Mobilya Raflarınız Ne Kadar Düzenli?

                 Evinizi yerleştirirken kendinizi özel bir geceye hazırlanıyomuş gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki saç ve makyaj yaptırıp özenli kıyafetler giyiyorsanız bunu dekorasyon için de uygulayabilirsiniz. Yaşam alanlarının en önemli düzenleyicilerinden raflar da doğru ve yerinde planlandığında atmosferi göz alıcı bir hale getirir ve dekorasyona katkı sağlar. Ama bunun tam tersi bir etki de yaratabilir.

EN PRATİĞİ ÜÇGEN METODU;
                 Raf düzeni için objeler arasında denge sağlayan üçgen metodunu deneyin. İlk üçgen iki vazoyu gruplayarak tek bir obje gibi değerlendiriyor. Benzer ürünleri aynı rafta kullanırken üçgenin ortasına ilginç bir biblo ekleyin. İkinci üçgen benzer formlu üç vazoyu her iki rafa bölerek yerleştiriyor. Böylece aynı doku ve renk skalasını dengelemiş oluyor. Üçüncü üçgen kitapları baz alıyor ve eşit adetlere ayırarak rafların her iki tarafına dağıtıyor. Dördüncü üçgen ise renkli objeler, bitki ve çiçekleri raflarda kalan açık alanlara eşit miktarda yerleştirmeyi sağlıyor.
GRUPLAR OLUŞTURUN;
                 Kitap, vazo ve çerçeve gibi belli ürün grupları oluşturun ve bunları iki yada daha fazla kez tekrarlayın. Raf genişliğine göre üçlü veya dörtlü gruplar da oluşturabilirsiniz.

YATAY ve DİKEY DÜZEN;
                 Bir arada kullanılan yatay ve dikey objeleri renk ve desen stiline göre düzenlemek mükemmel bir kurgunun çıkış noktası. Bunu yaparken araya bağlayıcı bir aksesuar yerleştirmeyi unutmayın.

FARKLI YÜKSEKLİKLER;
                 Ürünleri asker sırası gibi dizmek düzenli gösterir diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Rafların dikkat çekici görünmesi için işin kuralı aynı yükseklikte olanları yan yana getirmemek. Benzer yükseklikte çerçeve ve vazoyu ayırmak için arasına daha kısa yada uzun bir obje yerleştirin.

RENK KULLANIMI;
                 Renk paletinizi rafınızın rengine göre belirleyin. Eğer beyaz yada naturel ahşap bir raf kullanıyorsanız krem, bej, beyaz ve yeşil gibi dingin renklere yönelin. Eğer rafınız koyu ahşap tonlarında veya daha canlı renkteyse yerleştireceğiniz ürünleri kontrast tonlarda seçerek tüm dikkati bu alana çekebilirsiniz.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

Son Yazılan Yazılar

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Buradan Arama Yapınız...

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Günlük Altın ve Döviz Kurları

Link TakaSı: WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle