Moda'da Yeni Trend "Yeni Normal" Modası...


                                      Sadece modaya değil hepimize dur dedi: şimdi Karantinana kapan ve yaptıklarını düşün. Bizde dünyanın ayrı ayrı odalarına dağılıp, yaptıklarımızı ve daha fazlasını düşünürken trendleri sorgulamaya başladık. Ve kendimizi şu sorunun cevabını ararken bulduk: Tüm bu yaşananlardan sonra trendler nasıl şekillenir? Dünyanın önde gelen forecast ajanslarına göre cevap, trendsiz bir modanın önümüzdeki dönemi şekillendireceği yönünde. Trendlerin olmadığı bir moda düşünebiliyor musunuz? Bu şekilde modanın anlamı kalır mı?

                                      Aslında Trendsiz derken belki de trendleri bizlerin, yani modanın hedef kitlesinin belirlediği yeni bir düzenden bahsediliyor. Son dönemde oldukça popüler olan söylemi ile Moda'da "Yeni Normal" bu olacak gibi görünüyor. Ana trendleri ve eğilimleri tahmin eden forecast firmalarına göre, trendsiz dönemin ateşini birçok farklı faktörler ateşledi ama bu faktörlerin hepsi de evlerimizde, spesifik olarak giyinme odalarımızda, gardıroplarımızda doğdu. Moda tasarımcıları, marka sahipleri, editörler ve modaseverler evde Karantina dönemini farklı ruh halleri arasında gidip gelerek yaşadılar. Kimi zaman, gardırop başına geçilip, "Bunca kıyafete ne gerek vardı?" dendi. Kimi zaman, bundan sonra hayatı daha coşkulu yaşama kararı alındı. Kimi zamanda aile ve dostlardan uzak kalmanın yarattığı ruh haliyle yoğun bir nostalji özlemi duyuldu. Eski aile albümlerine dalındı. Işte tüm bu ruh halleri yeni normalde bizleri ve modaevlerini dört farklı akım çevresinde toplayacak. Ta ki başka bir yeni normal gelene kadar!

                                      Sürdürülebilirlik, doğanın mesajını aldığımızı düşündüğümüz şu günlerde hepinizin ajandasında üst sıralara yükselmiş durumda. Haliyle sürdürülebilir moda markaları bulundukları niche alandan çıkıp daha çok talep görecekler. Birçok marka daha Sürdürülebilir olmanın yollarını arayacak. Çünkü hedef kitle, markaları bu anlamda sorgulayacak. Daha uzun süre giyilebilecek, daha sağlam, dönemlik trend kıskacından azade kıyafetlerle sektörü daha sürdürülebilir yarına götürenler talep görecek. Logomanya sürdürülebilirlik alanında kendine çok fazla yer bulamayacak ama tasarım gücü her daim akakçe sayılacak. Nicelikten çok niteliğe yöneleceğiz. Bu durum nicelikten beslenen fast fashion markaları strateji değiştirmeye itebilir. Ayrıca Forecast ajanslarına göre önümüzdeki sene Sürdürülebilir niche markalar ile büyük modaevleri ve Fast Fashion zincirler arasında önemli işbirlikleri görebiliriz.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

2 yorum:

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site