Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

Evinizde Size Özel Yaşam Alanı Yaratma

                  Evinize girdiğinizde kendinizi bir kozada gibi hissetmek istiyorsanız, yaşam alanlarını tüketim toplumunun veya modanın dayatmalarından çok yüreğinizle hareket ederek dekore edin. Elbette eve kişiliğinizi yansıtmanın en kolay yolu duvarları boyamak. Ama bunu yaparken doğru renkleri bulmak çok önemli. Bu yüzden ana renkler yerine daha çok ara tonları tercih edin.

                  Mesela ışığa göre değişen, kimi mavi, kimi yeşil gibi duran bir ton ortamı hep farklı gösterir. Ayrıca ille de tüm duvarı boyamak gerekmez. İçinizden gelen bir deseni şablon gibi kullanarak işi eğlenceli ve farklı da kılabilirsiniz. Eğer bir kere boyama işine giriştiyseniz devamını da getirin. Mesela eğer uygunsa giriş kapısını da boyayabilirsiniz. Çünkü stilinizi yansıtmak evin ana kapısından başlar. Ama en kolayı saksıları boyamak. Neden her sezon yeni bir saksı alasınız ki. Dilerseniz maskeleme bandıyla geometrik desenler işaretleyin veya bazı kısımlara altın yaldız geçin yada tamamen eskitme yapın.
                  Her koşulda yapacağınız masraf sadece bir kutu boya. Salonun, yatak odasının sönük havasını artık sevmiyorsanız aydınlatma değişimleri işe yarayabilir. Ayrıca lambanızı siz de yapabilirsiniz. Eskicilleri gezip vintage, retro bir sarkıt yada abajur bulmak yeterli. Yenilemekse kolay; sevdiğiniz desen veya renkte parça kumaşı şapkanın üzerinden örtün. Bazen en basit şeyler bile keyfinizi yerine getirir, evi daha sizinmiş gibi kılar. 

                  Bunları renkli bantlarla sabitleyin, alt kısmını açıp, ipe dizin ve asın. Eski ahşap kaşıklığı boyayıp dekoratif bir takılık yapın. Sadece boyayla değil duvar kağıtlarıyla da kişisel dönüşümler yapabilirsiniz. Merdiven alınlarının her birine farklı kağıtlar yapıştırın veya benzer kağıt parçalarıyla kolaj yaparak şık bir çerçeveyle duvara asın.

EN ZOR ALAN BANYOLAR;
                  Mevcut banyoyu tazelemek uygulanabilir fikirlerle çok kolay. Ayrıca dekorasyonu tazelerken gelenekselin dışına çıkmak da mümkün.
  1. Banyoya yerleştireceğiniz bitkiler estetik bir duruş sağlarken, doğal ve canlandırıcı bir hava da yaratır.
  2. Tek ve eğlenceli bir temaya yoğunlaşabilirsiniz. Mesela parlak sarı, kırmızı ve maviyle süpermen gibi keyifli çizgi roman teması deneyin. Bu çocuklarınız için de oldukça işe yarar.
  3. Büyük, düz bir aynanız varsa, onu süslemenin bir yolu da üzerine başka bir ayna asmak. Bu çılgınca bir fikir gibi gelse de aynanın içine yapıştıracağınız ekstra bir ayna banyoyu ilginç kılar.
  4. Tek bir hamlede tazelik istiyorsanız renk değiştirin. Ama unutmayın kimi renkler ruh halinizi etkiler ve zevkinize uygun olmayabilir. Küçük banyo için koyu renk kullanırsanız alan daha da küçük görünür.
  5. Düz beyaz bir duş perdesini çocuğunuzla birlikte boyayın. Üstelik her defasında değiştirebilirsiniz. Rengarenk kumaş boyaları bu iş için ideal.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

DUYURU!
GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR

DUYURU;

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long