Yaşam Gücünü Hisset

                  Hayat Yolculuğumuz her an değişime giriyor. Fakat biz, düne ve yarına tutunduğumuz için Şimdinin Gücü'nü fark edemiyoruz. Yarını bugünden yaratıyoruz. O yüzden bugün ve hatta şimdi çok önemli. Şu anda her şeyi değiştirebilirsin. Her şeye yeniden başlayabilirsin. İşte bu yüzden düne takılma ve an'a odaklan. Geçmişi düşünüp kendini üzme. Gelecek için kaygılanma. Eğer bulunduğun anı yaşamaya çalışırsan her şeyin yolunda ve olması gerektiği gibi olduğunu fark edebilirsin.

                  2020 yılında insanları daha iyi bir yükseliş bekliyor. Kendilerinin ne kadar güçlü olduklarını far edecekler. Bir şaman öğretisi diyor ki; "Doğada hiç bir şey kendisi için yaşamaz. Nehirler kendi suyunu içemez, ağaçlar kendi meyvelerini yiyemez, güneş kendisi için ısıtmaz. Ay kendisi için parlamaz. Çiçekler kendileri için kokmaz. Toprak kendisi için doğurmaz. Rüzgar kendisi için esmez. Birbiri için yaşamak doğanın kanunudur. Ben biz olduğumuz zaman benim, ben ben olduğum için sensin."
GÜCÜMÜZÜ NASIL KULLANABİLİRİZ?
                  Hepimiz bir ışık parçasıyız. Arınarak kendimizi parlatmamız şart. Kin, öfke, nefret gibi bizi aşağı çeken duygulardan kurtulmalıyız. Hepimizin korkuları var. Ama korkunun olduğu yerde sevgi barınamaz. Bu da bizi güvensizliğe iter. Ne zaman ki bu duygulardan ayrışır, karşımızdakinin biz olduğunu anlarsak, o an yükseliriz. Her birimiz ayrı bir notayız. Bastığımızda bir şarkı çıkıyor. Başkasını kendimizden üstün görmeyelim. Aşit basamaklardayız. Ne ben senden üstünüm, ne sen benden üstünsün. Sadece farkındalıklarımızda ayrışmalar var.

NASIL ARINACAĞIZ?
                  Arınmak, temizlik demek. İçinde biriktirdiğin olumsuz duyguları, yani hayatında var olan bütün varlıkların aslında senin seçiminle hayatında olduklarını, gitmesi gerektiğinde bırakabilmeyi öğrenmek lazım. Çünkü biz bağlı değil, bağımlı varlıklarız. Bağımlılık yerine bağlı olmayı bilsek her şey çok daha güzel olur. Sen kendine hangi duyguyu hissediyorsan karşındakine de onu hissettirebilmelisin. 'Ben ondan üstünüm, güzelim, farkım var' dememelisin.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long