İoS ve Android'in Performans Derecesi

                    Eğer iPhone şarjınız tahmin ettiğinizden daha hızlı tükenmekteyse Pil ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririz. Sistem burada hangi uygulamanın ne kadar güç tükettiğini listelemekte. Pil durumunu kontrol ediyorsanız, pil durumunu da göz atın, eğer kötüyse, telefon performansınız da bundan etkilenecektir. Bu gibi bir durumda sadece pil değişiminin yararı dokunacaktır. Ayarlar'da Hücresel altında uygulamalar listesiyle birlikte Hücresel Veri seçeneğini bulacaksınız. Bununla hangi uygulamaların mobil veri kullanabileceğini belirleyebilirsiniz.

                    İoS'da, uygulamalar arkaplanda otomatik olarak güncellenmekte. Eğer sıklıkla uygulama değiştiriyorsanız, bu zaman kazandıran bir uygulama. Tabi size performansa da mal oluyor. Ayarlar'da Genel altında Arkaplanda uygulama yenile'den hangi uygulamaların güncelleneceğini belirleyebilirsiniz.

                    Çalışan uygulamalar görünümünde üst kısmına kaydırarak uygulamaları kolaylıkla kapatabilmektesiniz. Fakat bilmediğiniz birşey daha var. O da birçok uygulamayı birkaç parmağınızı kullanarak aynı anda kapatabiliyor oluşunuz. Safari'de bir çok sekme birikebilir. Bunları tab ikonuna uzun basılı tutarak açılan menüden silebilirsiniz.

                    WLAN yavaşladığında, WLAN Desteği size geçici önlem sunuyor. Bu özelliği Ayarlar ve Hücresel altındaki uygulama listesinden etkinleştirebilirsiniz. Zayıf bir WLAN bağlantısına sahipseniz, iPhone'nunuz otomatik olarak daha hızlı LTE ağına geçecektir. Bu da mobil verinizden tüketim yapacağınız anlamına gelmekte. Apple sistemlerde üçüncü parti uygulamalarının yanında Watch, Music veya iTunes Store gibi sistem uygulamalarını da silebilirsiniz. Safari veya the App Store gibi önceden yüklü uygulamalarda bu mümkün değil.

                    Windows kullanıcıları, Görev Yöneticisinde evlerindeymiş gibi hissetmeli. Ayarlar'da Uygulamalar ve bildirimler altında Android yüklü tüm uygulamaları listeler. Bunların üzerlerine tıklayıp, Durmaya Zorla seçeneğini seçerek çalışmalarını durdurabilirsiniz. Alternatif olarak çoklu iş karesine basıp, kullanmadığınız uygulamaları sol, sağ yada yukarı kaydırmanız da aynı işi görmekte. Kısa süreliğine uçuş moduna geçmek çoğu WLAN ve Bluetooth problemlerinizi çözebilir. Bunun sebebi kablosuz bağlantılarınızın birbirinden ayrı ve işlem ardından hemen yediden başlatılması.

                    Eğer cömert bir internet tarifesine abone değilseniz, ay sonuna doğru sorun yaşayabilirsiniz. Bunu engellemek için önceden veri tasarruf moduna geçmeyi unutmayın. Seçeneğe hızlı ayarlardan (bir sonraki ipucuna göz atın) Veri Tasarrufu bağlantısından erişebilirsiniz. Ekranın üstünden altına parmağınızı iki kere kaydırmanız hızlı seçenekleri açacaktır. Burada bulunan kalem simgesini kullanarak hızlı ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

                    Android'in şarjınız bitmeye yakın etkinleştirdiği bir güç tasarruf modu bulunmakta. Bunu dilerseniz Ayarlar, Pil altından kendiniz de etkinleştirebilirsiniz. Android ayarlarına ne kadar derin girerseniz girin, daima üst Hamburger menüsünü (üç çizgi) ekranınızda görünür olacaktır. Dilerseniz zengin menüsüne kolayca erişebilirsiniz.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long