EDiTöRDEN; 2020 Yılı Bizi Nasıl Karşıladı?

                                İnsanlar her sene yeni yıla basarken hep güzel dilekler diler, yeni umutlar yeşertir, aşk, sağlık, para, kariyer, hayallere yönelik tüm dilekler... Fakat hiç bir yıl, bir öncekinin aynısı olmaz ama kötü geçecek diye de düşünmek istemez. Yeni yıla nasıl başlardan öyle geçer umuduyla herkes sevdikleriyle beraber bir arada olarak kutlar yeni yılı. 2019 için çoğumuz yorucu, monoton, kasvetli, durgun dedik ama sanırım 2019'u şu an mumla arıyoruz.
                                2020'ye girdiğimiz andan itibaren kötü geçen tüm anılarımızı 2019'da bırakıp, yeni umutlarla girdiğimiz 2020 yılı sanırım hiç birimiz için iyi başlamadı. 2020'de 3.'cü ayımıza girdik, girmesine fakat ilk iki ayda canımızdan can aldığı da muhakkak. Corona Virüsü vurgunu ile başladık felakete... Binlerce can aldı melun hastalık. Tam salgın ile ilgili bilinçlenmeye, tedbir almaya ve mücadele etmeye başladığımız esnada Deprem yıktı geçti Ülkemizi. Manisa, Van, Malatya, Elazığ... Canımızdan can götürdü. Evleri yıkılan, eşyasız kalan depremzedelerimiz için herkes seferber oldu. Yardımlar çığ gibi yağdı. Hala sallanmaya devam ediyoruz, az da olsa alıştık, tam yaralarımızı sarıyoruz dedik bizleri derin bir üzüntüye ve yasa boğan bir olay yaşadık.

                                Suriye-İdlip bölgesinde yaşanan iç savaştan dolayı kayıp ettiğimiz Şehit'lerimizi kara toprağa vermenin yıkımını yaşamaktayız. Bundan kötü başımıza daha ne gelebilir ki diye düşünüyor insan. Kendini sorgulama noktasına geliyor. Ciğerlerimiz sökülüyor. Gencecik canları, onların sevdikleri, aşkları, umutları, hayalleri aklımıza geldikçe derin bir keder kaplıyor içimizi. Ya ailelerin, eşlerin çocukların yerinde olsak... İnanın insan akıl sağlığını bile yitirebilir. Hiç kimse sevdiğine yakıştırmaz ölümü. Konduramaz. Hayalini dahi kuramaz.

                                Biz huzurla evimizde otururken o Mübarek Mehmetçiklerimizin Şehit'lerimizin canları pahasına, bizleri ve Vatanımızı korumak için gece-gündüz demeksizin hayatlarını ortaya koymaları... Onlar bizim için Kahraman'dan da ötedir. Ateş düşen yüreklere, Yüce Rabbi'mizden canı gönülden sabır ve metanet diliyoruz. Tek dileğimiz geride kalan sağ'larımıza Rabbi'mizden dayanma gücü, Mehmetçiklerimize güç, moral ve hissiyat vermesidir.

                                Umarız ki, 2020 yılının henüz geçirmediğimiz ayların, Vatanımız için en hayırlı günler olması, güzel günlerin, umutların yeşerdiği, bir yıl olmasını diliyoruz. En azından buruk yüreğimize bir nebze de olsa böyle bir teselli bulmak hepimiz için çok iyi olacaktır. WebLonq.com ailesi adına herkese derin yaralarından dolayı geçmiş olsun'u bir borç biliyoruz. Vatan ile Birlikte Asker'lerimiz de Sağolsun.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site