Ayrılık Depresyonu Nasıl Atlatılır!

SOSYALLEŞ: Evde oturup depresyon hırkasıyla tavana bakılarak geçirilen uzun saatler sana hiçbir şey kazandıramaz. Sosyalleşmenin zamanı! Sevgilinle birlikteyken ektiğin arkadaşların, kaçırdığın etkinlikler, yapmak isteyip de biriktirdiğin ne varsa şimdi tam sırası. İhmal ettiğin arkadaşlarını aramakla işe başla. Hepsiyle bir plan yap. Evde pijama partisi vermeyi de düşünebilirsin. Eğlendikçe, başkalarıyla konuştukça kendi sorunlarından uzaklaşabilirsin.

FİLM İZLE: En güzel kafa dağıtma metodu! Üstelik çok pratik ve hiç yorucu değil. İster bir arkadaşınla sinemaya git, ister evde izle. Yalnız seçeceğin filmin romantik yada dramatik olmamasına dikkat et. Komedi yada korku filmi tercih edebilirsin. Böylece aklına filmdeki olay akışından başka hiç bir şey gelmez. Hem aşk acını dindirene kadar izleyeceğin filmlerle kişisel gelişimine de destek olmuş olursun.

YENİ BİR DİZİYE BAŞLA: Öyle bir diziye başla ki en az dört sezon olsun ve sürükleyici olsun. Aklına o geldikçe bir bölüm aç. Bir süre sonra dizinin konusu zaten seni kendine kendine çekeceği için eX aşkın aklına bile gelmeyecek. Boş kalan tüm vakitlerinde diziyi izlemeye başlayacaksın. ''Game of Thrones'' ve ''Vampir Günlükleri'' aşk acına iyi gelecek uzun soluklu diziler.
YAZ: Onunla belki son konuşmanda aklına gelenleri söyleyemedin, belki de içinde kalan sonradan aklına gelen şeyler oldu. Bu durumda en iyisi yazmak. Çünki yazmanın insanı rahatlattığı bilimsel bir gerçek. Boş bir kağıt al ve içinden geçen olumlu olumsuz her şeyi sanki onunla konuşuyormuş gibi yaz. Onu utandırmamak adına içinde kalanlar, hatta haksızlığa uğradığını hissettiğin durumları ve hem onunla hem kendinle ilgili dileklerin... İçini döktükten sonra ne kadar rahatladığını göreceksin. Üstelik bu dönem geçip gittikten sonra yazdıklarına bakıp, ''Ne Günlerdi'' diyeceksin.

MEDİTASYON YAP: Evet, neden olmasın? Meditasyona başlamak için iyi bir sebebin var. Kendini rahatlatmak için yoga derslerine katılabilir, hem zihnini hem de bedenini dinlendirebilirsin. Bu tip aktiviteler senin konsantrasyonunun artmasına, daha başarılı olmana, dengeni sağlayabilmene ve kendini kontrol edebilmene de fayda sağlar. Hem bedenini daha iyi tanır, hem de zihnindeki düşünceleri kontrol altına alabilirsin. Böylece üzülmene sebep olan hisleri de kendinden uzaklaştırabilirsin.

KENDİNLE UĞRAŞ: Üşendiğin ne varsa artık ertelemeden yapma zamanı. Hem de bir dakika sonra bile değil şimdi! Detoksa başlayarak daha sağlıklı daha sağlıklı olabilirsin. Sabahları bir bardak limonlu su içmen bile detoks sayılıyor. Hem cildine, hem de bağışıklık sistemine inanılmaz faydası oluyor. Her hafta cildine ve saçlarına maskeler uygulayabilir, arkadaşlarınla kız kıza spa'ya gidip rahatlayabilirsin. Hep aklında olan ama hiç uygulamadığın yağ karışımlarıyla tırnaklarını ve kirpiklerini daha göz alıcı hale getirebilirsin. Kendine her sabah faydalı bir alışkanlık bulmayı deneyebilirsin. Örneğin gözlerini açar açmaz tekrar edeceğin bir motto bulabilirsin. Bir kaç egzersizle güne daha zinde başlayabilirsin. Kısacası biraz kendine vakit ayır, seni iyi hissettirecek faydalı şeylerle kendini şımart..
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long