Fenomen Nedir? Fenomen Ne Yapar?

                  Son dönemlerde bildiğiniz üzere ünlülerden çok fenomenlerin atraksiyonlarını duyar olduk. Peki fenomen nedir ve bu fenomen çılgınlığı neyden kaynaklanıyor? İnsanların ilgi, alaka ve göz önünde bulunup tamamiyle kendi imkanları ve çabası ile (video, resim, giyim, makyaj, ses vs.) kendini en çok hangi alanda profesyonel hissediyorsa o alanda paylaşımlarını sürdürmesine denir. Tabi ki bunun için maddi olarak da bir bütçe belirlemeleri gerekiyor. Kendini bu konuda yükseltmek isteyen herkes için maddiyat önemli. Çünkü bu konuda reklam vermek olsun veya alanınız ne ise sizi takip edecek olanlar mutlaka yeni şeyler görmek isteyecektir. Bunları hep tekdüze şeyler yaparak sağlayamazsınız. Şansınız yaver giderse, gerçekten bir alanda kendinizi ispatladıysanız, size sponsor bile çıkabilir yada keşfedilebilirsiniz. Örnek verecek olursak Enes Batur, Murat Sakaoğlu, Reynmen, Aykut Elmas, Atakan Özyurt vs. gibi kendini ön plana atabilmiş insanlar...
Peki fenomenler ne yapıyor?
                  Bir fenomen her şeyi yapacak diye bir kaide yok. Sesi güzelse sesiyle alakalı güzel yerlere gelebilir. Makyaj profesyoneli de olabilir. Komik skeçler paylaşabilir. Veya gezip farklı yerler gösteren biri de olabilir. Bilirsiniz herkesin imkanı yoktur her yeri gezmeye... Ama başka yerlerin video veya resmetmek takipçiler için bazen yeterli olabiliyor. Şu an çoğu insanın hayalidir belkide sosyal medya fenomeni olmak. Hayranlık uyandıracak kadar dikkat çekici olmak. Bilemediğimiz çoğu kişi bunun için çabalıyor. Ama öncelikleri yukarıda yazdığımız gibi hep değişik şeyler üretmeleri ve yatırım bazlı çalışmaları... Çünkü ne verirlerse o kadarın fazlasını alırlar.

Fenomenlik ileriki evrede nereye doğru gidecek?
                  İleri ki evrelerin ne göstereceğini hiç kimse bilemez. Fakat bu yeni şeyler görmeyeceğiz, yeni haberler yada sansasyonlar duymayacağız anlamına gelmiyor. Her biri kendince farklı şeyler yapmaya çalışsa da herkes hata yapar. Onlar da belki bilerek, belki bilmeyerek yapacaklar. Ama takipçilerini üzen bir şey yaparlarsa düşüşü çok hızlı olabilir. Ama bazı olaylar yaratılabilir, ki bu da onları takipçileri tarafından sevilebilir, vazgeçilmez kılabilir. Bu tamamiyle onların elinde olan bir şeydir. Siz siz olun fenomen olacaksanız güvenceniz olsun, yoksa çok çaba, çok emek ve çok zaman gerektiren bir süreçtir.

Unutulmasın ki insanı rezil de, vezir de yapan kendisidir.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long