Sevgililer Günü Laneti!

              Sevgililer günü konusu yıllardır bir çok oyuncunun canını sıkar. Oyun oynayan bir sevdiceğim olsa keşke dileği, kulaktan kulağa dolanır durur. Ancak ortada var olan bir gerçek var ki oyun oynayan her iki cins de yıllardır burnumuzun dibinde. Tek yapmanız gereken çılgınlar gibi sağa sola koşturmak yerine, sakince oyununuzu oynamak veya ekipmanınızı mıncıklamak o kadar. Bu özel günde illa amacınız farklılık yaratmaksa, kendinizi Atari salonuna bile atabilirsiniz.
              Çok afedersiniz, artık o tarz salonlardan kalmadı değil mi? Ah arkadaş... Jeton kuyrukları, piksellerin dansı, o Street Fighter'lar, o Tekken'ler, Snow Bros, Mortal Kombat, Punisher, Metal Slug, Shdow, Dancer ve dahası... Nostalji yapalım derken ağlamayalım şimdi. Madem atari salonumuz yok, o zaman VR veya PlayStation kafeye gidiyoruz. Hatta ilk defa VR deneyenler için ilginç deneyim alanları oluşturan mekanlar bile var. PlayStation kafelerin kaderini hepimiz biliyoruz. 

              Çok çeşitli co-op oyunlarla süslü konsollar, partnerinizle gidebileceğiniz tatlı mekanlar arasında. Şimdi diyeceksiniz ki "ee sadece oyun mu oynayalım?" Evet! İlla farklılık yaratmaksa amaç, kadın veya erkek olun fark etmez, partnerinize hazırlamak istediğiniz sürpriz oldukça farklı olmalı. Sıradan bir buket çiçek yerine unutamayacağı aksiyon dolu bir gün, çok daha eğlenceli olacaktır. Sevgililer Günü laneti de tam olarak burada ortaya çıkıyor. Bu tarz özel günlerin para tuzağından ibaret olduğunu düşünenlerdenim. Normalde 10-15 TL'lere fırlamış. İnsan hayret ediyor.

              Ülkemizin havasından mıdır, suyundan mıdır bilemiyorum da sürekli bir şeylere fazla para koyayım da çok kazanayım kafası yaşıyor esnafımız. Sizin yapmanız gereken ise hediye alacaksanız, aylar önce alıp saklamanız ve 14 Şubat zamanı çiçek falan almamanız. Ne gerek var, yazık zaten solup gidiyor sonra çöp. Saksıda çiçek alın bari de bakıp bakıp sizi ansın. Sular falan hem hobi olur işte. Karşı taraftan düşününce en son Sevgililer Günü zamanı "hadi gidip kumpir gömelim" diyecek kadar odun olan bir insan için romantizm noktasından vereceği tavsiyeler genellikle mide veya anlamsız gülmekten ibaret olacaktır. Luna park, boş boş sahilde gezmek, tavla oynamak, VR kafe, bisiklet kiralayıp takılmak, internet kafeye gidip CS:GO atmak, Guitar Hero kafe, kalabalık olmayan mekanlarda yemek yeme ve dahası.

              Böyle zamanlarda merkezi yerler çok kalabalık olur. Partnerinizle yalnız kalmak istiyorsanız veya en azından kafanızın şişmesini istemiyorsanız, yeni yerler keşfetmek de o günün eğlenceli geçmesini sağlayabilir. Her şeyi bir kenara koyun, bekarsanız aynı şeyleri yine yapabilirsiniz. Lanetin güzelliği de burada zaten. Hayatın tadını çıkartın. Birileri, elbet sizin farkınıza varacak ve pembe toz bulutu suratınıza vurduğunda, her şey için çok geç olacak! Yalnız oyun oynamak, teknoloji dünyasına dalmak çok güzel de aynı duyguları paylaşan biriyle bunları yaşamak efsane bir his.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site