Çocuk Haklarını Tanı

                 Çocuk haklarının tanınan ve benimsenmiş bir politika haline getirilmesi adına sosyal, kültürel, toplumsal ve bilimsel alanda her türlü farkındalığı yaratmak amacıyla yola çıkan "Çocuk haklarını tanı derneği" farkındalık videosu oluşturdu. Farkındalık videosu metni, Sarıyer Rotaract Kulübü vesilesiyle iş birliği kurulan ülkelerin dillerine çevrilerek, video metninin ve farkındalık videosunun mümkün olduğunca çok ülkede ve farklı dillerde yayılması sağlanacak.

                 20 Kasım Çocuk Hakları Günü öncesinde 12 Kasım 2018 tarihinde, İstanbul Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı, Kalfalayan Okulu'nda öğrencilere "Çocuk Haklarını Tanı" konulu bir seminer verdi. 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde ise gün Vadi İstanbul ve Carousel AVM'lerde stantlar açılarak "Çocuk Haklarını Tanı" projesi kapsamında ürün satışları ve farkındalık etkinlikleri gerçekleştirildi.
                 Kalfalayan Okulu öğrencileri de açılan stantlarda, "Her çocuk eğitimde fırsat eşitliğine erişim, ailede ve farklı platformlarda fikirlerini açıklama, söz söyleme ve sağlıklı yaşama hakkına sahiptir." sloganlarıyla, çocuk haklarıyla ilgili fikirlerini ziyaretçilere anlatarak sahip oldukları hakları dile getirdi. "Çocuk Haklarını Tanı" temalı kupa, bardak altlığı, kalem, magnet ve defter gibi özel ürünlerden elde edilen gelirle, Mardin'in Dargeçit ilçesinde yer alan Zübeyde Hanım Anaokulu'nun ihtiyaçları giderilecek.

ÇOCUK HAKLARINI TANI;
                 Çocuk toplumun bir parçası ve gelecekteki toplumun güvencesidir. Kişi nasıl bir çocukluk geçirirse ileride de öyle bir birey olur. Bu bakımdan çocuk haklarının özgürlük içinde ve dengeli bir şekilde korunması hem çocuğun hemde toplumun yararınadır. Toplumlar çağdaştırmak istiyorlarsa çocukların gelişimine önem vermek zorundadırlar. Çocuk haklarını kökleştirmek bir toplumun geleceği için yapılan en önemli yatırımdır. Bu bağlamda Çocuk Haklarını Yanı Derneği, çocuk sağlığı, eğitim, çocukların korunması, beslenme ve çocukların yaşamlarını etkileyen kararlara katılmalarına olanak sağlamak, toplumda çocukların sorunlarına ilişkin farkındalığın arttırılması, çocuk alanında çalışan sivil toplum örgütleri ve kurumlar ile birlikte çalışmalar gerçekleştirilmesi, çocuk hakları alanında ve faaliyetler gerçekleştirilmesi amacıyla kurulmuştur.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Elektrik / Elektronik / Otomasyon...

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri... Devamını OKU>>>

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long