Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

2019 Filmi Vizyonda...

               İnsanlar yaşadıkça yaşlandıklarını sanırlar. Halbuki, yaşamamak ihtiyarlaştırır. Ne güzel bir tespit. Yıllar geçiyor 2017, 2018, 2019 derken 2030 olacak. hayat kırık bardaktaki su gibi, siz o suyu içseniz de içmeseniz de o bardak boşalacak. O zaman yaşama bakmak en iyisi. Yaşamak, bir rutine sarılmak değil elbette, hayatın tam da ortasında olmak. Ağlamak, gülmek, sevmek, sevildiğini hissetmek, kıskanmak, umut etmek, kaybetmek,  düşmek, kalkmak... Ama herşeyden önemlisi tüm bu duyguları, geçici olduklarını bilerek yaşamak.
               2018'de olduğu gibi, 2019'da da yaşamın gerçeği olan tüm duyguları tadacaksınız. Ever, geçecek hepsi ama tortusu kalacak. İşte o sizin tecrübeniz olacak. Bir sonraki yıllar için biriktireceksiniz. Her yıl olduğu gibi sizde benim gibi "bu yıl benim için şöyle bir yıl olacak" demişsinizdir. İşte bu kendimize verdiğimiz bir değer, bir ödüldür. Kendimiz için seçtiğimiz bir amaç, idealdir.

               Önümüzde elbetteki zorlu yollar olarak, yeri geldiğinde tökezleyeceğiz. Ama yine de kendimizle kalacağız. Yolu yarılayacağız veya yarıladık kalan yıllara nasıl devam edersek öyle gider. Bu zorlu yola aksi taktirde ihtiyarlamadan devam edemeyeceğiz. Yeri gelecek büyük sofralar kuracaksınız, muhabbeti, kahkahası bol olacak. Etrafında oturan insanlar, cümlelerine başlarken açıklama yapmak zorunda kalmayacak. Düşündükleri ne ise sözcükler ağızlardan öylece dağılacak ortalığa.

               Arkadaşlarımız olacak, dostlarımız, ailemiz ve yaşamadıklarımıza attığımız kahkahalarımız. Birde yaşayacaklarımız için sınırsız hayallerimiz, umutlarımız olacak. Ya başaramazsam diye korkularımız olacak, uykusuz gecelerimiz ve kaybedilenler için pişmanlıklar...

Aslında paramız olmadığı için canım istemiyor, bu akşam çıkmayacağım diye söylediğimiz beyaz yalanlarımız olacak. Terfimizi imzalayan patronumuza sahte gülücük bile atıyor olacağız. Trafik deli edecek, yorgun argın eve gelip, isteksizce yemek yapacağız. Belki de hepsi de birbirinden lezzetsiz olacak. Sonra zamanın bize yetmediğinden şikayet edeceğiz. Üzerimize gelen sorumluluklardan sıkıldığımızı söyleyip, melankolinin kucağına atacağız kendimizi. Depresyona giriş düzeyine geldiği anda duygularımız, silkelenip sarılacağız telefona. Cumartesi akşamı dışarı çıkmak, sarhoş olup, dans etmek istiyorum diyeceğiz en yakınımıza. Kısa süreli ama temiz bir soluk olacak bu rutinden sapma.

               Doğum günleri, evlilik yıldönümleri, bayramlar, yaz tatilleri olacak. Alışverişe çıkıp, gardrop yenileyeceğiz. Çok sıkılırsak, saçlarımızın rengini ve modelini değiştireceğiz. Mevsim geçişlerinde hasta olacağız. Bize ihtiyacı olanlara hemen geliyorum diyeceğiz. Düğünlerde çılgınca dans edip, cenazelerde kendimizden geçecek kadar ağlayacağız. Bazılarıyla küsecek, kimileriyle barışacağız. İyi rol kestiğimizi biliyoruz. Eğer yönetmen, 2019'da da yaşam rolüne bizi uygun bulursa, tüm varlığımızla bu oyunu oynayacağız..

İyi Seneler...
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

DUYURU!
GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR

DUYURU;

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long