Mart Kapıdan Baktırır Kiloları Yaktırır

                   Yaza daha çoooook var deme! Okullar kapanır kapanmaz formda olmak istiyorsan çalışmalara şimdiden başla! Bu fikirler kilo vermeni kolaylaştırabilir.

1) Gerçekten kilo vermek istiyor musun?
Bunu gerçekten istiyorsan, kendini fit olmuş şekilde hayal et.

2) Kendine biri büyük biri küçük olmak üzere iki hedef belirle. Büyük hedefin harika görünümlü bir bayan olmak olursa, küçük hedefin haftada 2 kilo vermek olabilir.

3) İlk iş olarak yürünebilecek mesafede olan yerlere yürüyerek yada koşarak git!

4) Eğer spor yapmıyorsan, bir an önce spor yapmaya başla ve hangi bölgelerinden şikayetçiysen o bölgeler üzerine yoğunlaş.

5) Kendine düzenli bir yemek çizelgesi hazırla. 3 ana öğün yemek yemeden abur cubur yiyerek iştahını kapatma. Egzersiz yaptıktan sonra kendini küçük bir çikolatayla ödüllendirebilirsin.

6) Günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etme. Bu bardakların ilki sabah aç karınla olursa süper olur.

7) Dik durarak göbeğinden kurtulabileceğini biliyor muydun?
Ayakta beklerken yada otururken karın kaslarını gererek zaman içinde ondan kurtulabilirsin. Ayrıca güzel bir duruş, vücudunun daha şekilli görünmesini de sağlayacak.

8) Ağzına attığın lokmayı yutmadan önce iyice ezilene kadar çiğne.. Böylece yemekleri daha rahat sindirecek ve 20 dakika olup, beynine tokluk mesajı gittiğinde daha az yemek yemiş olacaksın.

9) İster cumartesi, ister pazar. Kendine bu günlerden birini seçerek istediğin her şeyi kendine serbest bırak.

10) Diyet yapıyor olabilirsin ama yağ almayı kesme. Alman gereken yağları Balık ve kabuklu yemişlerde bulunan omega 3 ve 6 temel yağ asitleri.

11) Egzersiz yaparken tamponla uygun olan bir müzik dinlersen motivasyonun yüksek olur ve yaptığın hareketlere daha iyi yoğunlaşırsın.

12) Diyelim ki fiziğini ve görünüşünü beğendiğin bir manken yada oyuncu var. Onun fotoğrafını her gün görebileceğin bir yere asarak kendi kendine onun kadar güzel olacağını söyle.
DÜZGÜN BACAKLAR ve SIKI KALÇALAR;
                   Banyo yaparken, belirli bir miktar selülit önleyici duş jelini, banyo lifine dökerek, birkaç dakika boyunca kalça ve bacaklarına masaj yap. Duştan çıkmadan çnce, bu bölgelere birkaç kez sırasıyla soğuk ve sıcak su tut. Bu sayede o bölgelerdeki kan akışı hızlandırmış olacaksın. Selülit önleyici jel ve kremlerden kullan. Çünkü bu kremler, dolaşımı hızlandırıp, özellikle bacakları rahatlatarak yağ yakımına yardımcı oluyor.

İNCECİK BEL ve DÜMDÜZ KARIN;
                   İlk yapman gereken duruşunu düzeltmek. Mutlaka dik ve kendinden emin bir şekilde dur. Kemer kullan! Bele takılan kemerleri, bir süre kullandıktan sonra, belinin biraz olsun inceldiğini fark edeceksin. Her gün düzenli olarak mekik çek.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Elektrik / Elektronik / Otomasyon...

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri... Devamını OKU>>>

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long