Moda da Çılgın Fırfır Havası

                    Meyveli krem şanti bulutu, renkli çiçek tomurcuğu... Koizumi'nin dünyasında krem şantinin, gül yaprağının yerini Japon organze fırfırı alıyor. Koizumi'nin tasarımı olan bir silüeti oluşturmak için 50-80 metre kumaş gerektiğini biliyormusunuz? Şubat ayında New York'taki Koizumi'nin ilk defilesinin sonunda oyuncu Gwendoline Christie tarafından giyilen final elbisesi içinse neredeyse 200 metre şeker pembe, mint yeşili ve civciv sarısı renkte organze kumaş kullanıldı. Harcadığı çalışma saatleri tartışılmaz, onun yerine teknik bilgisinin zenginliğini konuşmak gerek! Her bir fırfır bandı, dikiş makinesiyle birleştirilmeden önce patron tarafından (o tam anlamıyla bir kontrol delisi) tek tek seçilmiş tam 400 tondaki bir renk tablosunda oluşturuluyor.
                    Hayalperest, titiz ve couture'e yatkın Tomo Koizumi'nin çalışmaları, moda editörü Katie Grand'ın şaşmaz keşfetme yeteneğiyle ortaya çıktı. Arkadaşı Giles Deacon'ın teşvikiyle İnstagram'daki bu özel tasarımcı tanınmış oldu. Koizumi'nin daha muhteşem parçalara doğru hızla evrimleşmesi, Grand'i bu yeni fenımeni desteklemeye teşvik etti. Ocak ayında Katie, Koizumi'ye Şubat ayında defile yapmayı teklif ediyor. Hemen Marc Jacobs'a saç tasarımcısı Guido Palau ve makyaj sanatçısı Pat McGrath'e ve defilede yürümeleri için Rowan Blachard, Emily Ratajkowski, Bella Hadid ve Gwendoline Christie'ye telefon ediliyor. Zarlar atılıyor ve defile 8 Şubat'ta Madison Bulvarı'ndaki Marc Jacobs mağazasında gerçekleşiyor. 

                    Çalışmaları, yeni maksimalizmi mükemmel bir şekilde temsil ediyor. Molly Goddard'ın yaramaz tül elbiseleri herkesin dikkatini çektiğinde, bu maksimalist hareketin ortaya çıkmasını Londra'da başlatan iki kişi vardı (2010'lu yılların moda monarşisinin aksine). Bu maksimalist trend, Central Saint Martins'in usta sanatçısı Matty Bovan'ın (aynı zamanda Katie Grand'ın himayesinde) ilk koleksiyonlarıyla ve onu takip eden İsviçreli Kevin Germanier'inkierle doğrulandı. Bu tasarımcılarla birlikte Tomo Koizumi, "pop"u yeniden tanımlayarak kadınların moda beğenisini fethediyor.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long