İoS ve Android'de Rahatlık Mümkün Mü?

                    Denetim merkezi, önemli ayarlara erişim sağlamakta. Bunu aşağıdan yukarı yada sağ üstten aşağı kaydırma hareketiyle (iPhone X) açabilirsiniz. Ayarlar | Denetim Merkezi'nden nelerin arasında hızlı geçiş sağlayabileceğini belirleyebilirsiniz. Araba kullanırken iPhon'unuzu kullanmamalısınız. Burada Do Not Disturb seçeneği size yardımcı olmakta. Do Not Disturb While Driving özelliğini yapılandırarak dikkatinizi dağıtan bildirimlerden de kurtulabilirsiniz.

                    Kameranızı photo modda QR koduna yöneltin. İoS, kodu tanımlayarak ilgili sayfayı Safari'de karşınıza açmakta. Çoğu özellik uygulamalarla geliştirilebilirken, bazıları zaten tüm iPhone kullanıcılarına sunulmakta. Örneğin, Notes uygulaması ile belgelerinizi tarayabilirsiniz, sadece üzerlerindeki artı simgesine tıklamanız yeterli. İmlecinizi kelimenin ortasına getirmek hüner gerektirmekte. iPhone ise bu konuda büyüteciyle yardımcı olsa da, klavyeye basılı tutarak daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Sadece basıllı tutun ve imleci istediğiniz yere kaydırın.
                    Eğer uygulamaları puanlama havanızda değilseniz, size bu yönde gelen istekleri Ayarlar ve iTunes ve App Store'dan etkisizleştirebilirsiniz. Sadece Uygulama içi beğeni ve yorum'u kapalı olarak belirlemeniz yeterli. Mesajlar uygulamasıyla konumunuzu hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bunun için I am At yazın ve bir boşluk bırakın. Ardından açılan Şu anki konum seçeneğini seçin. Sizi sessize alınabilir. Ayarlar'dan Genel altında Erişilebilirlik noktasına geçin ve Siri altında Siri'ye yaz seçeneğini seçin. Yazım yanlışı yapmanız durumunda aygıtınızı sallayarak yaptığınızı geri alabilirsiniz.

                    Android'de, örneğin ev ekranında küçük bilgiler gösterebilecek, mini programlar bulunmakta. Bu gereçleri seçmek için ev ekranınızda boş bir alana basın ve yerleştirmek istediğiniz elementi seçin. Her Android akıllı telefon sağlayıcısı, sisteminde kendi başlatım aracına sahip, yani her Android kendine özgü diyebiliriz. Nova Launcher ve Microsoft Launcher size önerdiklerimiz.

                    İki uygulama yanyana Android 7 ve üstü modellerde bunu uygulayabilirsiniz. İlk olarak her iki uygulamanın da açık olması gerekmekte. Çoklu görev karesine basılı tutmanızla o anda açık uygulama kendiliğinden ekranın üst kısmına yerleştirilecektir. Gösterilecek ikinci uygulamayı alt kısımda yer alan açık uygulamalardan seçebilirsiniz. Böylece aynı anda iki uygulama görüntüleyebilmeniz mümkün.

                    Akıllı telefonunuzu, arkadaşınıza mı veriyorsunuz? Arkadaşınız tüm açık uygulama ve ayarlara erişebileceği için bunu yapmanızı önermiyoruz. Yine de ısrar ediyorsanız hızlı ayarlardan telefonunuzu kısıtlı misafir moduna alabilirsiniz. Android'de uygulama mesajları uygulamaya her bir uygulama için belirlenebilmekte. İlk olarak ilgili uygulamanın ayarlarını açın ve istediğiniz bildirim türünü seçin.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site