Corona Virüs (2019-nCoV) Nerden Çıktı?

                         Günümüze kadar insanoğlu binbir çeşit evrim geçirmiş virüsten müzdarip olmuştur. Ve bu virüsler, ilacı bulunamadığı süre boyunca milyarlarca can almıştır. Ve halen bazı virüslerin tedavisinin olmadığı bilinmektedir. Günümüze kadar gelen bu virüslerin bir kaçını sıralayacak olursak; ( Kuduz, Ebola, HIV, Rota, H1N1, Nil. Nipah, Kırım Kongo vs... ) bunlardan bir kaçıdır. Son olarak gündemimize oturan Corona Virüsü...

                         Sizlere Corona Virüsünden bahsetmek istiyorum. Nasıl yayıldığı ile alakalı birçok teori atıldı ortaya. Elbette bunun gerçek sebebini asıl yetkililer harici bilmesi imkansız. Gerekse haber mecrası olsun ve gerekse Sosyal Medya olsun bir haberi tarafımıza orjinal haliyle yansıtamamaları bir yana dursun, o habere kendilerinden de birşeyler katmalarıyla ünlüdür. Ve her zaman gerçeği yansıtmayabilirler.
                         Corona Virüs'ünün teorilerine gelecek olursak, bizlere ilk olarak haber yolu ile aktarılan yılandan yarasaya bulaşan ve yarasadan insana geçtiği söyleniyor. Bildiğiniz üzere uzak doğu'da önüne geleni yemekle bilinen Çin, çok çeşitli bir mutfağa sahiptir. Çiğ yiyeceklerden, onlara normal ama bize anormal gelen örümcek, akrep, denizatı, çekirge, yılan vs. sayamadığımız daha birçok şey... Yarasa çorbasını da mutfaklarına eklemekten çekinmeyen uzak doğu, virüsün ana kaynağı olarak görünüyor.

                         Yayılan ülkeler ile giriş çıkışları bile durdurma kararı alınacak kadar ölümcül...
Kimilerine göre bu bilim adamlarının araştırma sonucu yapmış olduğu büyük bir hatadan kaynaklanıyor. Laboratuvar'da yapılan bir deneyin felaketle sonuçlanıp, yayıldığını ve bunu sakladıklarına karşın bir teori atılmış ortaya. Biz her ne kadar arka planda neler olduğunu bilemesek de, bildiğimiz tek şeyin insanlar için bu virüsün büyük bir risk taşıdığıdır. Pekii ne yapmamız gerekiyor?

                         Bu virüse yakalanmamak için bol proteinli ve bağışıklık sisteminizi güçlendirici gıdalar tüketmeniz tavsiye ediliyor. Ayrı zamanda vücut dezenfektanınızı doğru bir şekilde yerine getirmelisiniz. Hasta olan kişiler ile aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin. Toplu taşımalara maskesiz binmeyin. Sık dokunulan yerleri veya sık bulunduğunuz ortamları temiz tutmayı unutmayın. Grip belirtileriniz varsa evde kalın. Tek kullanımlık mendilleri tercih edin. Bu enfeksiyon grip gibi bulaşıyor. Kişisel hijyeninize çok dikkat edin. 

İçimizi bir nebze rahatlatan en iyi haber ise henüz bu virüsün Türkiye'de görülmemiş olmasıdır.

Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Elektrik / Elektronik / Otomasyon...

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri... Devamını OKU>>>

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long