2019 Filmi Vizyonda...

               İnsanlar yaşadıkça yaşlandıklarını sanırlar. Halbuki, yaşamamak ihtiyarlaştırır. Ne güzel bir tespit. Yıllar geçiyor 2017, 2018, 2019 derken 2030 olacak. hayat kırık bardaktaki su gibi, siz o suyu içseniz de içmeseniz de o bardak boşalacak. O zaman yaşama bakmak en iyisi. Yaşamak, bir rutine sarılmak değil elbette, hayatın tam da ortasında olmak. Ağlamak, gülmek, sevmek, sevildiğini hissetmek, kıskanmak, umut etmek, kaybetmek,  düşmek, kalkmak... Ama herşeyden önemlisi tüm bu duyguları, geçici olduklarını bilerek yaşamak.
               2018'de olduğu gibi, 2019'da da yaşamın gerçeği olan tüm duyguları tadacaksınız. Ever, geçecek hepsi ama tortusu kalacak. İşte o sizin tecrübeniz olacak. Bir sonraki yıllar için biriktireceksiniz. Her yıl olduğu gibi sizde benim gibi "bu yıl benim için şöyle bir yıl olacak" demişsinizdir. İşte bu kendimize verdiğimiz bir değer, bir ödüldür. Kendimiz için seçtiğimiz bir amaç, idealdir.

               Önümüzde elbetteki zorlu yollar olarak, yeri geldiğinde tökezleyeceğiz. Ama yine de kendimizle kalacağız. Yolu yarılayacağız veya yarıladık kalan yıllara nasıl devam edersek öyle gider. Bu zorlu yola aksi taktirde ihtiyarlamadan devam edemeyeceğiz. Yeri gelecek büyük sofralar kuracaksınız, muhabbeti, kahkahası bol olacak. Etrafında oturan insanlar, cümlelerine başlarken açıklama yapmak zorunda kalmayacak. Düşündükleri ne ise sözcükler ağızlardan öylece dağılacak ortalığa.

               Arkadaşlarımız olacak, dostlarımız, ailemiz ve yaşamadıklarımıza attığımız kahkahalarımız. Birde yaşayacaklarımız için sınırsız hayallerimiz, umutlarımız olacak. Ya başaramazsam diye korkularımız olacak, uykusuz gecelerimiz ve kaybedilenler için pişmanlıklar...

Aslında paramız olmadığı için canım istemiyor, bu akşam çıkmayacağım diye söylediğimiz beyaz yalanlarımız olacak. Terfimizi imzalayan patronumuza sahte gülücük bile atıyor olacağız. Trafik deli edecek, yorgun argın eve gelip, isteksizce yemek yapacağız. Belki de hepsi de birbirinden lezzetsiz olacak. Sonra zamanın bize yetmediğinden şikayet edeceğiz. Üzerimize gelen sorumluluklardan sıkıldığımızı söyleyip, melankolinin kucağına atacağız kendimizi. Depresyona giriş düzeyine geldiği anda duygularımız, silkelenip sarılacağız telefona. Cumartesi akşamı dışarı çıkmak, sarhoş olup, dans etmek istiyorum diyeceğiz en yakınımıza. Kısa süreli ama temiz bir soluk olacak bu rutinden sapma.

               Doğum günleri, evlilik yıldönümleri, bayramlar, yaz tatilleri olacak. Alışverişe çıkıp, gardrop yenileyeceğiz. Çok sıkılırsak, saçlarımızın rengini ve modelini değiştireceğiz. Mevsim geçişlerinde hasta olacağız. Bize ihtiyacı olanlara hemen geliyorum diyeceğiz. Düğünlerde çılgınca dans edip, cenazelerde kendimizden geçecek kadar ağlayacağız. Bazılarıyla küsecek, kimileriyle barışacağız. İyi rol kestiğimizi biliyoruz. Eğer yönetmen, 2019'da da yaşam rolüne bizi uygun bulursa, tüm varlığımızla bu oyunu oynayacağız..

İyi Seneler...
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

Son Yazılan Yazılar

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Buradan Arama Yapınız...

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Günlük Altın ve Döviz Kurları

Link TakaSı: WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle