Bölgesel Yağlanma ve Tedavisi

                                   Yaza doğru karşımıza çıkan, yüzleşmek zorunda kaldığımız en büyük problemlerden birisi bölgesel yağlanmalar. Genellikle bel ve karın çevresinde ya da basenlerde toplanan bu bölgesel yağları yok etmek zordur çünkü direnç gösterirler. Bölgesel yağlanma çoğunlukta kişinin genetik yapısı ile ilgili bir durumdur. Ve birçok kişinin şikayet ettiği en büyük problemlerden birisidir. Yağlanma problemi olan bölgeye uygulanan yağ yakıcı lipolitik uygulamalar (iğneli veya iğnesiz) ile yağ yakımı, sıkılaşma ve selülit tedavilerinde tatmin edici sonuçlar alınıyor. Burada önemli olan, kişinin şikayetini belirleyip doğru tedavi yöntemi ile bölgesel yağları vücuttan uzaklaştırmak. Ki yalnızca bu tedavi yöntemi selülit tedavisi için yeterli kalmayabiliyor. Kişinin tedavisinin kalıcılığını artırmak için beslenmesine dikkat etmesi, egzersizle desteklemesi ve seanslarını takip etmesi çok önemli. Bu yüzden sizlere vereceğimiz bilgiler doğrultusunda bu tedavi hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olabilirsiniz. 

                                     Kilonuz fazla olmasa bile sıkı ve selülitsiz bacalara sahip olmak için bazı fedakarlıklar yapmanız şart, hem de sürekli! Bu çabanın ilk önemli aşaması sağlıklı beslenme. Kiloyu korumak, kilo vermekten daha önemli. Kilolarını veren ve destek yöntemlerle bölgesel kilolarından kurtulan kişilerin birçoğu kilo koruma programını uygulamakta başarı gösteremiyor. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre obez hastaların yüzde 98’i kilo verdikten bir yıl sonra kilolarını geri alıyor. İşte, tam da bu nedenle sürekli fedakarlık göstermeniz gerekiyor. Fazla kilonuz olsun olmasın, mutlaka size uygun bir sağlıklı beslenme formülü vardır.

                                     Kilo verme programları tek başına değil, kilo koruma programları ile birlikte uygulanmalı. Örnek vermek gerekirse, beş kilo vermek isteyen biri için bu kiloyu verme süresi yaşa, cinsiyete bağlı olarak şekillendirilmeli. Şayet bölgesel kiloya sahip kişiler koruyucu destek programları ile değil de diyet programları ile kilo vermişlerse, problemli bölgelerden daha az kilo kaybetmiş olabiliyorlar. Böyle bir durumda tekrar kilo alındığında, sorunlu bölgelerin daha fazla kilo alması mümkündür. Bunun nedeni ise bu bölgelerde kan dolaşımının daha az olması. Sonuç olarak, sık yapılan diyetler aslında sorunun büyüme riskini de beraberinde getirebiliyor.

                   40yaş sonrası fit olmak için tek başına diyet ve egzersiz yeterli değil. Bu aşamadan sonra, ideal kilo hedefinize ulaşmak için tedavinize eklemeniz gereken işlem ütüleme olarak da bilinen tripolar radyofrekans yöntemi. Radyofrekans uygulamaları, vücut şekillendirme ve deri sıkılaştırma amaçlı kullanılan yeni ve gelişmiş çözümdür. Sonuçlarını ilk uygulamadan sonra görmeye başlarsınız ancak kesin sonucu görebilmek için bir dizi uygulamanın tamamlanması gerekir. Radyofrekans uygulamaları son yıllarda özellikle cilt dokusunun daha gergin ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için sıklıkla tercih ediliyor. Bu uygulama şekline dinamik kas aktivasyonunun eklenmesi, kas toparlama ve sıkılaşma gibi etkileri de beraberinde getirdi. Kontrollü zayıflama ve şekillenme yöntemi olan radyofrekans, tüm deri tiplerinde uygulanabilir. Radyofrekans enerjisi yüksek frekans elektrik dalgasıdır ve istenilen bölgenin ısısı belli düzeye kadar artırılır. Selülit, bölgesel yağlanma, yüz ve vücuttaki sarkma problemlerine karşı kullanılan bir tedavi yöntemidir. Uygulama kısa sürer ama hasta açısından oldukça konforludur.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site