Etkili Mesajlaşmanın Yeni Kuralları

MESAJLAŞMANIZ İLİŞKİ ANLAMINA GELMEZ
             Birlikte zaman geçirip, ayrı kaldığınız anlarda ise mesajlaşıyorsanız bu doğru yolda olduğunuzu gösterir ancak hiç buluşmayıp sadece telefon ve bilgisayar üzerinden mesajlaşıyorsanız birlikte olduğunuzu düşünüp kendinizi kandırmayın. Bunu kabullenmek zor olabilir ama maalesef işin doğrusu bu.

KAFAYI TAKMAYIN
             Dünyanın en seksi erkeği (size göre) şu anda sizinle mesajlaşıyor ve siz “hayal mı görüyorum” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Ama sakın ona mesaj attıktan sonra saatlerce elinizde telefonla size cevap yazmasını beklemeyin. Ya da “keşke mesaj atmasaydım” diye düşünüp pişman olmayın. Başka işlerle meşgul olup kafanızı dağıtmaya bakın.
COOL OLUN
             Size mesaj attığında hemen geri cevap yazmayın ya da sürekli olarak çevrimiçi görünmeyin. Biraz düşünmesine fırsat tanıyın. Neden ona hemen cevap yazmadığınıza kafa yorsun. Hatta başkalarıyla iletişim içinde olduğunuzu düşünmesi de fena olmaz. Biraz gizem her zaman iyidir.

KORKMAYIN
             Son mesajı atan siz olsanız da bir sonraki mesajlaşmayı da siz başlatabilirsiniz.
Tabi abartmadan.

İKONLARDAN KAÇININ
             Mesaj yazarken gülen suratları, kalpleri abartmamaya özen gösterin hatta mümkün olduğunca az kullanın.

AKIŞINA BIRAKIN
             Baktınız bir anda mesajlaşmalar kesildi, bir haftadır ses yok. Sakın hayata küsüp, saçma sapan mesajlar atmayın. Hayat devam ediyor. Büyütmeye gerek yok.

BİRAZ BEKLEYİN
             İlk buluşmadan bir saat sonra mesaj atmayı aklınızdan bile geçirmeyin. İlk adımı ondan bekleyin ama baktınız ses yok o zaman siz mesaj atın.

KİBAR OLUN
             Daha yeni tanıştığınız birine argo, kaba saba mesajlar yazmamaya özen gösterin. Hatta hiç kimseye o şekilde mesaj atmayın. Kibar ve seviyeli olmak her zaman iyidir.

İMLA KURALLARINA DİKKAT
             Artık birçoğumuzun ne yazdığı anlaşılmıyor bile. Kurduğunuz cümleler kadar imla kurallarına da özen gösterin.

EĞLENİN
             Arada sırada eğlenceli fotoğraflarınızı onunla paylaşabilirsiniz. Böylece hem onu güldürür hem de sürekli sizi düşünmesini sağlayabilirsiniz.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Elektrik / Elektronik / Otomasyon...

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri... Devamını OKU>>>

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long