İoS ve Android'de Rahatlık Mümkün Mü?

                    Denetim merkezi, önemli ayarlara erişim sağlamakta. Bunu aşağıdan yukarı yada sağ üstten aşağı kaydırma hareketiyle (iPhone X) açabilirsiniz. Ayarlar | Denetim Merkezi'nden nelerin arasında hızlı geçiş sağlayabileceğini belirleyebilirsiniz. Araba kullanırken iPhon'unuzu kullanmamalısınız. Burada Do Not Disturb seçeneği size yardımcı olmakta. Do Not Disturb While Driving özelliğini yapılandırarak dikkatinizi dağıtan bildirimlerden de kurtulabilirsiniz.

                    Kameranızı photo modda QR koduna yöneltin. İoS, kodu tanımlayarak ilgili sayfayı Safari'de karşınıza açmakta. Çoğu özellik uygulamalarla geliştirilebilirken, bazıları zaten tüm iPhone kullanıcılarına sunulmakta. Örneğin, Notes uygulaması ile belgelerinizi tarayabilirsiniz, sadece üzerlerindeki artı simgesine tıklamanız yeterli. İmlecinizi kelimenin ortasına getirmek hüner gerektirmekte. iPhone ise bu konuda büyüteciyle yardımcı olsa da, klavyeye basılı tutarak daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Sadece basıllı tutun ve imleci istediğiniz yere kaydırın.
                    Eğer uygulamaları puanlama havanızda değilseniz, size bu yönde gelen istekleri Ayarlar ve iTunes ve App Store'dan etkisizleştirebilirsiniz. Sadece Uygulama içi beğeni ve yorum'u kapalı olarak belirlemeniz yeterli. Mesajlar uygulamasıyla konumunuzu hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bunun için I am At yazın ve bir boşluk bırakın. Ardından açılan Şu anki konum seçeneğini seçin. Sizi sessize alınabilir. Ayarlar'dan Genel altında Erişilebilirlik noktasına geçin ve Siri altında Siri'ye yaz seçeneğini seçin. Yazım yanlışı yapmanız durumunda aygıtınızı sallayarak yaptığınızı geri alabilirsiniz.

                    Android'de, örneğin ev ekranında küçük bilgiler gösterebilecek, mini programlar bulunmakta. Bu gereçleri seçmek için ev ekranınızda boş bir alana basın ve yerleştirmek istediğiniz elementi seçin. Her Android akıllı telefon sağlayıcısı, sisteminde kendi başlatım aracına sahip, yani her Android kendine özgü diyebiliriz. Nova Launcher ve Microsoft Launcher size önerdiklerimiz.

                    İki uygulama yanyana Android 7 ve üstü modellerde bunu uygulayabilirsiniz. İlk olarak her iki uygulamanın da açık olması gerekmekte. Çoklu görev karesine basılı tutmanızla o anda açık uygulama kendiliğinden ekranın üst kısmına yerleştirilecektir. Gösterilecek ikinci uygulamayı alt kısımda yer alan açık uygulamalardan seçebilirsiniz. Böylece aynı anda iki uygulama görüntüleyebilmeniz mümkün.

                    Akıllı telefonunuzu, arkadaşınıza mı veriyorsunuz? Arkadaşınız tüm açık uygulama ve ayarlara erişebileceği için bunu yapmanızı önermiyoruz. Yine de ısrar ediyorsanız hızlı ayarlardan telefonunuzu kısıtlı misafir moduna alabilirsiniz. Android'de uygulama mesajları uygulamaya her bir uygulama için belirlenebilmekte. İlk olarak ilgili uygulamanın ayarlarını açın ve istediğiniz bildirim türünü seçin.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long