Evi Doğru ve Düzenli Kullanma Rehberi

                 Yaşam alanlarını kullanımınıza göre doğru planlayarak ve işlevsel düzen kurguları yaparak, çok daha konforlu ve verimli kullanıp rahat bir yaşama imzanızı atabilirsiniz. Eviniz dağınık ve çok kaotik mi görünür? Bunun nedeni belki de doğru yerleşim uygulaması ve düzen eksikliği olabilir. Günlük hayatta her şeyi aynı anda çözümlemek zor. Ancak bu karışıklığın hemen her evde karşılaşılan ve tekrar eden dekorasyon hatalarından kaynaklanabileceğini de unutmayın.

HATA (1) DUVAR ÖNÜ YERLEŞİMİ;
                 Salonda kanepe, berjer yada koltuk gibi hacimli mobilyaları duvarlara doğru ittirerek yapacağınız bir yerleşim aslında o alanı olduğundan karmaşık ve düzensiz gösterir. Bunun yerine özellikle koltuk ve kanepeleri duvarlardan belli bir mesafede öne doğru yerleştirmek odayı ferahlatır. Ayrıca doğru bir trafik akışı için oturma birimlerini sehpa etrafında gruplamak mükemmel bir sohbet alanı da yaratır. Mobilyaları halı çerçevesi içinde toplamak da belli ölçüde düzen sağlar.

HATA (2) YASTIK KALABALIĞI;
                 Kanepe, koltuk yada yatağı süsleyen en önemli aksesuar dekoratif yastıklar. Ancak bunu yaparken hep desenli ve çok renkli olan seçenekleri birlikte kullanmak mekanı dağınık ve kaotik gösterebilir. Oysa doğru adet ve belli bir uyumla yerleştirilmiş bir kaç yastık bambaşka bir etki yaratabilir. Ayrıca simetri takip etmek de düzen sağlar. İki uca aynı yastık, sonra iki farklı yastık ve ortaya farklı formda başka yastıkla seti tamamlayabilirsiniz. Eğer derin bir kanepeniz varsa dört yada beş sıra yastık dizisi uyumlu renk ve desenle kullanıldığı sürece çok dekoratif durur.

HATA (3) DUVARLARIN UYUMU;
                 Her yerde rastgele asılmış resimler tablolar, aynalar ve her şeyin üzerinde durduğu raflar... Bir mekanı darmadağınık göstermeye yeter de artar bile. Odaya düzenli bir görünüm kazandırmak için resimleri galeri tarzında gruplayarak asın. Küçük objeleri kanepenin arka duvarını boydan boya geçen bir rafın üzerine dizmek de dengeli ve görsel açıdan hoş bir görünüm yaratır.

HATA (4) FAZLA AKSESUAR;
                 Konsol, masa veya sehpa üzerini tamamen aksesuarla doldurmak karmaşık bir algı yaratır. Bu yüzden dekoratif objeleri yerleştirirken bir strateji uygulayın ve uymayanları çıkararak sadeleşin. Küçük ölçekli aksesuarları bir tepsi, kase yada cam bir kutu içinde yerleştirin. Daha sonra varsa çerçevelerinizi gruplayın. Küçük ve sevdiğiniz objelere dikkat çekmek için bir kitap yığını üzerine yerleştirin. İki katlı bir sehpanız varsa geniş dergi, kitaplar ve büyük objeleri alt rafta kullanın.

HATA (5) ÇOK RENK, ÇOK KARMAŞA;
                 Bir evin karmaşık görünmesi çoklu renk kullanımıyla da ilgili olabilir. Uyumlu ve konforlu bir görünüm için nötrlerle bir veya en fazla iki çarpıcı ton kullanın. Nötr renkli duvarlar, perde, halı ve mobilyalar odanın nefes almasını, daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Ayrıca jüt, hasır ve yün gibi naturel renkte doğal dokuma halılar, salonun boş kalan alanlarına renk katmanın ve mobilya yada aksesuarlarda kullanılan yoğun renk kümelerini dengelemenin en kolay ve dekoratif yollarından.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

Son Yazılan Yazılar

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Buradan Arama Yapınız...

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Günlük Altın ve Döviz Kurları

Link TakaSı: WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle