Alzheimer ve Kanser Hastalıklarına Çözüm

                             Geride kalan her yılın tıp dünyasında çığır açtığı ve eski dönemlere kıyasla insan ömrünün de uzadığı yadsınamayacak bir gerçek. İnsanoğlunun korkulu rüyası haline gelen Alzheimer ve kanser gibi hastalıklara her geçen gün yapılan araştırmalarla çözüm aranıyor. Son olarak 65 yaş üstü kişilerde beyin dokularında hasara neden olan Alzheimer hastalığı üzerine yapılan çalışmalar sonucunda ABD Los Angeles'te düzenlenen Alzheimer Derneği Uluslararası Konferansında hastalığın erken teşhisi için geliştirilen kan testinde sona gelindiği açıklandı. Şu anda dünyada 50 milyon Alzheimer hastası bulunuyor ve bunların sayısının 2050'ye kadar 135 milyona çıkacağı öngörülüyor.
KAN TESTİ ile ERKEN TEŞHİS
                             Bugüne kadar Alzheimer'in belirtileri başlangıcından 10 yıl sonra ortaya çıktığı için teşhis edildiğinde çok geç kalınmış oluyor ve bu nedenle tedavi girişimleri sonuçsuz kalıyordu ama artık bir kan testiyle erken teşhis mümkün olacak. Ulusal Yaşlanma Enstitüsü Direktörü testin hazırlık sürecinin umulduğundan daha hızlı ilerlediğinin sinyali alındı. Beyin işlevindeki azalma ile kandaki protein oranının azalması hastalığı erken teşhis edecek kan testinin mümkün olmasına yol açacak.
DEVRİM YARATACAK BULUŞLAR
                             Sağlık alanında bir diğer gelişme de İzmir Girişimcilik Zirvesi'nden geldi. ABD'de faaliyet gösteren biyoteknoloji şirketi, İzmir Girişimcilik Zirvesi 2019'da devrim yaratacak deney aşamasındaki buluşlarını anlattı. İzmir'de doğup büyüyen ve Amerika'da çalışmalarını sürdüren Kibar, 2008'den beri dokuz farklı hastalık için deneyler yaptıklarını ve daha hiç bir ilacı piyasaya sürmemelerine rağmen şirketlerinin değerinin 15,5 milyar Dolar civarında olduğunu kaydetti. Kibar, iki-üç yıl içerisinde ilaçların piyasaya sürüleceğini bildirdi.
YAŞLANMAYI GERİ ÇEKMENİN YOLLARI
                             Sağlıklı yaşam ve dokuların gençleşmesi üzerine çalıştıklarının altını çizen Osman Kibar, yaşlanmayı geri çekmenin yollarını bulduk ve bu insanlarda yüzde 100 işe yarayacak dedi. Ayrıca gelecek 10 yıl içinde sadece uzun yaşamak değil, daha sağlıklı olmak adına tıpta büyük eşiklerin geçileceğinin müjdesini verdi. Alzheimer hastalığının önlenmesi ve hatta hafızanın geri gelmesi konusunda da çalışmalar yürüten biyoteknoloji şirketi; bu konuda geliştirilen ilaç hafızayı geri getirmekle kalmıyor, daha iyi yapıyor. Kişinin hafızası, en sağlıklı olduğu 20'li yaşlardaki seviyesine geliyor. Hayvan deneyleri aşamasını geçen bu ilaç 82 yaşındaki bir kadının hafızasını ve bedensel faaliyetlerini geri getirdi. Yeniden yürüyüp yemek yemeye başladı.

KANSERİ GERİ ÇEVİREN İLAÇLAR
                             Başka bir programlarının ise kanser araştırmaları üzerine... Kanser konusunda iki ilaç var. Birincisi kan kanserine yönelik, diğeri iç organlardaki kansere yönelik. Farklı organlardaki, farklı tüp kanserlerin hepsinde bulunan ilaçlar kanseri geriye çeviriyor.Kanserin büyümesini yok ediyor. Bu konuda insanlar üzerinde de denemelere başlandı. Ölümüne birkaç hafta kaldığı gerekçesiyle evine gönderilen 11 hastadan dokuzunda kanser yok oldu. İlacın farklı yanı; o kanser mutasyonunu yok etmiyor, sadece o mutasyonun kansere dönüşmesini engelliyor. Kanserli kişi ömür boyu o ilacı aldığı sürece hiç bir zaman mutasyon olmuyor ve kanser geri gelmiyor.

KELLİK SONA ERİYOR!
                             Bir başka ilacın ise kellik üzerine olduğunu anlatan Osman Kibar; sürüldüğünde saçları yeniden çıkaran bir ilacın geliştirildiğini anlatıyor. Bu ilaç saça rengini vermekle sorumlu olan hücreleri de etkilediği için yaşınız kaç olursa olsun, saçlarınız 20'li yaşlarınızdaki rengiyle çıkıyor.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site