Astroloji'nin İnsanlar Üzerindeki Etkisi Nedir?

                              Astroloji denilince akla ilk gelen şeydir Burçlar. Halbuki burçları da yöneten bir dal vardır ve bunun da adına Astroloji denir. Aslında yıldızların yer olayları üzerindeki etkisi üzerine ölçümleme yaparak, bir takım şeyleri önceden tahmin etmeye yarayan bir falcılık sanatıdır. Peki ama yıldızların, venüsün, jüpiterin veya merkürün insanlar üzerinde nasıl bir etkisi olabilir? Benim gelecekte neler yaşayacağımı bilen bir bilim dalı olamaz. Daha doğrusu bunun adına Bilim denemez. 
astrolojinin-insanlar-uzerindeki-etkisi-weblonq
Falcılık ile Astroloji arasındaki farkı bileniniz var mı?

                              Astroloji'de bazı simgeleri, gök cisimlerinin hareketlerinden yola çıkarak, tahmin üzerine yapılandırılmış ve ortaya modern falcılık çıkmıştır. Peki burçlar nasıl oluşturulmuştur? On iki takım yıldızına verilen farklı isimlerden oluşan ve hepsinin ortak adıdır Burç. Her bir takım yıldızının Burç sahipleri üzerinde etkisi olduğunu ve evrenin insanlara birşeyler anlatmaya çalıştığı ile yorumlanır. İlk çağlarda Yıldızlar, Güneş ve Ay bir çok yönden yol gösterici olmuştur. Bu Gece ile Gündüzün çağrışımı, günün hangi saatlerinde olduğu, hava tahmini, yön duygusu ve bunun gibi birçok şekilde izlenmiştir. Aslında doğru sanılan ama yanlış bilinen bir gerçek vardır.

                              Astroloji ile ilgili bir çok seminerler verilmiş ve röportajlar yapılmıştır. Bir çok Astrofizikçi aslında astrolojinin bir bilim dalı olmadığını yıldızların bizi asla etkilemeyeceğini ve hatta bizden haberleri dahi olmadığını vurgulamışlardır. Asıl bilim dalı Astronomidir. Astronomi tamamiyle Gök Biliminin diğer adıdır ve Astrolojinin bununla alakası yoktur.

                              Yıldızlar insanoğlundan 4 ışık yılı yani bu demek oluyor ki 40 trilyon uzaklıktadır ve bunun insanlar üzerinde etkisi olması imkansızdır. Fakat günümüzde falcılığı modernleştirip, eskisi gibi çakıl taşlarından arındırıp, kartlara ve simgelere tanımlayarak farklı bir falcılık sistemi geliştirmişlerdir. İnsanların flört dönemlerinde, evliliklerinde ve işlerinde günlük, haftalık yada aylık olarak rahatça bu falları okuyarak kendilerine rota çiziyor. Bu falcılık sistemi bir çok alana kadar insanlara yol göstericilik yapıyor. Uyumluluktan tutun, kariyer hayatına, aşk hayatından, maddi konulara kadar bir çok alanda öngörüler sunuyor. 

                              Aslında astrologların verdiği tüm astronomik bilgilerin hepsi yanlıştır. Merkür'in geri gittiği görülmemiştir. Mevsimlerin oluşumunda burçların yada gök cisimlerinin kesinlikle alakası yoktur. Yani Astroloji savunduğu düşüncelerle hem bilim dışı olduğunu kanıtlıyor hem de bir çok açıdan hatalar içeriyor. Ay ile Merkür'ün insan üzerinde etkisi yoktur.

                              Aslında Astrolog diye bir meslek grubu olmadığı gibi Astrolojinin de varlığını sorgulamamız gerekiyor. Bu falcılıktan etkilenerek ücretli fal baktıranlar oluyor, sahte bilim yapan insanlardan uzak durmakta fayda var. Bunların gerçeklik payı olmadığı gibi para tuzağı olduğunun da bilincinde olmak gerekir. Tüm bu insanlar uzaydan gelmiyorlar. O yüzden Astroloji'nin insan üzerinde bir etkisi yoktur. Hiçbir zaman da olmamıştır.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

Son Yazılan Yazılar

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Buradan Arama Yapınız...

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Günlük Altın ve Döviz Kurları

Link TakaSı: WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle