Yeni Yıla Hafif Bir Başlangıç

                  Eskiden kalan, ama atmaya kıyamadığımız pek çok şeyi evde tutmak, kalabalık ve karmaşa yaratmanın ötesine geçmiyor. Son yıllarda pek çok stilin de kendi içinde sadeleştiğini gözlemliyoruz. Durum böyle olunca elde kalmış şeyleri bağışlayarak yada ihtiyaç sahiplerine vererek sadeleşebilirsiniz.

                  Evde dağınıklıktan daha kötü bir şey olamaz diyorsanız hafiflemenin vakti gelmiş demektir. Etrafınızda karmaşa yaratanların bir listesini hazırlayın ve özellikle sabah uyandığınızda kendinizi dinlenmiş hissetmek için işe yatak odasından başlayın. Çok sevdiğiniz, bağımlılığınız yada ihtiyacınız olan şeyler de dahil hayatınızı sadeleştirin. Bu noktada vazgeçeceğiniz şeyleri, güzel veya işe yarar olmasına göre sınıflandırmak akıllıca olur.
                  Mesela iki katlı bir sehpa yada dekoratif sepetler dağınıklığı önlemeye yardımcı işe yarar ürünlerdir. Biriktirmeyi seviyorsanız kendinizi koleksiyonunuza sürekli yeni bir parça eklemekten alıkoyamayabilirsiniz. Müthiş bir tablo, cam veya seramik obje koleksiyonunuz olabilir ancak bunları etrafta dağınık biçimde sergilemek karmaşa yaratır. Tabloları aynı duvarda ve objeleri camlı vitrin dolabına kronolojik bir sırayla yerleştirerek düzene sokun. Böylece aynı döneme ait benzer şeyleri tutmak yerine satabilir yada bağışlayabilirsiniz. Bu hem koleksiyonunuzu rahatlatır, hemde sizi.

                  Eskicilerden alışveriş yapmak hobiniz olabilir ama bu her beğendiğinizin gerçekten bir dönem eseri olduğu anlamına gelmez. İşin sırrı iyi bir araştırmacı olmakta gizli. Böylece gereksiz yere eşya satın almaktan ve para harcamaktan da kurtulmuş olursunuz.

                  Bebek sahibi olmak hayatta pek çok şeyi değiştirir. Özellikle de yaşam alanlarını... O çok sevdiğiniz krem rengi halılara artık veda etme vakti... Durum böyle olunca zeminde kolay yıkanabilir bir kilim kullanarak eski halılardan arınabilirsiniz. Eğer ille de bir halı satın alacaksanız tek bir hamlede odayı her zaman kullanışlı kılacak modellere yönelin ve elinizde birbirinden farklı birkaç parça halı varsa bazılarından vazgeçin.

                  Her beğendiğinizi alıp evi moda akımlarına göre eşyayla doldurmak yerine gerçekten zaman içinde değer kazanacak iyi bir tasarıma yatırım yerinde bir tercih olabilir. Üstelik böyle tasarımların modası da hiç geçmez. Bu kimi zaman ahşap bir koltuk, kimi zaman dekoratif bir yastık bile olabilir. Burada önemli olan sizin zevkinizi yansıtırken değişen dekorasyon stilleriyle de uyum sağlaması. Mesela ikat desenli yastıkları hem geleneksel, hem de modern stillerde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde ahşap kolçaklı bir berjeri, döşemesini değiştirerek modernize edebilirsiniz.

                  1960'ların retro stildeki deri sandalyeleri krom veya ahşap modern bir masa ile harika bir uyum yaratır. Yastık kılıfları değiştirilebilir, bu yüzden evde bir yastık ordusuyla yaşamaya gerek yok. Mesela 45×45 cm dört adet, 30×50 cm iki adet ve 65×65 cm iki adet dekoratif yastıkla kanepe ve koltuklarınızı mükemmelce dekore edebilirsiniz. Gerisi kalabalık yaratır, boşuna tutmayın.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site