Yatağınız Yaşam Kalitenizi Belirliyor

               İyi bir yatak hayatta yapacağınız en iyi yatırımdır. Ömrünüzün üçte biri yatakta geçiyor. Uykunuzun kalitesini yattığınız düzey, uyku kaliteniz de yaşam kelitenizi belirliyor. Öncelikle eğer yattığımız yatak vücuda uyum sağlıyor, omurganın doğal eğriliğini koruyorsa, sabah uyandığımızda dinç ve uykumuzu almış hissediyorsak, iyi bir yatağımız var demektir.
               İyi bir gece uykusunun ve zinde bir gün geçirmenin asıl dayanağının yatak olduğu konusunda bilinçlenen insanlar yatak seçmeye, hangi yatak daha sağlıklı, hangisi daha doğru bir tercih olur sorularını araştırarak alışverişe çıkıyorlar. Seçimlerini uzaktan değil mutlaka yatağa uzanarak yapıyorlar. Sağlıklı bir uyku için omurganın doğal pozisyonunun korunması, dokulara daha az basınç uygulanarak kan dolaşımının yavaşlatılmaması gerekir. Bu sayede vücut gece uykusu sırasında dinlenebilir ve yeni güne zinde başlayabilir. Yanlış yatak seçimi ise uyku kalitesini düşürür. Uzun süre uyusanız bile yeterince dinlenmiş olmazsınız.

İyi Bir Yatağın 5 Özelliği...


  1. - Sert mi yoksa yumuşak mı değil, vücut kitle indeksine uygun mu sorusu sorularak seçim yapılmalı. Omurganın doğal eğrisine uygun olacak sertlikte olmalı.
  2. - Baş, omuz, sırt, bel, basen gibi vücudun konveks bölgelerine aşırı basınç uygulanmamalı.
  3. - Vücut ısısına göre tepki verebilmeli, yazın serin, kışın sıcak tutma kabiliyetine sahip olmalı.
  4. - Yaylı da olsa yaysız da olsa, gelişmiş ve dayanıklı sistemler kullanılmalı.
  5. - Yatak ebatları da önemli, boyunuzdan veya partnerinizin boyundan uzun olmalı...
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

Son Yazılan Yazılar

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Buradan Arama Yapınız...

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Günlük Altın ve Döviz Kurları

Link TakaSı: WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle