Bir Çocuğun Dilinden "Anneler Günü"

                   "Anneciğim seni bazen zorluyor, yoruyor, bazen de istemeden kırıyor olabilirim. Az sabret büyüyünce seni daha iyi anlayacağım. Ben büyüyene kadar bil ki... Ben dış dünyayı evimin içi gibi algılıyorum. Evin içinde önemli ve değerli bir birey olduğum hissettirilirse, dışarda da bu değerimin olduğuna inanacağım. Evin içinde beni görmezden gelirseniz, eleştirirseniz ve yargılarsanız, ben dışardaki insanların da bana böyle davranma hakkı olduğunu düşüneceğim. Büyüme yolunda denemeler yaparken hatalar yapabilirim, beni eleştirme ve utandırma. Hata yaptığımda öyle bir arkamda dur ki, yetişkin olduğumda hatalarım karşısında kendime karşı acımasız olmayayım.
                   Kelimelerime ve fikirlerime önem ver. Beni dinle. Çünkü sen beni dinlediğinde, fikirlerimin önemli olduğunu içselleştiriyorum. Bir yetişkin olduğumda, fikirlerime inanmamın ve düşüncelerimi ifade edebilmemin en önemli koşulu şu anda senin beni dinlemen. Ben neyin, ne zaman, nasıl yapıldığını öğrenme sürecindeyim. Yanlış yaptığımda beni yargılama, çünkü neyin nasıl yapılacağını henüz tam bilmiyorum. Sen bana karşı sabırlı olursan ben de yetişkin olduğumda kendime karşı sabırlı olabilirim.

                   Benden mükemmeli bekleme o kelime ne demek onu bile bilmiyorum çünkü... Beni kimseyle kıyaslama. Bu bana kendimi çok yetersiz hissettiren bir durum oluyor. Bunu kelimelerle ifade edemediğim için bazen agresif, bazen şımarık, bazen de yaramaz görünüyor olabilirim. Bil ki, olumsuz görünen davranışlarımın altında başa çıkamadığım bir duygum var. Beni sevdiğini, bir şeyleri beceremediğimde de, hata yaptığımda da, seni utandırdığımda da görmeye ihtiyaç duyuyorum. Sevgini "her halimde" görmek benim için çok değerli.

                   Kendimi olduğum gibi kabul etmeyi senin beni kabul edişinden öğreniyorum. Senden her halimle kabul edebildiğimi öğrenirsem dış dünyada beni hiçbir şey yıkamaz. Kendime şefkatli davranmayı ve kendime karşı hoşgörülü olmayı da senin bana davranışlarından öğreniyorum. Bana bu dersi çok iyi verirsen yetişkin olduğumda elimde paha biçilemez bir hazinem olacak.

                   Benim iç dünyam, güçlülüğüm ve dayanıklılığım senin bana sonsuz kabulün ve desteğin ile mümkün ancak. Bütün bunları yapabilmek kolay olmasa gerek ve benim için yaptıkların için sana kalbimden teşekkür ediyorum. Sana şu an minnetimi gösteremiyor olabilirim ancak umarım davranışlarımla sana hissettirebiliyorumdur. Bana ışık tutan canım annem günün kutlu olsun."

TÜM KIYMETLİ ANNELERİN, ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM...
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long