Resident Evil 3 REMAKE Geliyor.

                                   Çok değil, 1,5 sene öncesini hatırlıyor musunuz? Resident Evil içine düştüğü olumsuz durumdan bir türlü kurtulamıyor köklerinden iyice koparak bayağı shooter ve aksiyon oyunu yönünde ilerliyordu. Oyun çevrelerinde bu Resident Evil'in hali ne olacak muhabbetleri yükseliyordu. Aslında aynı bağrışmalar tam o zamanlar Battlefield ve Call of Duty için de yükseliyordu. Dışarıdan ilk bakışta zombi öldürme oyunu gibi görünse de aslında gizem, bulmaca ve gerçek bir korku oyunu. Kapının arkasında neler oluyor, o kapıyı nasıl açacağım, anahtar bodrumdaki cesedin cebinde ama merdiven parçalanmış inemiyorum, koridorda 2 sombi varama 4 kurşunum kalmış gibi zincir çözümler gerektiren, bunları yaparken de altımıza yaptığımız yalın ama manyak bir oyundu. Sonra ne oldu zamanla kaslı kaslı yaratıkların bizi kovaladığı ve deli gibi ateş ettiğimiz shooter oyunlarına dönüştü, bulmaca işi neredeyse yok oldu.
                                   Resident Evil ile ilk tanıştığım zamanlardaki duygudan eser kalmamıştı. Sonra ne oldu Resident Evil 7 çıktı ve öyle baka kaldık, ormanda gözlerimize projektör ışığı tuttular, retinalar yandı. Resmen 90'lara ilk bölümlere döndüm. Nefes aldım veremedim, işte Resi bu dedim tekrar tekrar oynadım. Vay beee Resi geri döndü. Ve hiç geçmeyecek bir tat bıraktı hafızalarda. Sonra Resident Evil 2 Remake geliyor dediler, ohaaa alkış kıyaet dedik, bir oynanımlık demo yayınladılar, Resi ruhu geri geldi, girdi içimize yine nefes veremedik.

                                   Hala daha Resident Evil 2 oynuyorum, karakolda dönüp duruyorum, geçmişten kalan anılara doyamıyorum. Sonuçta vardığım kanı: Capcom yıllardır oyuncuların serzenişlerini duyazdan geldi, yapılacakları yok saydı, hataları görmezden geldi sonra birdenbiire bunların hepsini tek seferde, bir saniyede idrak etti ve her şeyi doğru yaptı, geçmiş köklerine geri döndü. Önce Resi 7, sonra Resi 2 Remake. Şimdi Capcom diyor ki; Resident Evil 3 Remake geliyor ve şunu soruyorum kendime, acaba bu geçmişe dönüş, köklere geri dönüşü abartmayamı başlıyorlar? Yoksa bizim gibi köklü Resi hayranlarından vazgeçip eski oyunlar ile yeni nesli çıra ateşiyle mi ele geçirmeye çalışıyorlar?

Yazımızı Beğendiyseniz Sosyal Medyada Paylaşın:

1 yorum:

  1. Walla ne soyleyim alacaksın chips colayı başlayacaksın oynamaya :))

    YanıtlayınSil

Elektrik / Elektronik / Otomasyon...

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri... Devamını OKU>>>

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

SON YAZILAR


KAFEİN Alır Mısınız?
Kahve sevenlere müjdeli bir haber!

Kafein sadece sabah uyandırma rutininizin önemli bir parçası değil, tüm vücudunuza bakım ve güzellik de sağlıyor. Kahve içmenin, ruh halini düzeltme ve beyin fonksiyonunu arttırmanın yanı sıra daha pek çok faydası bulunuyor. :)
Yapılan son çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin güzelliğinize de olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Sponsorlarımız

GÖRÜNÜM

Sitemiz En İyi Chrome iLe Görüntülenir!
© Copyright 2016 Web Long