Hayatı Nasıl Doğru Yaşarız?...

                             İnsanoğlu hayatı boyunca yalnızca bir defa dönüm noktasına gelir. Ve o dönüm noktası ile ya hayatı tamamiyle değişir, yada görmemezlikten gelerek hayatının akışına devam eder. Bu dönüm noktasına gelene kadar insanoğlu  bin bir çeşit badireler atlatır. Taa ki son yaşanılan (sıkıntı) ile insanın sabrını taşırdığı ana kadar. Yazımızın başında da dediğimiz gibi her insan bir dönüm noktasına gelir. Peki nedir bu dönüm noktası?
              Aslında bunun diğer bir adı (kırılma noktası)dır. Bu noktaya gelene kadar insan kendini ne sorgular ne de yargılar.
                        ● Ben ne yaptım?
                        ● Ben neler yapıyorum böyle?

                             Gibi soruları kendine sormaz. Fakat bıçak kemiğe dayandığı zaman isyan bayrağını çekmeye başlıyoruz. Peki kırılma noktasına geldiğimizde neler oluyor? İşte o ana kadar yaşadığınız tüm olumsuz düşünceler bir anda başınıza üşüşüverir. O sırada yapmanız gereken tek şey aklınıza gelen düşüncelerle savaşmak olmalı.
                        ● Neden böyle oluyor?
                        ● Ben nerede yanlış yapıyorum?
                        ● Neden hiç bir şey yolunda gitmiyor?

                             Sorularına aklınızdakilerden yola çıkarak cevap bulacaksınız. Çünkü o soruların yanıtları hep yaptıklarınızda veya kendinizden verdiğiniz ödünlerde saklıdır. Olumsuzluklar hayatınızın büyük bir bölümünü kaplıyorsa, hayatınızda köklü bir değişime gidilmesi gerekiyordur. Olumsuzluk teşkil eden hareketlerden, etkinliklerden, sözlerden veya davranışlardan uzak durmalısınız. Kendinizi olumsuz yönde etkileyen herşeyden uzaklaşmalı ve kendinize yeni rotalar çizmelisiniz.

                             Hayatınızın akışını doğru yönde ilerletmek tamamiyle sizin elinizde. Şayet bu kırılma noktasını görmezden gelirseniz, aynı hataları yapmaya ve yaşantınızda aynı olumsuzluklarla karşılaşmaya devam edersiniz. Unutmayın! Değişmeyen tek şey "Değişim"in kendisidir. Seçim sizin.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

1 yorum:

  1. Doğru yaşayamıyoruz sanırım yanlış yaşamak hoşumuza gidiyor

    YanıtlayınSil

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

Son Yazılan Yazılar

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Buradan Arama Yapınız...

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Günlük Altın ve Döviz Kurları

Link TakaSı: WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle