İoS ve Android'in Performans Derecesi

                    Eğer iPhone şarjınız tahmin ettiğinizden daha hızlı tükenmekteyse Pil ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririz. Sistem burada hangi uygulamanın ne kadar güç tükettiğini listelemekte. Pil durumunu kontrol ediyorsanız, pil durumunu da göz atın, eğer kötüyse, telefon performansınız da bundan etkilenecektir. Bu gibi bir durumda sadece pil değişiminin yararı dokunacaktır. Ayarlar'da Hücresel altında uygulamalar listesiyle birlikte Hücresel Veri seçeneğini bulacaksınız. Bununla hangi uygulamaların mobil veri kullanabileceğini belirleyebilirsiniz.

                    İoS'da, uygulamalar arkaplanda otomatik olarak güncellenmekte. Eğer sıklıkla uygulama değiştiriyorsanız, bu zaman kazandıran bir uygulama. Tabi size performansa da mal oluyor. Ayarlar'da Genel altında Arkaplanda uygulama yenile'den hangi uygulamaların güncelleneceğini belirleyebilirsiniz.

                    Çalışan uygulamalar görünümünde üst kısmına kaydırarak uygulamaları kolaylıkla kapatabilmektesiniz. Fakat bilmediğiniz birşey daha var. O da birçok uygulamayı birkaç parmağınızı kullanarak aynı anda kapatabiliyor oluşunuz. Safari'de bir çok sekme birikebilir. Bunları tab ikonuna uzun basılı tutarak açılan menüden silebilirsiniz.

                    WLAN yavaşladığında, WLAN Desteği size geçici önlem sunuyor. Bu özelliği Ayarlar ve Hücresel altındaki uygulama listesinden etkinleştirebilirsiniz. Zayıf bir WLAN bağlantısına sahipseniz, iPhone'nunuz otomatik olarak daha hızlı LTE ağına geçecektir. Bu da mobil verinizden tüketim yapacağınız anlamına gelmekte. Apple sistemlerde üçüncü parti uygulamalarının yanında Watch, Music veya iTunes Store gibi sistem uygulamalarını da silebilirsiniz. Safari veya the App Store gibi önceden yüklü uygulamalarda bu mümkün değil.

                    Windows kullanıcıları, Görev Yöneticisinde evlerindeymiş gibi hissetmeli. Ayarlar'da Uygulamalar ve bildirimler altında Android yüklü tüm uygulamaları listeler. Bunların üzerlerine tıklayıp, Durmaya Zorla seçeneğini seçerek çalışmalarını durdurabilirsiniz. Alternatif olarak çoklu iş karesine basıp, kullanmadığınız uygulamaları sol, sağ yada yukarı kaydırmanız da aynı işi görmekte. Kısa süreliğine uçuş moduna geçmek çoğu WLAN ve Bluetooth problemlerinizi çözebilir. Bunun sebebi kablosuz bağlantılarınızın birbirinden ayrı ve işlem ardından hemen yediden başlatılması.

                    Eğer cömert bir internet tarifesine abone değilseniz, ay sonuna doğru sorun yaşayabilirsiniz. Bunu engellemek için önceden veri tasarruf moduna geçmeyi unutmayın. Seçeneğe hızlı ayarlardan (bir sonraki ipucuna göz atın) Veri Tasarrufu bağlantısından erişebilirsiniz. Ekranın üstünden altına parmağınızı iki kere kaydırmanız hızlı seçenekleri açacaktır. Burada bulunan kalem simgesini kullanarak hızlı ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

                    Android'in şarjınız bitmeye yakın etkinleştirdiği bir güç tasarruf modu bulunmakta. Bunu dilerseniz Ayarlar, Pil altından kendiniz de etkinleştirebilirsiniz. Android ayarlarına ne kadar derin girerseniz girin, daima üst Hamburger menüsünü (üç çizgi) ekranınızda görünür olacaktır. Dilerseniz zengin menüsüne kolayca erişebilirsiniz.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site