Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek Tavsiyeler

                                  Bazı beslenme stratejileri ve yaşam tarzı değişiklikleri, bağışıklığınızı dengede tutmak için vücudun doğal savunmasını güçlendirebilir. Zararlı mikroorganizmalar veya diğer zararlılarla savaşmaya yardımcı olabilir. Bu yazımızda bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendirmeniz gerektiğinin bilgisini vereceğiz. 

PROBİYOTİK BAKTERİLERDEN DESTEK ALIN
                                     Bağırsak sağlığı ve bağışıklık birbirine bağlıdır. Bağışıklığa destek veren savaşçıların birçoğu bağırsaklarda üretilir. Bağırsak florasını düzenleyen özel lactobacillus reuteri içeren probiyotikler, ideal denge için önerdiğimiz probiyotiklerdendir. Bağırsak dostu bakteriler, hastalıklara karşı savunmada etkili olan birçok yararlı bileşiğin üretilmesine de destek olur.

UYKU DENGENİZİ KORUYUN
                                     Uyku ve bağışıklık yakından ilişkilidir. Yetersiz veya düşük kaliteli uyku, hastalığa karşı daha yüksek bir duyarlılığa neden olur. Yeterli süre dinlenmek doğal bağışıklığınızı güçlendirebilir.

BİTKİSEL BESİNLERİ EKSİK ETMEYİN
                                     Meyve, sebze, ser kabuklu yemişler (ceviz gibi…), yağlı tohumlar (kabak çekirdeği gibi…) ve baklagiller (nohut gibi…) gibi tüm bitkisel besinler, zararlı mikroorganizmalara karşı üstünlük sağlayabilecek besin öğeleri ve antioksidanlar açısından zengindir. Antioksidanlar, vücudunuzda inflamasyona (iltihaplanma) neden olan zararlı maddelere karşı savunmayı güçlendirir.

SAĞLIKLI YAĞLAR TÜKETİN
                                     Zeytinyağı ve yağlı balıklarda bulunan sağlıklı yağlar, vücuttaki inflamasyonu (iltihapları) azaltarak, vücudunuzun zararlılara karşı bağışıklık tepkisini artırabilir. Şeker tüketimini sınırlamak, bağışıklığı artıran bir beslenme planının önemli bir parçasıdır. Gün içinde sekiz su bardağı tüketmeye gayret edin.

ILIMLI DERECEDE EGZERSİZ YAPIN
                                     Uzun süreli yoğun egzersiz bağışıklık sisteminizin dengesini olumsuz etkileyebilirken, ılımlı egzersiz bağışıklığa destek verir.

STRES SEVİYENİZİ YÖNETİN!
                                     Stres ve kaygıyı azaltmak bağışıklık sağlığının anahtarıdır. Uzun süreli stres, vücuttaki inflamasyonu ve bağışıklık hücresi fonksiyonundaki dengesizlikleri destekler. Stresinizi yönetmenize yardımcı olabilecek etkinliklere katılabilirsiniz. Mesela bu etkinlikler arasında meditasyon, egzersiz, günlük tutmak, yoga ve diğer farkındalık uygulamaları yer alır.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site