Dinç Bir VÜCUT İçin; 30 Dakika EGZERSİZ

                               Günlük hayata kendimizi kolay ve enerjik hazırlayabilmemiz için kısa ve öz yapılan egzersizler vardır. Bunlar vücudumuzun esnekliği, kolay hareket edilebilirliği sağlar. Fakat kimi insanlar kahvaltılarını ve sporlarını yaparak güne başlıyor, kimileri de yataktan kalkamıyor ve bu alışkanlıkları adeta işkence gibi görüyor.  Ama her gün birkaç dakika erken kalkmaya çabalamak ve 30 dakikalık bir sabah egzersizi için vücudu alıştırarak güne daha dinç başlamak istemez misiniz?

                               Peki bu 30 dakikalık egzersizin sizlere ne gibi katkısı olacak? - Sabah egzersizleri kalp atışı ve kan akışının hızlanmasına yardımcı olarak daha zinde ve pozitif hissetmemizi sağlıyor. Kendinizi hareketlilik konusunda daha esnek hissedebilirsiniz.

                               Kişiyi enerjik hale getirdiğinden yüksek kalorili gıdalara duyulan ihtiyacı kendiliğinden azaltıyor. Doğal olarak vücut kendi dengesini ve düzenini kurmaya başlıyor. Bu da size hem sağlıklı yaşamanıza ve yaşam kalitenizi oluşturmanıza olanak sağlıyor. Egzersiz programının sağladığı doğal enerji artışı, gereksiz ve sağlıksız kalori kaynaklarından uzak durmanıza yardımcı oluyor. Peki sabah egzersizi için ne yapılmalı?
                               Her insan kendi vücudunun hocasıdır. Kendi vücut hareketinizi, günlük çalışma yaşamınızda genellikle uyguladığınız hareketleri vücudunuzu esneterek ve bunu seri bir şekilde yaparak kendi egzersizinizi oluşturabilirsiniz. Vücudunuzu ısıtmadan egzersize direkt olarak başlamamalısınız. Yoksa bu kaslarınızı, damar veya liflerinize doğrudan zarar verebilir. Bu nedenle önce ısınma hareketleri yapmanızda fayda var.

ACI YOKSA KAZANÇ YOK MU?
                               Antrenman sonrası yorgunluk hissedilmiyorsa egzersizin şiddetinin arttırılması gerektiği gerçeği yansıtmıyor. "Acı Yoksa Kazanç Yok" düşüncesi kas ve iskelet sistemi sorunlarını beraberinde getirebiliyor. Yapılan bilimsel çalışmalar, ağrıyı göz önüne almadan ciddi yüklenmelerin aşırı kullanım yaralanmalarına zemin hazırladığını ve bir çok sağlık sorununu arttırdığını gösteriyor. Egzersizler ile beklenen sağlık ve fiziksel gelişme elde edilemiyorsa; uzman onayının olması şartıyla yüklenme şiddetini, süresini ve tipini arttırmak yada değiştirmek yerinde bir karar oluyor.

WebLong Ailesi olarak sağlıklı bir yaşam diliyoruz :)
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

1 yorum:

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site