Makyaj'da Romantik Akım

AKDENİZ SICAKLIĞI;
                  Channel makyaj koleksiyonunun kreatif direktörünün yarattığı Channel defile görünümü, sadece romantik buluşmalar için değil soğuk ve karanlık kış günleri için de ideal, bir tutam neşe ve yaşam enerjisine sahip. 1970'lerin Akdenizli jet setter'lerinden esinlenen defilede, modellere abartısızca ve sağlıkla ışıldayan bir ten makyajı yaptıktan sonra gözlere natürel tonlarda buğulu bir makyaj yapıp bolca maskara uyguladı. Channel'in Akdeniz görünümünün can alıcı noktası ise dudaklardaki fuşya ve narçiçeği arası mat ruj.


DUYGUSAL 90'LAR;
                  Defilelerde genellikle 90'ların makyaj görünümüne teatral bir yaklaşım sergileyen Moschino, yeni sezonda şimdiye dek gördüğümüz en minimal ve uygulanabilir makyajla karşımızda. Tom Pecheux'nün yarattığı görünümün odak noktası, ilk bakışta kahve ve kiremit karışımı dudaklar gibi görünse de, asıl can alıcı detay dikkatlice taranmış belirgin kaşlar. Pecheux'un aynı anda güçlü ve yumuşak olabilen 90'lar görünümünü elde etmek için sedefli veya ıslak görünümlü bir far kullanarak makyaja doku kazandırabilirsiniz.

BİR YAZ SABAHI HAFİFLİĞİ;
                  Laura Vassar ve sevgilisi Kristopher Brock tarafından yaratılan ve belki de bu sebeple her koleksiyonunda bir tutam romantizm barındıran Brock Collection'ın sezon makyajını, geçtiğimiz yıl kendi markasını lanse eden ünlü makyaj artisti Gucci Westman yaptı. Georgia O'Keeffe'in canlı renklerinden ilham alan defilede Westman, makyajın bir yaz sabahının rahatlığını ve yaşam sevincini barındırdığını anlatıyor. Modellerin kaşlarını gelişigüzel tarayan makyaj artisti, kapatıcı ve fondöteni yüzde gerekli noktalara ince bir katman halinde uyguladıktan sonra, yanaklara şeftali ile pembe tonlarında bir stick allık sürdü ve yine aynı allıkla dudaklara rek verdi.

BAŞROLDE PEMBE;
"Klasikleşmiş romantik tonları alıp onlara güç kattık" Giorgia Armani Beauty'in kreatif direktörü ve kült makyaj artisti Linda Cantello, pembeyi yeniden yorumladığı Georgio Armani ilkbahar defilesinde, ışıltılı gül rengi bir allığı hem yanaklarda hem gözlerde hemde dudaklarda kullandı. Highlighter uygulanacak yerlere bu allığı sürmenin pembeyi vurgulamanın yeni bir yolu olduğunu söyleyen Cantello, göz pınarlarına da ışıltılı gümüş tonlarında bir far sürdü.


YALIN GÜÇ;
                  Narin siluetlerden ve mor salkım çiçeklerinden ilham alan Delpozo'da, makyaj artisti Monica Marmo, bu sakin romantizmi makyaja transfer etti. Modellerin yüzünü birer taç yaprak gibi gören Marmo, çiçek yapraklarının kadife kokusunu mat ürünlerle cilde taşıdı. Yağsız nemlendirici ile başlayan makyaj uygulamasını renkli nemlendirici, kapatıcı ve matlajtırıcı pudra takip etti. Allık ve far olarak şeftali tonunda mat dudak kalemi, dudaklarda ise kayısı tonlarında ruj kullanıldı.

BAHAR TAZELİĞİ;
                  Makyaj artisti Dick Page'in defilesinde yaptığı ve pembemsi riviera ışıltısı olarak adlandırdığı bu sağlıklı makyaj, natürel makyaj tutkunları için mevsimsiz bir görünüm. Önceliğin taze bir cilt olduğuna dikkat çeken Page, kırmızı, pembe ve kahverengi rujları karıştırıp, modellere allık, far ve ruj olarak uyguladı. Bazı modellerin gözlerine mercan rengi far süren Page, hafif bir maskara ile makyajı tamamladı.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

1 yorum:

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

Son Yazılan Yazılar

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Buradan Arama Yapınız...

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Günlük Altın ve Döviz Kurları

Link TakaSı: WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle