EDiTöRDEN; 2020 Yılı Bizi Nasıl Karşıladı?

                                İnsanlar her sene yeni yıla basarken hep güzel dilekler diler, yeni umutlar yeşertir, aşk, sağlık, para, kariyer, hayallere yönelik tüm dilekler... Fakat hiç bir yıl, bir öncekinin aynısı olmaz ama kötü geçecek diye de düşünmek istemez. Yeni yıla nasıl başlardan öyle geçer umuduyla herkes sevdikleriyle beraber bir arada olarak kutlar yeni yılı. 2019 için çoğumuz yorucu, monoton, kasvetli, durgun dedik ama sanırım 2019'u şu an mumla arıyoruz.
                                2020'ye girdiğimiz andan itibaren kötü geçen tüm anılarımızı 2019'da bırakıp, yeni umutlarla girdiğimiz 2020 yılı sanırım hiç birimiz için iyi başlamadı. 2020'de 3.'cü ayımıza girdik, girmesine fakat ilk iki ayda canımızdan can aldığı da muhakkak. Corona Virüsü vurgunu ile başladık felakete... Binlerce can aldı melun hastalık. Tam salgın ile ilgili bilinçlenmeye, tedbir almaya ve mücadele etmeye başladığımız esnada Deprem yıktı geçti Ülkemizi. Manisa, Van, Malatya, Elazığ... Canımızdan can götürdü. Evleri yıkılan, eşyasız kalan depremzedelerimiz için herkes seferber oldu. Yardımlar çığ gibi yağdı. Hala sallanmaya devam ediyoruz, az da olsa alıştık, tam yaralarımızı sarıyoruz dedik bizleri derin bir üzüntüye ve yasa boğan bir olay yaşadık.

                                Suriye-İdlip bölgesinde yaşanan iç savaştan dolayı kayıp ettiğimiz Şehit'lerimizi kara toprağa vermenin yıkımını yaşamaktayız. Bundan kötü başımıza daha ne gelebilir ki diye düşünüyor insan. Kendini sorgulama noktasına geliyor. Ciğerlerimiz sökülüyor. Gencecik canları, onların sevdikleri, aşkları, umutları, hayalleri aklımıza geldikçe derin bir keder kaplıyor içimizi. Ya ailelerin, eşlerin çocukların yerinde olsak... İnanın insan akıl sağlığını bile yitirebilir. Hiç kimse sevdiğine yakıştırmaz ölümü. Konduramaz. Hayalini dahi kuramaz.

                                Biz huzurla evimizde otururken o Mübarek Mehmetçiklerimizin Şehit'lerimizin canları pahasına, bizleri ve Vatanımızı korumak için gece-gündüz demeksizin hayatlarını ortaya koymaları... Onlar bizim için Kahraman'dan da ötedir. Ateş düşen yüreklere, Yüce Rabbi'mizden canı gönülden sabır ve metanet diliyoruz. Tek dileğimiz geride kalan sağ'larımıza Rabbi'mizden dayanma gücü, Mehmetçiklerimize güç, moral ve hissiyat vermesidir.

                                Umarız ki, 2020 yılının henüz geçirmediğimiz ayların, Vatanımız için en hayırlı günler olması, güzel günlerin, umutların yeşerdiği, bir yıl olmasını diliyoruz. En azından buruk yüreğimize bir nebze de olsa böyle bir teselli bulmak hepimiz için çok iyi olacaktır. WebLonq.com ailesi adına herkese derin yaralarından dolayı geçmiş olsun'u bir borç biliyoruz. Vatan ile Birlikte Asker'lerimiz de Sağolsun.
Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazılarımıza Yorum Yaparsanız Çok Seviniriz. ツ

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN


GönüLLü Yazar Kadromuzu Oluşturuyoruz.
Sende Sitemizde Yazar Olmak İster Misin?
O Halde Hemen Bize Ulaşın :)

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long