Moda'nın Yenilikçi Ruhu Yeniden Canlanıyor...

                        Koleksiyonun başlangıç noktasında, küresel sorunlarla başbaşa kaldığımız son dönemde yerini gitgide endişeye bıraktı. KoronaVirüs Salgınından dolayı durulan Moda sektörü şimdilerde yenilikçi ruhunu canlandırmaya başlıyor. İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunun duraklama dönemi son buldu ve daha da ileri aşamaya giderek İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyon hazırlıklarına başlandı. Moda'nın yenilikçi ruhu bize ne getiriyor? 19. yüzyılda doğan Kraliçe Victoria döneminden günümüze pek çok biçimde, dünyadaki bir çok kültürde görülen bir kıyafet türü... 1970'ler hissi veren hafif kırmızımsı denim, 20. yüzyıl gençlik hareketinin siyah jean'leri, 60'lı yılların başından özel bir patiska efekti ve denimin altın çağı olan 50'lere götüren kumaşlarla koleksiyon oldukça zengin.
modanin-ruhu-yeniden-canlaniyor
                        Buram buram Nostalji kokan bu koleksiyon yalnızca bayanlar için değil, baylar için de ciddi tasarımlar gerçekleştiriliyor. Şehirli bir erkeğin spor ve şık kombinleri için duygusal seyahatlerden ilham alınarak oluşturulması, bunları stil ve detayların vurgulandığı zarafet ile rahatlığın birleştiği bir koleksiyon sunuyor. Bir gömlek ile kravat eşleştirildiğinde resmi bir ortama uyum sağlayabildiği gibi bir sweatshirt ve jean ile giyildiğinde daha rahat bir havayı da kaldırabilecek. Birkaç tarzı kombinleyerek nostalji ile birleştirerek gündelik ve sokak stilini de öne çıkarak bir trend görüyoruz 2020 yılında.
modanin-yenilikci-ruhu-canlaniyor
                        Kıyafetlerin birer duygusu ve yaşam alanı olduğu gerçeğini unutmamalıyız. Çünkü insanlık her an ihtiyaç duyduğu bu rahat giyim stilinden ödün vermeyecek ve şu anki çağımızda kıyafetleri örtünmekten çok daha fazlası için kullacak. Bu sezonun yenilikleri sokak kültürü, sokak stili ve buna eşlik eden nostaljinin verdiği hava... Bugünlerde yeni bir şey yaratmak oldukça zor çünkü çok hızlı tüketiyoruz. Çıtayı sürekli yukarıya taşıyan en başarılı tasarımcılar bu koleksiyon ile aslında hem geçmişi hem de geleceği çok güzel harmanladı. Bu yenilikçi bakış açısı beni gerçekten mutlu ediyor.

                        Koleksiyona baktığınızda fazlaca yeşiller, bejler ve kahverengiler göreceksiniz. Denim, pamuk ve deri... Şehirde ihtiyaç duyacağınız tarzda kıyafetler. Bir tasarımcı buu koleksiyonu hazırlarken "Müşteri Kimdir?", " Hayata bakış açısı nedir?" ve Müşteri gerçekten ne istiyor?" bu soruları göz önüne alarak tasarımlarını hazırlar. Buna biraz da sezgilerini katarak yol izler. Insanları rahat giysiler içinde olmak istemelerini anlıyor ve yeni kreasyonu bir rahatlık ve çabasızlık ama aynı zamanda renklilik olarak bize sunuyorlar. 

                        Bir erkek gardırobunda chino pantolonun yeri ayrıdır. Çünkü ne çok ciddi, ne çok spordur. Her yere doğru kombinle kolayca uyum sağlayan klasik chino, uzun zamandır erkek gardıropların da yerini koruyor. Usta tasarımcılar chino pantolonların yerini genç enerjiyle yeni bir tasarım stili oluşturarak, buna extra esneme özelliği getirerek denim pantolonlarla buluşturdu. Bu harika görünen, rahat hissettiren ve bir pantolona modern ile nostalji havayı katarak pek çok stili ve seçeneği içinde barındırması memnun edici bir detay. Sonuç olarak dünya ve zevkler değişse de tasarımcılar halen bunlar hakkında düşünceler yaratıyor ve bütün bunlara insanlığı canlandıracak ruhu katarak modayı yönlendirmeye devam ediyor. Kısacası modanın yenilikçi ruhu bitmek bilmiyor.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

Son Yazılan Yazılar

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Buradan Arama Yapınız...

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Günlük Altın ve Döviz Kurları

Link TakaSı: WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle