Evinizde Mutluluk Yaratan Dekorasyon Önerisi

                       Yunanca bir kelime olan meraki, yaptığınız iş ne olursa olsun sevgi, tutku ve ruhunuzu katarak yapmak anlamına geliyor. Hayata yeni yeni pencereler açtığımız şu günlerde açık havada Yunan Ada stilini hayal edip bu kurguya, sanatçısının ruhunu yansıttığı seramikleri, el işi birkaç aksesuarı yada atika, kristal, porselen gibi şık detayları ekleyerek merakinin dekorasyondaki karşılığına ulaşabilirsiniz.

                       Dünyaca ünlü yunanca bir kelime olan meraki, birşeyi çok büyük bir hassasiyet ve tutkuyla yapmak anlamına geliyor. Dekorasyondaki karşılığı ise zamansız, mavi tonlarının ağırlıkta olduğu, hafif dumanlı ama aynı zamanda da içinde şık ve konforlu detayların gizli olduğu bir atmosfere işaret ediyor. Yunan Adaları'nın sade, boşluklu, azla yetinen karakteristik tarzı, bolca desenin kullanıldığı, mavi tonlarını temel alan, el işçiliğini yansıtan aksesuarlar, kristaller, porselenler ve seramiklerle destekleniyor.

                       Antikalar, mavi beyaz chinoise lamba ve abajurlar, eski bir el işi tabak koleksiyonu, antika parçalar meraki odaklı bir dekorasyonun başlıca aksesuarları. Yunan stilinde Antik Yunan etkisinin daha çok ön plana çıktığı iç kesimlerde ise beyaz renkte olan mobilyalar, ham ahşap dokular, patine yüzeyler, keten ve pamuklu kumaşların kullanıldığı koltuk, kanepe ve ferforje tasarımlar, sedirler ile alçak ahşap mobilyalar dikkat çeliyor. Merakiyi dekorasyona yansıtabilmenin altın kuralı Yunan adalarının sakin kurgusunu geleneksel detaylarla harmanlamakta saklı.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

1 yorum:

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site