Seyahat Etmek Nedir? Neden Seyahat Ediyoruz?

                              Seyahat etmek tam anlamıyla özgürlük demektir. Ne kadar uzağa gittiğinizin aslında bir önemi yoktur. Bulunduğun ortamı değiştirirken beyin olarak da var olan gündeminden uzaklaşabiliyorsan seyahat etmiş oluyorsun. Dolayısıyla verimli bir Seyahat'in en önemli kuralı, aynı senle değil, bir başka senle, yani bir başka modda, niyette ve bakış açısında dolaşmak. Yoksa var olan gündemini, derdini ve negatif düşünceni beraberinde götürdüğünde aslında hiçbir yere gitmemiş oluyorsun. Nereye seyahat etmek istediğinin tercihi biraz moda göre değişebiliyor. Bazen doğal deneyimler yaşayıp yalnız kalabileceğin şehirleri, bazense tam tersine sosyalleşebileceğin kalabalık yerleri tercih edebilirsin. 
                              Alışılagelmiş rotalar çizmekten çok, herkesin bildiği, hatta gittiği rotaların bilinmeyen, yönlerini görmek önemlidir. Amaç her zaman tüketmek değil. Bilmek ve bilgiyi içselleştirmek de bir o kadar önemli. Dolayısıyla bu dengeyi koruyan rotalar çizmelisiniz. Bence günümüzün seyahat trendi deneyimler üzerine kurulu. Şehir ve mekanların temel bilgilerine internetten ulaşmak mümkün. Ama deneyimlemek ve o bilgiyi yaşayarak öğrenmek için seyahat etmek şart. Ama önemli olan internetteki bilgi çokluğu ve sosyal medyadaki paylaşım sıklığı nedeniyle artık ikonik yerler ve klişe bilgilerin ötesinde yeni deneyimler aramak. 

                              Tüketim toplumu olduğumuz için turistik yerleri de tüketiyoruz. Doğal olarak herkes daha fazla detayın, anektodun ve heyecanın peşinde. Diğer bir trend ise tüm bu hızlı akışın aksine minimalist düzeyde seyahat etmek. Yani insanlardan uzak, en hafif bavul ve en gösterişsiz kıyafetlerle kişinin kendini bulduğu seyahatlerdir. Yani sosyal medyada paylaşımların yapılmadığı, lüksün peşinden koşulmadığı ama halen konforun olduğu, kişinin kendisi ile baş başa kalabileceği tek kişilik minimalist seyahatler oldukça trend. Peki ya siz? Siz seyahat etmek isteseydiniz hangi yoldan gitmek isterdiniz? Rahatlığı mı, yoksa modern ve lüks olan bir seyahati mi tercih ederdiniz?

                              Öncelikle hangi bölgeye seyahat edeceğiniz ve hangi alanlarda konaklama yapacağınız çok önemli. Türkiye gerçekten çok özel bir ülke. Her ziyaret ettiğiniz koyda farklı bir mavi, her ziyaret ettiğiniz köşesinde farklı bir yeşil ve tarihe dokunabiliyorsunuz. Bu özelliklerinden dolayı hayatı ve seyahat deneyiminizi her açıdan yaşamanızda fayda var. İmkanınız varsa, karavan deneyimi yaşayabilirsiniz. Böylelikle hayata dair birçok keyifli unsurları farkedebilir, yeşili ve maviyi koruyarak yapacağınız bu seyahat belki de vazgeçilmeziniz olacaktır.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum Yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazımla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için: Bize Ulaşın!

Son Yazılan Yazılar

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Buradan Arama Yapınız...

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Günlük Altın ve Döviz Kurları

Link TakaSı: WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle