Hayata Dair Hayat Bilgisi...

MEME KANSERİ:
           Birçok kadın, sadece ailesinde varsa meme kanseri riskinin yüksek olabileceğini düşünür ancak gerçek hiç de öyle değil. Günümüzde 85 yaşının altındaki her dokuz kadından birine ne yazık ki meme kanseri teşhisi konuyor. Bu dokuz kişinin beşinde genetik faktörler rol oynuyor ve ailesinde meme kanseri görülen kadınlar daha fazla risk altında kabul ediliyor. Bu yüzden ailede meme kanseri görülen bir kadının ekstra dikkat etmesi gerekiyor. Tabii illa ki genetik faktörler sizi etkileyecek diye bir kural yok; ailenizde meme kanseri teşhisi konmuş iki kişi varsa bu tamamen kötü bir tesadüften de ibaret olabilir. Ailenizde olsun olmasın burada en önemli nokta sık sık memenizde kitle kontrolü yapmak. Duştan sonra ayna karşısına geçerek elinizle bu basit kontrolü yapabilirsiniz. Ayrıca memelerinizin görüntüsünde de bir anormali olup olmadığına da bakmalısınız. Fiziksel değişiklikler de meme kanserinin en belirgin habercisidir. Meme ucunuzun farklı görünmesi, iki memenizin arasındaki boyut farkı, cilt renginizde değişiklik şüphelenmeniz ve doktorunuza başvurmanız için yeterlidir. Hataya düşmemek için kontrollerinizi regl döneminizden sonra yapın çünkü bu dönemde ve öncesinde memede hormonlara bağlı olarak tehlikesiz değişimler olabilir.
İŞİNİZİ KAYBETMEK:
           İşten kovulmak egonuzu yerlebir ederek tüm dengenizi bozabilir. Ancak ofisten ayrılırken ve "eski iş arkadaşlarınızın" gözleri sizin üzerinizde iken başınız dik bir şekilde yürümek zorundasınız. Ne kadar sinirli olduğunuzu, neler hissettiğinizi, durumun adaletsizliğini o dakikada boşverin ve sadece kibarca ortamı terk edin. Kapanan kapı bir süre sonra tekrar açılabilir. Duygularınızı bu nedenle kendinize saklamanız da fayda var. Ayrıca yasal haklarınızı, uygulanabilecek prosedürleri de yine araştırarak öğrenmelisiniz. Kendinizi suçlamayı ve acımasız davranmayı da bırakın. Bir gün başınıza bunun geleceğini kimse size söylememiş olabilir ama hayatın içinde maalesef böyle tatsız sahnelerde var. Yapacağınız en iyi şey özgeçmişinizi güncelleyip yeni iş aramaya koyulmak olacak.
EV SAHİBİ OLMAK:
           Ev seçmek önemli bir iştir; bu yüzden bir ev satın almadan önce önce iyice gezdiğinizden ve pak çok seçenek gördüğünüzden emin olun. Bu konuda vakit harcamayı zaman kaybı olarak değerlendirmeyin. İyice araştırın ve aradığınız özelliklere sahip, içinde mutlu yaşayacağınızı düşündüğünüz ancak aynı zamanda da ayırdığınız bütçeyle örtüşen bir seçim yapın. Genç yaşta ev sahibi olmak kolay değildir; biraz birikiminiz varsa bankadan ev kredisi çekebilirsiniz. Düzenli bir geliriniz olursa ve her yere borçlu değilseniz bankalar size ihtiyacınız olan krediyi verecektir. İçinde oturduğunuz evin kredisini kira öder gibi düşünerek ödeyebilirsiniz. Sonuçta o borç bitecek ve ev sizin olacak. Oturacağınız evin metro, metrobüs, vapur gibi toplu taşıma araçlarına yakın olmasına özen gösterin. Böylece önemli bir toplantınız olduğunda trafiğe takılıp geç kalma riskinizi ortadan kaldırabilirsiniz.
BOTOX:
           Bu kelimeyi duyunca aklımıza sadece kozmetik bazı bilgiler gelir. Biliriz ki Botox genellikle yüzdeki kırışıklıkları açmak ve daha genç bir görünüm kazandırmak için kullanılır. Ancak Botox'a dair bu kadarcık bilgi gerçekten yetersiz. Eğer bu zamana kadar sadece kozmetik alanında kullanıldığını düşünüyorsanız bu sizi biraz sığ biri gibi gösterebilir. Şimdi size Botox'un aslında hangi önemli alanlarda kullanıldığından bahsedeceğiz. Botox, medikal olarak beyin felçli çocukların tedavisinde aşırı terleme problemi olan kişilerde, cinsel ilişki sırasında acı duyan kadınlarda ve mesaneyle ilgili tedavilerde kullanılıyor. Yani sandığımızdan çok daha önemli bir uygulama.
BİRLİKTE YAŞAMA:
           Pek çok çift, birlikte yaşamaya başladıktan sonra sadece ev işleri ve sorumluluklar üzerine tartışmaya başlayacaksınız. O yüzden erkek arkadaşınızla birlikte yaşamaya başlayacaksanız öncesinde onunla uzun uzun konuşmalı ve beklentilerinizi ortaya koymalısınız. ''Nasıl olsa yapar'' düşüncesi oldukça yanıltıcıdır çünkü ne yazık ki erkekler ev düzenine bizim kadar titizlenmiyorlar. Her konuyu enine boyuna konuşun: size olan duyguları, seks, evlilik, iş bölümü, aileye ne açıklama yapılacak, finansal konular... Sonrasında bir sürprizle karşılaşmanızı istemeyiz. Bu birlikte yaşamaya başlamadan önce yapmanız gereken en önemli adım. Örneğin aileniz erkek arkadaşınızla yaşamanıza karşı olabilir. Eğer bunu gizli yapacaksanız öncesinde anlaşmanız gerek; anneniz ziyarete geldiğinde sevgiliniz geçici süreliğine kendine başka bir yer bulacak. Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki biriyle uyuma fikri herkese cazip gelmeyebilir. İlk bir kaç ay, alışana kadar uyku problemleri yaşayabilirsiniz.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site