Moda da Çılgın Fırfır Havası

                    Meyveli krem şanti bulutu, renkli çiçek tomurcuğu... Koizumi'nin dünyasında krem şantinin, gül yaprağının yerini Japon organze fırfırı alıyor. Koizumi'nin tasarımı olan bir silüeti oluşturmak için 50-80 metre kumaş gerektiğini biliyormusunuz? Şubat ayında New York'taki Koizumi'nin ilk defilesinin sonunda oyuncu Gwendoline Christie tarafından giyilen final elbisesi içinse neredeyse 200 metre şeker pembe, mint yeşili ve civciv sarısı renkte organze kumaş kullanıldı. Harcadığı çalışma saatleri tartışılmaz, onun yerine teknik bilgisinin zenginliğini konuşmak gerek! Her bir fırfır bandı, dikiş makinesiyle birleştirilmeden önce patron tarafından (o tam anlamıyla bir kontrol delisi) tek tek seçilmiş tam 400 tondaki bir renk tablosunda oluşturuluyor.
                    Hayalperest, titiz ve couture'e yatkın Tomo Koizumi'nin çalışmaları, moda editörü Katie Grand'ın şaşmaz keşfetme yeteneğiyle ortaya çıktı. Arkadaşı Giles Deacon'ın teşvikiyle İnstagram'daki bu özel tasarımcı tanınmış oldu. Koizumi'nin daha muhteşem parçalara doğru hızla evrimleşmesi, Grand'i bu yeni fenımeni desteklemeye teşvik etti. Ocak ayında Katie, Koizumi'ye Şubat ayında defile yapmayı teklif ediyor. Hemen Marc Jacobs'a saç tasarımcısı Guido Palau ve makyaj sanatçısı Pat McGrath'e ve defilede yürümeleri için Rowan Blachard, Emily Ratajkowski, Bella Hadid ve Gwendoline Christie'ye telefon ediliyor. Zarlar atılıyor ve defile 8 Şubat'ta Madison Bulvarı'ndaki Marc Jacobs mağazasında gerçekleşiyor. 

                    Çalışmaları, yeni maksimalizmi mükemmel bir şekilde temsil ediyor. Molly Goddard'ın yaramaz tül elbiseleri herkesin dikkatini çektiğinde, bu maksimalist hareketin ortaya çıkmasını Londra'da başlatan iki kişi vardı (2010'lu yılların moda monarşisinin aksine). Bu maksimalist trend, Central Saint Martins'in usta sanatçısı Matty Bovan'ın (aynı zamanda Katie Grand'ın himayesinde) ilk koleksiyonlarıyla ve onu takip eden İsviçreli Kevin Germanier'inkierle doğrulandı. Bu tasarımcılarla birlikte Tomo Koizumi, "pop"u yeniden tanımlayarak kadınların moda beğenisini fethediyor.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site