İyiler ve Olmayanlar

 Hırsızlık deyince götürülenler akla gelse de bize getirileri de oluyor zaman zaman. Hayatı ve kendimizi sorgulama getirisi ve netice ağır bir depresyon. Tadımız kalmamakla birlikte keyifsizliğimiz de artıyor. Evet yaşanan olayın maddi götürüsü önemli değil. Mal canın yongasıdır sözü devre dışı kalıyor. Kimsenin umrunda değil maddi kayıplar ama manevi kayıplar ağır olabiliyor bazen. 

             Bu olaya maruz kalan gencecik insanlar korku içinde. Uykusuz ve yorgunlar. En fenası sistemle iyi bir tanışma merasimleri olmadı. Güvensizler. Yaş ortalaması yüksek olanlar da ise ruhsal çöküntüye ilave bir de tansiyon, şeker yükselmesi gibi fiziksel rahatsızlıklarıyla boğuşuyorlar. Tabii bireysel farklılıklara göre ruhsal be fiziksel tepkiler de oluyor. Bizde en büyük tepki yaratan, özel alana müdahale ve insanların en savunmasız anları olan uyku saatleri... 

                      İnsanın en huzurlu vakitlerini geçirdiği evinde bu olayın gerçekleşmesi. Ve bunu yapanların da senin-benim gibi anaların doğurduğu insanlar olması. En ağırımıza giden de bu. İnsan sıfatıyla anılmaları. Empati yapmayı da deniyoruz.. İnsan niye diğer bir insanın malına el uzatır diye. Hiç bir gerekçe bulamayız. Vicdanın zerresine rastlanmıyor. En ufak bir "şu nedeni olabilir" diyemiyoruz. İnsana güven sloganı anlamsızlaşıyor.

                      Netice olarak daha önce almaya gerek duymadığımız çok sıkı güvenlik tedbirleriyle kuşanmış hayatımıza devam ediyoruz. Kötülere, kötülüğüne rağmen hayat güzel. Çünkü iyiler ve iyilik her zaman kazanır. 

                      Velhasıl hayattımıza devam ederken kimi zaman monoton, kimi zaman relax, kimi zaman eğlenceli veya huzurlu vakit geçirdiğimiz anlarda güvenlik önlemimizi almamız gerekiyor. Bu hayatımızın her anında, bulunduğumuz her alanda yapmamız gereken bir şey. Bizler tedbirimizi aldığımız sürece hayatımızda bu gibi tatsızlıklara davetiye çıkarmamış olacağız. 

                      Weblonq.com Ailesi olarak huzurlu ve bol güvenlikli bir yaşam diliyoruz.

Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long