Las Vegas Rehberi | Las Vegas Guide

Nevada bölgesinde çölün ortasına yapılmış olan Las Vegas, diğer adıyla Sin City, 1911 yılında şehir ünvanı almış ve o gün bugün ışıkları hiç kapanmayan ve neredeyse her yerin 24 saat açık olduğu bir eğlence şehri. Göz alıcı ışıkları, her daim müziğin ritmini hissettiğiniz sokakları ve her daim hareketliliğiyle sizi büyüsü altına alabilecek bir şehir. İstanbul'dan en uygun seyahat imkanı, Los Angeles'a uçup, oradan 1 saat kadar süren kısa bir aktarma uçuşu ile Las Vegas'a varmak.

                                  Diğer bir seçenek ise Los Angeles'tan araba kiralayıp ortalama 4 saat kadar süren bir yolculuk ile şehre varmak. Fakat araba yolculuğunun tek kötü tarafı biraz sıkıcı olması. Çünkü yol boyunca çöllerin ortasından geçiyorsunuz ve etrafta hiç iç açıcı manzara bulunmuyor. Ayrıca Las Vegas'ta arabanızı park edeceğiniz bir yer yok, varsa da çok pahalıya patlayacaktır. Bunun için taksi kullanmanız en mantıklı karar olacaktır. 
                                  Las Vegas'ın en önemli ve en meşhur caddesi olan otellerin bulunduğu yer The Strip olarak adlandırılıyor. Yolun sağ ve sol tarafında birbirinden görkemli oteller, kumarhaneler, restoranlar ve aradığınız her şeyi bulabileceğiniz dükkanlar mevcut. Burada kesinlikle 1 kez de olda yürüyün, toplam bir buçuk saat sürse de genel hava hakkında bilgi edinmiş olursunuz. Las Vegas'a ilk defa gidenler için; bir kere olsa bile Gökkuşağı kahve içmeyi, otellerde organize edilen çılgın havuz partilerine katılmayı, dünyanın en uzun dönme dolabına binmeyi ve muhteşem ışık gösterilerini izlemeyi deneyimleyin.

                                  The Forum şehrin en popüler alışveriş merkezlerinden biri. Burada aklınıza gelebilecek bütün markaları ve iddialı restoranları bulabilirsiniz. Alışveriş merkezinin tam ortasında ise dev bir akvaryum yer alıyor. The Venetian alışveriş merkezi ise 160 markanın olduğu, Venedik mimarisi ve gondolları ile kendinizi Venedik'te hissettiğiniz bir yer. Yürümekten yorulana gondol ile turlama imkanı da sunuluyor.
                                  The Fashion Show alışveriş merkezi, Las Vegas'ın en büyük, en çok markanın olduğu ana caddesi üzerinde bulunuyor. Hafta sonları saat 17:00 itibariyle moda şovlarının gerçekleştiği alışveriş merkezinde, yeme içme konusunda birbirinden farklı, hem oturmak hemde ayakta atıştırmak için çok mekan seçeneğiniz var.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

3 yorum:

  1. Fotoğraflarla birlikte çok daha kaliteli ve detaylı bir anlatım olmuş, teşekkürler.

    YanıtlayınSil
  2. Teşekkür ederim tekrar beklerim. 😊🙂

    YanıtlayınSil
  3. Oraya gitmeyi cok isterdim cok canli

    YanıtlayınSil

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site