Kurban Bayramı'nda Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

kurban-bayrami-sokaga-cikma-yasagi
                            Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı herkes tarafından merak edilen en önemli konular arasında. Bildiğiniz üzere ilk dini bayramımızı evimizde karşıladık. Bu yılın ikinci bayramı olan Kurban Bayramımızı da evimize karşılık karşılamayacağı mız şu an için büyük bir muamma. Bu yasak ile ilgili koronavirüs bilim kurulu toplantısı yapıldı. Ve bu konuda basın toplantısı gerçekleştirildi.

                            Bu kurban bayramında sokağa çıkma yasağı var mı? sorusunu ve yasak ile alakalı sağlık bakanımız Fahrettin Koca'ya şimdiden merak edilen birkaç soru yöneltilmiş durumda. Fahrettin Koca, Kurban bayramına henüz 1 aylık bir zaman dilimi olduğunu ve bu süre zarfında vakaların artış veya azalış durumuna göre belirleneceğini belirtti. Şu an için bir yasak söz konusu değil. Tamamıyla vakaların seyrine göre bir yol izlenecek. 

                            Ayrıca Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca yasak olsa bile Ramazan Bayramı'ndaki gibi bir kısıtlamanın olmayabileceğinin altını çizdi. Elbette buna asıl karar verecek olan Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanımızın bu konudaki görüşüdür. 

Kurban Bayramı ne zaman?
             ~Kurban Bayramı 1. Gün: 31 Temmuz Cuma
             ~Kurban Bayramı 2. Gün: 1 Ağustos Cumartesi
             ~Kurban Bayramı 3. Gün: 2 Ağustos Pazar
             ~Kurban Bayramı 4. Gün: 3 Ağustos Pazartesi


                            Sokağa çıkma yasağı olmasa bile maske takmanın mecbur koşulacağını ve sosyal mesafeye sert tedbirler geleceğinin özellikle ben altını çizmek istiyorum. Bu konuda pek fazla hassasiyet göstermeyen vatandaşlarımız çok fazla. Bu konuda özellikle cezai yaptırımın çok sert bir şekilde konulması taraftarıyım. Bu hassasiyeti göstermeyen her bir bireye acımadan, para cezası veya hapis cezası getirilmesi bu konunun ne kadar ciddi olduğunu vurgulayacaktır. Maskenizi takın ve kendinizi koruyun. Hayatınızın her anında sağlıklı bir gün diliyorum. 
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site