Gelecekteki Hayallerinizin Evine Hazır Mısınız?

gelecekteki-hayallerinizin-evine-hazir-misiniz-weblonq
                             Gün geçmiyor ki, teknolojiye başka bir yenilik gelmesin. Her gün ayrı bir ürün, her gün ayrı bir uygulama veya yazılım geliştirilmekte. Henüz bir yeniliği eskitmeden bir üst modeli çıkmaktadır. Bu da bize tam bir teknoloji çağında olduğumuzu hatırlatmaktadır. Teknoloji hayatımızın her alanında biz insanların hayatını kolaylaştırmak için vardır. Ve bizler için daimi olarak üretilir, geliştirilir, yaşamımıza rahatlık ve konfor sağlar. Yaşam kalitemizi artırır.

                             Akıllı evler kavramına hepimiz aşinayız. Fakat bizler evin zeki, ekonomik ve duyarlı olanını seviyoruz. Ekonomi yönünden kesemize katkısı olan akıllı termostatlar, sesli asistanlar, robot süpürgeler, internete bağlı uzaktan kontrol edilebilen elektrikli cihazlar ve aklınıza gelebilecek tüm elektronik aletler... Şimdiden bu teknolojilerin bir çoğunu kullanıyoruz. Yerleri kendi kendine süpüren süpürgeye, uzaktan izlenebilir - kontrol edilebilir kameraya ve alarm sistemlerine, evde olmasak bile kapımıza gelenleri bile görüp yönlendirdiğimiz bir teknolojiye sahibiz.

                             Gelin sizlerle bundan 10 yıl sonra hangi teknoloji ile karşılaşacağımıza dair hayaller kuralım. Bu akıllı evlerden birinde yaşadığınızı hayal edin. Dişlerinizi fırçalarken aynanız, bir köşesinde önemli olduğunu düşündüğü e-postalarınızı size görüntülüyor. Ya da duşunuz her zaman yıkanmayı sevdiğiniz ısıya çoktan ayarlanmış. Sonrasında akıllı robotunuz önceden ayarlanmış ve sevdiğiniz kahvaltıyı size servis ediyor. Eviniz, şehrin elektrik şebekesine bağlı bile değil, güneş panelleri ve çatınızdaki rüzgar tribünleri sayesinde şarj ettiğiniz arabanızla işe gidiyorsunuz. Eve döndüğünüzde dronlar sayesinde kapınızın önüne bırakılmış kargolarınızı buluyorsunuz. Bunlar size alışılagelenin çok daha ötesinde ve imkansız gibi geliyor öyle değil mi?

                             Bu anlattıklarımız yeni nesil teknolojinin henüz dörtte biri bile değil. Peki bilim insanları geleceğin konforlu teknolojisini oluştururken hangi etkenleri dikkate alıyorlar? Bizim onlardan daha fazla ne beklentimiz olabilir?

                             Akıllı evlerin geliştirilmesinde insanların günlük yaşamında hangi problemleri yaşadıklarını baz alarak bu doğrultuda konfor sunulması listelerinin en başında yer alıyor. Şehir şebekesine bağlı olmadan kendi suyunu ve elektriğini elde edebilecek teknolojiyle hem bütçenizi hem de ekolojik dengeyi korumuş oluyorsunuz. Evlerimizde yapmayı hiç sevmediğimiz ütü, çamaşır katlamak, bulaşık yıkamak, yemek yapmak gibi tüm zahmetli işleri yapabilecek yeni nesil robotlar üzerinizden birçok yükü almaya hazırlanıyor. Dolayısıyla siz gelecekteki eviniz için hayallerinizi sınırlamayın. Çünkü gelecekte hayallerinizin dahi ötesinde bir teknoloji ağı sizi bekliyor olacak. 
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site