bu, karar vermenizi de kolaylaştırır.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Kırmızı Tutkusu;

                    Kırmızının güzel yanı birbirinden çeşitli tonları ve yorumlarıyla rujunuzu her ortama kolayca adapte edebilmeniz.Klasik bir kırmızıya küçük turuncu dokunuşlarla anında modern bir hava verebilir ya da canlı bir pembe tonu ekleyerek yumuşatabilirsiniz. Ayrıca kusursuz matlıkta bir gündüz kırmızısı, üzerine lüks bir kat parlatıcı sürerek dokusunu değiştirdiğinizde mükemmel bir şekilde geceye uyum sağlayabilir.
                    Beyaz perde de gördüğümüz o capcanlı ve kırmızı dudaklar bu rengin popüler kültürdeki yerini daha da pekiştirdi. 40'larda ve 50'lerde Marilyn Monroe gibi yıldızların kullandığı kırmızılar, ruj satışlarını arttırarak Holywood cazibesini insanların el çantasında sığacak, erişilebilir bir formata taşıdı. Tarihte kendine daimi bir yer edinen kırmızı neredeyse çağlar boyunca güzellik denince ilk akla gelen renk oldu. Zamana meydan okudu, Hollywood tanrıçaları tarafından tescillendi ve daha sonra Madonna gibi isimler modern çağın ikonları tarafından baştan yaratıldı. Kırmızı ruj ve ojeler artık kadınları tek bir sıfatla sınırlamıyor. Siz yeterince cüretkar olduğunuz rürece kullanışlı, güçlü ve göz alıcı görünüyor ve aynı zamanda günlük yaşama da uyum sağlıyor.

                    Şaşalı geçmişi kırmızılara bürünmeniz için yeterli değilse bile güçlü çağrışımlarının sizi korkutup kaçırmasına izin vermeyin çünkü her cilt rengine uygun bir kırmızı var. Tasarımcılar hangi beden için olursa olsun kırmızı giymeyi kolaylaştırmak için son birkaç sezonda tuğla, pas ve mercan gibi birbirinden güzel kırmızı tonları yarattılar.

                    Bugün kırmızıyı çekimserler için bir basamak ve özgüveni yüksek bir gardrop oluşturma fırsatı olarak görüyor. Ayakkabı yada el çantasından önce rujla başlayın. Size göre bir kırmızı mutlaka vardır. Biraz alıştıktan sonra da kendinize muhteşem bir kırmızı elbise alın. Cazibe, tutku, romantizm yada sadece özgüven çağrışımı her ne olursa olsun gardrobumuzu kırmızıya boyamak hiç bu kadar şık olmamıştı.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Güzelliklere Merhaba

                         Aralık ayı geldiğinde eminim sizde benim gibi yeni yıl heyecanıyla dolmaya başlıyorsunuz. Bir kere havalar iyice soğumaya başlıyor, belki kiminiz camdan yağan karı izliyor, belki kiminiz sınavları düşünüyor, belki de kiminiz yılın bu son aylarında geleceğe dair planlar yapıyorsunuz. Koskoca bir yılı geride bırakırken yüzünüzde bir gülümseme de oluşuyorsa “evet! Güzel anılar biriktirmişsin demektir.”

                         Yeni yılda sizi neler bekliyor bilmiyorum ama umarım kötü şeyler geride, güzellikler gelecekte olur. Size keyif alacağınız bir site hazırladık. Tavsiyeler, tarifler, öneriler, her telden yazılarımızla sizlere keyifle okuyacağınız bir Makale Cenneti kurduk. Yeni yılda daha fazla güzelliklere de değineceğiz. Mesela sizlerden de gelen yazılara, isteklere, önerilere yer vereceğiz. Makale Cenneti `nin kalbini sizler oluşturacaksınız.

                         İlerleyen zamanlarda sosyal medyada da yer alacağız ve bizi oradan da takip edebileceksiniz. Ağırlığımız bayanlara yönelik gibi görünüyor olabilir ama hayır, sitemiz herkese hitap ediyor. Okurlarımıza yepyeni süprizler de yapacağız.

                         Dememiz o ki; bizleri yepyeni, hareketli bir 2017 bekliyor.
Tek yapmanız gereken şey arkanıza yaslanıp bizi takip etmek olacak. Bu durumda sana geçmiş yılı geride bırakıp, yeni yıla Merhaba demek kalıyor. Makale Cenneti Okurları; bugünden sonra bizimle kalmaya, bizimle kazanmaya, bizimle paylaşmaya ve bizimle yeniliklere açık olmaya devam edin.

Yeni yıl`da görüşürüz. ;)
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Saçınıza Gereken İlgiyi Verin!

                               Boya, röfle, fön ve mevsim geçişleri… Saçımızın bu kadar yükü taşıyamayacağını kabul etmek gerekir. Saçı yıpranan uçlardan kestirmezsek, uç kısımlardaki kırıklar saçın uzamasını engeller. Saçta kopma nedeniyle yaşanan kayıplar artar. Bu durumda en doğrusu saçı kestirip hafiflemektir. En ideaili ise hem yaz başı, hem yaz sonu saçı uçlarından kestirmek. Saçın kökü sizde merak etmeyin. Söz yine uzayacak. 

YAĞLARA DİKKAT!
                               Kuruyan saçlara bakım yağı sürmenin yanlış olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle dökülme sorunu olan saç derisine yağ sürmekten kaçınmalı. Yağ saç derisini tıkayacağı için suyu içerisine almaz ve daha fazla kuruyabilir. Ayrıca zor arındırılması nedeniyle saçı ağırlaştırır ve iyi durulanmadığında gözenekleri tıkayabilir. Bu nedenle bakım yapmak istediğimizde, saç uçlarına içeriğinde sınırlandırılmış oranda yağ içeriği bulunan , E vitamini yönünden zengin, panthenol içeren ürünler tercih edin. Nem için özel geliştirilmiş maskeleri de öneririz. Maskenin etkinliğini arttırmak için 5-15 dakika kadar buharda bekletmek veya maske sonrası saça 3-5 dakika fönle ısı verin. Haftada 1-2 kere bu şekilde uygulanan maske, bakımının saçınızı ne kadar hızlı iyileştirdiğine inanamayacaksınız.
SAĞLIKLI SAÇ SAĞLIKLI VÜCUTTA BULUNUR!
                               Uzmanlar protein yönünden zengin beslenen kişilerin saçlarının daha sağlıklı olduğunu söylüyor. Protein yüklemesi yapılan saçlar, daha az yıpranır ve renk kaybı yaşar. Proteinle beraber alınan Omega 3 kaynakları (somon, ıspanak, yumurta) saçı faydalı yağ asitleri yönünden zenginleştirir, saça ışıltı katar ve uzama hızını arttırmaya yardımcı olur.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Beslenmesine El Atın!

                        Günümüzde kadın-erkek fark etmeksizin sağlıklı beslenme konusunda önemli bir bilinç var. Ancak ne yazık ki erkekler bu konuya bizim kadar hassasiyet göstermiyor yada nereden başlayacaklarını bilemiyorlar. Gelin onlara bu konuda destek olalım. Neler yapılabileceğini onlara gösterelim.

                        Dünya genelinde kadınların yüzde 35,3’ünün erkeklerin ise yüzde 33,3’ünün obezite ile mücadele verdiğini biliyor muydunuz? Ülkemizde erkeklerin yüzde 24’ü kadınların ise 32’si şişman kişilerden oluşuyor. Yapılan araştırmalara göre dünyada 20’li yaşlardaki kadın ve erkeklerde son 11 yıla baktığımızda obezite derecesi yüzde 40 civarında artış göstermiş. Yani oldukça ciddi ve sağlıklı beslenmemiz konusunda bilinçli davranmamız gerekiyor.
                        Biz üzerimize düşeni elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz; pekii ya erkekler? Onlar bu konuda biraz daha vurdumduymaz. Hele ki yalnız yaşıyorlarsa akşam yemeklerini fast food ile geçiştirme ihtimalleri hayli yüksek.

                        Erkeklerde göbek bölgesinde oluşan yağların vücudun çalışma mekanizmasında bir takım bozukluklar oluşturduğuna ve kilo miktarı arttıkça problemlerin büyüyeceğine değinmek istiyoruz. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra kalori kontrolü ve spor ile fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

Bunun en iyi teşfiki de ancak kadınlardan gelebilir.

Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

PLAJLARDA SÜPERSTAR RÜZGARI ESİYOR

                   Bu yaz plajlarda, sokakta, evde veya denizde herkes Ajda Pekkan tarzıyla hayat bulacak. Cool ve feminen çizgileriyle dikkat çeken, rahatlık ve şıklığı buluşturan tasarımıyla Süperstar tarzı bu sefer plajlara taşındı. Egzotik çiçek desenler, püsküller, file, işlemeli ve parlak taşlar, altın rengi zincirlerle zenginleşiyor.

                   Yeni stil Ajda Pekkan koleksiyonu bu yazın en dikkat çekici parçaları arasında... Sadelikten hoşlananlar için siyah, çarpıcı olmayı sevenler için renkli çiçek desenleriyle süslü ipek fuşya kumaştan hazırlanan hem plajda hemde gece giyilebilen şifon kimonolar yer alıyor.
                   Koleksiyonun diğer öne çıkan parçaları; siyah veya beyaz uzun ve seksi file elbiseler, şık ve casual, çiçek desenli penye pantolonlar ve atletler, parlak ve göz alıcı taşlarla süslenen, bedeni sımsıkı saran siyah büstiyer, hem günlük kullanılabilen hemde mayo ile kombinlenebilen kol ve omuzları parlak işlemelerle zenginleşen şifon bluz, üzeri laklı, altın rengi aksesuarlı skinny jean, omuzları açık beyaz gömlek, sırt kısmında ipler ve minik altın rengi halkalar bulunan, vücudu saran siyah bol paçalı tulum ve aksesuarlarla zenginleştirmiş tişört alternatifleri olarak sıralanıyor.

                   Ajda Pekkan plaj koleksiyonunda sırtı çapraz iplerle bağlanmış fuşya ve siyah mayolar kalın kemerler ile tamamlanırken, kırmızı ve siyah renklerdeki bikinilerde zincir detayı ile hareket kazanıyor.
                   Havlu, mayo ve çantalarda kullanılan farklı renklerdeki yılan deseni ise iddialı bir görünüm sunuyor. Altın renkli troklar ve taşlarla süslenen plaj çantaları, ön bölümüne havlu bağlanabilen özel tasarımı, küçük eşyalar için hazırlanan cüzdanları ve kullanışlı tasarımlarıyla yaz günlerinin en vazgeçilmez modası oldu. Koleksiyonu kalın zincirli chunky bilenzik ve kolyeler, altın rengi trok ve parlak taşlarla süslenmiş siyah ve bej renkli bilekliklerle tamamlanıyor.

                   Heyecanla beklenen ve mayıs ayında çıkan bu plaj koleksiyonu tüm Türkiye'de moda tutkunları tarafından tam not aldı.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Kışlık RUJ Tavsiyesi;

                  Sadece yanaklar mı, dudaklar da pembeleşiyor. Yani ''bye bye nude rujlar!'' Aklınızda fuşya yada masala gibi koyu tonlar getirmeyin. Pembenin pastel yada soft tonlarından bahsediyoruz. Böylece dudaklarınızda ruj yokmuş da doğal pembeliğiymiş gibi bir görünüme sahip olacaksınız.

                  Küçük de bir tüyo verelim; pembe ruj yerine bu görünüm için kırmızı ruj da kullanabilirsiniz. Rujunuzu dudaklarınızın bir kaç noktasına dokundurun ve parmak ucunuzla tampon hareketler yaparak iyice dağıtın.
                  Renk dağılınca zaten doğal pembe dudaklara sahip olacaksınız. Üstelik bu teknikle pigmentler dudaklara adeta hapsoluyor ve birşeyler yiyip içseniz dahi kolay bozulmuyor. Tavsiyemiz mat rujlar yerine kremsi yapıda olanları seçmeniz. Böylece soğuyan havaların dudaklarınızı kurutmasına da izin vermemiş olacaksınız.
                  Olaya biraz canlılık ve dudaklara dolgunluk katmak için küçük bir illüzyona başvurabilirsiniz. Dudak parlatıcınızı dudağınızın orta noktasına sürün, Farkı, fark edeceksiniz. ;)
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Mutfağa Dair 4 ŞEY;

                 1- Evin her alanında olduğu gibi renk seçimine dikkat. Parlak dokusuyla derinlik hissi de uyandıran lake kapakları geleneksel ahşaplarla kombinlerken kırmızı, turuncu yada bordo gibi çarpıcı tonların gücünden yardım alın.

                 2- Aydınlatma kullanımı önemli. Hele de yaşam alanıyla iç içeyse genel aydınlatma elemanlarına daha fazla yer verirken, tezgah üstü, dolap içi gibi bölgesel aydınlatma seçeneklerini de arttırmak gerekiyor. Bu, mutfak alanında çalışma konforunuzu desteklerken, yaşam birimlerini de doğru bir ışıkla aydınlatmaya yardımcı olur.

                 3- Sosyal birer yaşama alanına dönüşen mutfaklarda elbette düzen çok önemli. Kimi şeyleri kolay ulaşılır ve pratik bir düzenle saklayarak günlük akışınızı kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için askı sistemleri, dolap altına monte edilen açık raf üniteleri ve tekerlekli yada sabit solo raflar maksimum kolaylık sağlıyor. Ayrıca renkli raflar, terekler tel dolaplar gibi detaylar ekleyerek salona veya yemek alanına entegrasyon sağlayın.

                 4- Mutfağı yaşayan, sıcak bir mekana dönüştürmek için tamamlayıcı ürünlerin gücü tartışılmaz. Bu yüzden en doğrusu fonksiyonelliğin yanı sıra stilinize uygun seçenekleri de değerlendirmek.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Mobilya Konusunda ''Bunları Biliyor Muydunuz?''

                      ► Demonte ürünler diğer seçeneklere göre genellikle daha hesaplıdır. Eğer montaja kabiliyetiniz varsa deneyebilirsiniz. Ağırlıklı olarak yapı marketlerden yada internetten satın alabileceğiniz bu seçenekler için çoğu mağazanın bedelsiz nakliye hizmeti de mevcut.

                      ► Hazır monteli bir model alıyorsanız taşıma sırasında sıkıntı yaratmaması için enini ve boyunu ölçerek merdivenlerden ve kapılardan sığıp sığmayacağını kontrol edin.

                      ► Eğer direkt yemek masası bölümüne yerleştirecekseniz bu alanı ölçün. Unutmayın masada servis yaparken kimsenin birbirine çarpmaması, servis sırasında masa etrafında dönmek için yeterince alan kalması konfor açısından önemli.

                      ► Yemek odası ayrı değilse, mekandaki diğer mobilyalarla birlikte sırıtmaması ve hantal kaçmaması için orantılı modeller seçin.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Doğru Büfe Hangisi?

                  En geleneksel depolama seçeneklerinden büfeler yeni ve çok daha kullanışlı modelleriyle eski popülerliğine geri dönüyor. Üstelik bu defa salonda televizyon ünitesi, mutfakta küçük bir kiler, antrede terlik ve çantalar için depolama alanına dönüşüyor.

Nasıl seçim yapılmalı, nelere öncelik verilmeli?
                  Pek çok malzeme ve cila seçeneği içinden size en uygununu seçerken dekorasyon tarzınızın yanı sıra elbette bütçe de önemli bir konu. O yüzden önceliğiniz stil/fiyat/kalite dengesine dikkat etmek olsun.

- Lake yüzeyler, satine krom kulp ve ayak detayları minimal bir stille örtüşür. Endüstriel bir hava için ham ahşap ve eskitme metal, hatta demir detaylar seçebilirsiniz. Keskin hatlarla, modern geometrik formlar espirili ve retro kombinler oluşturur.

- Ancak stil kombinlerinden önce tercihlerinizi büfenin asıl amacı olan depolama işlevine göre yapmayı ihmal etmeyin. Sadece raflı bir dolap, tabak ve geniş yemek servisleri için uygun. Aynı zamanda çatal, bıçak takımları ve sofra tekstillerini de depoluyorsanız en az iki çekmecesi olsun.
Eğer aile yadigarı değerli eşyalarınızı da sergileyecekseniz bir bölümü vitrinli seçenekleri değerlendirin.

- Depolama için kullanıyorsanız yere sıfır oturan ya da nispeten lısa ayaklı, orta uzunlukta modeller tercih edin.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site