Dinç Bir VÜCUT İçin; 30 Dakika EGZERSİZ

                               Günlük hayata kendimizi kolay ve enerjik hazırlayabilmemiz için kısa ve öz yapılan egzersizler vardır. Bunlar vücudumuzun esnekliği, kolay hareket edilebilirliği sağlar. Fakat kimi insanlar kahvaltılarını ve sporlarını yaparak güne başlıyor, kimileri de yataktan kalkamıyor ve bu alışkanlıkları adeta işkence gibi görüyor.  Ama her gün birkaç dakika erken kalkmaya çabalamak ve 30 dakikalık bir sabah egzersizi için vücudu alıştırarak güne daha dinç başlamak istemez misiniz?

                               Peki bu 30 dakikalık egzersizin sizlere ne gibi katkısı olacak? - Sabah egzersizleri kalp atışı ve kan akışının hızlanmasına yardımcı olarak daha zinde ve pozitif hissetmemizi sağlıyor. Kendinizi hareketlilik konusunda daha esnek hissedebilirsiniz.

                               Kişiyi enerjik hale getirdiğinden yüksek kalorili gıdalara duyulan ihtiyacı kendiliğinden azaltıyor. Doğal olarak vücut kendi dengesini ve düzenini kurmaya başlıyor. Bu da size hem sağlıklı yaşamanıza ve yaşam kalitenizi oluşturmanıza olanak sağlıyor. Egzersiz programının sağladığı doğal enerji artışı, gereksiz ve sağlıksız kalori kaynaklarından uzak durmanıza yardımcı oluyor. Peki sabah egzersizi için ne yapılmalı?
                               Her insan kendi vücudunun hocasıdır. Kendi vücut hareketinizi, günlük çalışma yaşamınızda genellikle uyguladığınız hareketleri vücudunuzu esneterek ve bunu seri bir şekilde yaparak kendi egzersizinizi oluşturabilirsiniz. Vücudunuzu ısıtmadan egzersize direkt olarak başlamamalısınız. Yoksa bu kaslarınızı, damar veya liflerinize doğrudan zarar verebilir. Bu nedenle önce ısınma hareketleri yapmanızda fayda var.

ACI YOKSA KAZANÇ YOK MU?
                               Antrenman sonrası yorgunluk hissedilmiyorsa egzersizin şiddetinin arttırılması gerektiği gerçeği yansıtmıyor. "Acı Yoksa Kazanç Yok" düşüncesi kas ve iskelet sistemi sorunlarını beraberinde getirebiliyor. Yapılan bilimsel çalışmalar, ağrıyı göz önüne almadan ciddi yüklenmelerin aşırı kullanım yaralanmalarına zemin hazırladığını ve bir çok sağlık sorununu arttırdığını gösteriyor. Egzersizler ile beklenen sağlık ve fiziksel gelişme elde edilemiyorsa; uzman onayının olması şartıyla yüklenme şiddetini, süresini ve tipini arttırmak yada değiştirmek yerinde bir karar oluyor.

WebLong Ailesi olarak sağlıklı bir yaşam diliyoruz :)
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

1 yorum:

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long