WebLonq.Com'da Yenilikler Başladı...

                            Öncelikle Weblonq.com ailesinden yine siz değerli okurlarımıza İyi ve Sağlıklı Günler diliyoruz. Zor zamanlardan geçtiğimiz şu dönemde, herkesin ufak bir uğraş ile kafasını dağıttığı oluyordur mutlaka... Yoksa Coronavirüs'den dolayı hepimiz psikolojik çok yıprandık. Bu durumdan kimse olumlu yönde etkilenmedi elbette. Vakaların azaldığı son zamanlarda normalleşme dönemlerine ufaktan girdik. Fakat tedbirsiz davranan onca insan yüzünden vaka artışları görülmekte. Coronavirüs illetinden kurtulacağız illaki ama evvelinde çok tedbirli olmalı ve bu konuda asla ihmalkar davranmamamız gerekiyor. Bizler duyarlı olduğumuz taktirde, bundan çevremiz de olumlu yönde etkilenecektir. Örnek alacak ve sevdiklerimizi riske atmamış olacağız.

                              Sizlere ufaktan sitemizde yaptığımız ve yapacağımız yeniliklerimizden bahsetmek istiyorum. Blogumuzun tasarımını değiştirdik. Biraz canlı ve iç açıcı renklerden oluşan bir tasarım beğeninize sunduk. Umarız ki sizde girdiğiniz zaman eski gri karamsar rengimizi unutup, kendinizi renklerin enerjisine bırakırsınız. :) Yazı tonlarımızın göz yormayan akıcılığına kendinizi bırakarak keyifle yazılarımızı kahve eşliğinde okumanızı tavsiye ediyorum. Yukarıda açılır MENÜ'lerimizde ilgi alanınıza göre KATEGORİLER sunulmuştur. Blogu'muzu gezdiyseniz TEKNOLOJİ kategorisi altına yeni bir bölüm ilave ettik. "DOWNLOAD" bölümü... Bu alanımızı ilerleyen zamanlarda aktif edip, sizlere kendi arşivimizden film ve müzik indirme bölümü sunacağız.

                              Bir kaç düzenleme daha yapıldıktan sonra, sizlere weblonq.com'un büyük bir çekiliş yapacağını bildirmekten mutluluk duyuyorum. Yazılarımızdan ve sitemizde yapılacak olan kampanyalarımızdan haberdar olmak isterseniz: freedom.86@msn.com adresine güncel mail adresinizi bırakmanız yeterli olacaktır. Sizlere eşim ile birlikte yalnızca yararlı bilgi sunmak ile kalmıyoruz. İSTANBUL çevresine Elektrik ve Elektronik tamiri ile alakalı her türlü hizmeti veriyoruz. BURAYA TIKLAYIP konu ile alakalı bilgi alabilir, randevu almak veya fiyat edinmek için konumuzdaki iletişim bilgilerine göz atabilirsiniz.

Sitemizde yazar olmak isterseniz kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Tek yapmanız gereken BAŞVURU. :) Gerisini bize bırakın.
İlerleyen zamanlarda sizlerin de desteği ile umarım daha güzel aktiviteler yapacağız.
Hoşçakalın, Sağlıkla Kalın, Bizimle Kalın...
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Evinizde Mutluluk Yaratan Dekorasyon Önerisi

                       Yunanca bir kelime olan meraki, yaptığınız iş ne olursa olsun sevgi, tutku ve ruhunuzu katarak yapmak anlamına geliyor. Hayata yeni yeni pencereler açtığımız şu günlerde açık havada Yunan Ada stilini hayal edip bu kurguya, sanatçısının ruhunu yansıttığı seramikleri, el işi birkaç aksesuarı yada atika, kristal, porselen gibi şık detayları ekleyerek merakinin dekorasyondaki karşılığına ulaşabilirsiniz.

                       Dünyaca ünlü yunanca bir kelime olan meraki, birşeyi çok büyük bir hassasiyet ve tutkuyla yapmak anlamına geliyor. Dekorasyondaki karşılığı ise zamansız, mavi tonlarının ağırlıkta olduğu, hafif dumanlı ama aynı zamanda da içinde şık ve konforlu detayların gizli olduğu bir atmosfere işaret ediyor. Yunan Adaları'nın sade, boşluklu, azla yetinen karakteristik tarzı, bolca desenin kullanıldığı, mavi tonlarını temel alan, el işçiliğini yansıtan aksesuarlar, kristaller, porselenler ve seramiklerle destekleniyor.

                       Antikalar, mavi beyaz chinoise lamba ve abajurlar, eski bir el işi tabak koleksiyonu, antika parçalar meraki odaklı bir dekorasyonun başlıca aksesuarları. Yunan stilinde Antik Yunan etkisinin daha çok ön plana çıktığı iç kesimlerde ise beyaz renkte olan mobilyalar, ham ahşap dokular, patine yüzeyler, keten ve pamuklu kumaşların kullanıldığı koltuk, kanepe ve ferforje tasarımlar, sedirler ile alçak ahşap mobilyalar dikkat çeliyor. Merakiyi dekorasyona yansıtabilmenin altın kuralı Yunan adalarının sakin kurgusunu geleneksel detaylarla harmanlamakta saklı.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

Eviniz iÇin Sürdürülebilir Ferahlık

♥ Çöpleri Temizle;
                           Evin çevresini çöpler ve dağınıktan arındırın. Dış dünyadan evinizin kapısına kadar olan kısmı, yani apartman dairesinde oturuyorsanız apartman holünü, müstakil bir evde oturuyorsanız dış kapının sokakla bağlantısı olan giriş yolunu mutlaka temiz tutun. Evin içine girerken yada dışına çıkarken yürümenize engel olacak çeşitli engellerden kurtulmak, hareketin devamlılığı için esastır.

♥ Küçük kare sehpalar dışarı;
                           Aslında bedenimizi incitme tehlikesi yaratan köşeli, sert her şeyden kurtulmak gerekiyor. Bu mobilyalar ayrıca çocuklu ailelere kesinlikle yasak. Köşeli, kütlesel mobilya ve aksesuarların iç mekanda akışı destekleyeceğine önünü kestiğini aklınızda bulundurun.


♥ Pencereleri sil;
Ne kadar temiz pencere, evde o kadar gün ışığı, yani yaşam enerjisi. Bunu bir düşünün.

♥ Evcil hayvan yataklarını kendi yatağın kadar temiz tut;
                           Evcil hayvanlarınızın tüylerinin eve dağılmasını önlemek için öncelikle tımar konusuna önem verin ve iyi ekipmanlara yatırım yapın. Hayvanın yatağı ve sosyalleştiği alanları ise farklı bir fırçayla temizleyin. Tüy toplama fırçaları her an elinizin altında olsun.

Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

“Pençe-Kartal" Operasyonu Başladı.

                                Aslında mesaj çok açık bir şekildedir. ‘’Bir gece ansızın vurabiliriz’’. Gece yarısı Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sosyal hesabından paylaşılan bir yazı ile bilgilendirildik. Operasyon bazı kişilere, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya yönelik düzenlediği normal bir operasyon gibi gözükebilir. Son dakika olarak ajansların belirttiği alt yazılar, emekli askerlerin ve akademisyenlerin canlı yayına  alınması, haritaların üzerinden bölgedeki operasyonun saniye saniye anlatılması dikkatleri üzerinde çekmeyi başarmıştır. Ancak  bu operasyonun üzerinden bir gün geçmesine rağmen önemli bir konu hiç yaşanmamış bir hale bürünmüştür.

                          Altını çizerek belirtmek istiyorum ki operasyonun yapıldığı yer ülkemiz için çok kritik bir konumdadır. Pençe- Kartal Harekâtı TSK’nın Irak’ın Kuzeyine yaptığı en kapsamlı harekâtlarından biridir. Operasyonun planlanıp harekete geçirilme şeklinden bahsetmeyeceğim. Vurulan hedef çok stratejik bir noktadadır. Bilindiği üzere bugüne kadar üç Pençe Operasyonu yapılmıştır. Yapılan bu harekât önceki operasyonlardan daha kararlıdır. Bu bölgede yapılan operasyonlar genellikle Gir-Çık şeklinde ilerlemiştir fakat bu sefer TSK bu bölgedeki terörü tamamen bitirmeyi hedef almıştır. Uzun zamandan beri Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK’nın sınırdan içeriye sızıp eylem gerçekleştirmesini önlemek için Kuzey Irak topraklarında bir askeri üs inşa edip belirli bir sayıda asker konuşlandırmıştır. 
                          TSK’nın bunu yapmasındaki etken; Türkiye’ye geçişleri önlemek ve Kuzey Irak’taki PKK alanlarını daha ciddi anlamda daraltmak için bu yolu izlemiştir. Bu bölgedeki arazi yapısının fazla dağınık ve engebeli olmasına rağmen bölgede büyük bir zafer kaydedilmiştir. Harekâtın başlamasıyla birlikte PKK güçlerinin yaklaşık olarak 25-30 kilometre Irak’ın iç kesimine doğru geri çekilmek zorunda kalmıştır. Harekâtta birçok hava üssü kullanılmıştır. Başta; Diyarbakır,  Malatya, Eskişehir olmak üzere operasyon desteklenmiştir. Bilindiği üzere Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın Kuzey’ine birçok kez hareket düzenlemiştir. Bu harekât ağırlıklı olarak PKK’nın hâkimiyet sağlamaya çalıştığı Sincar, Zap, Avaşin, Hakurk ve tabiki Kandil gibi önemli noktalara yapılmıştır.Yerli ve Milli silahların kullanıldığı operasyonda, Türk Ordusu’nun olmazsa olması ‘’Sivil Hassasiyet’’ en üst düzeyde tutulmuştur. Terörün özü itibari ile ülke sınırların ötesinde kendine güvenli bir alan veyahut bölge bulunduğunda terörün bitirilmesi hiç de kolay olmamaktadır. Son zamanlarda Türkiye Hükümeti’nin silah sanayisine yaptığı yatırım ve verdiği önem ile birlikte üretilen silah teknolojisinin bölgede Türkiye’yi bir adım daha ileriye çıkaracaktır.

                          Dünya basınında da yer almış olan İHA ve SİHA teknolojisinin kuşkusuz sıfır hata prensibi ile yola çıkarılmasından dolayı sınırlarımızı terör ayak bastırmayacaktır.Bu demek oluyor ki; ordumuzun silah kapasitesinin geliştiğini çok ciddi operasyonlarla şahit olabiliriz. Yıllarca başta Kandil ve Irak’ın Kuzeyi olmak üzere PKK’nın daimi kalesi olma işlevini görmüştür. Silah Teknolojisinin ve askeri araçların yetersizliğinden kaynaklı teröre yerinde bir darbe yapılamamıştır. Fakat günümüzde TSK,  terör örgütünü çok net bir şekilde havadan vurabilir bir hale gelmiştir ve Kandil artık teröristler için güvenli bir konum olmaktan çıkmıştır. Bu operasyonlar sınırdaki gerginliği ilerleyen zamanlarda ne derecede etkileyeceğini göreceğiz. 

                          PKK, bölgesel bir terör örgütü olmaktan çıkıp uluslararası bir terör örgütü haline gelmiştir. Türkiye’yi bölme amaçları tamamen tükenmiştir diyebiliriz. PKK Terör Örgütü’nün dış güçlerden aldığı mühimmat ve ekonomik kaynaklar dışında tutunacak dalları artık kalmamıştır. Peki, Irak Hükümeti bu operasyondan şikâyetçi mi? Irak’ta yayın yapan medya kuruluşu Al Sumaria’ya göre bu operasyon tamamen Irak’ın egemenliğine yapılmış bir saldırı olduğunu öne sürmüştür. Bu haberden de anlıyoruz ki; bu harekâttan belirli bir kesim bir hayli rahatsız olmuş durumdadır. Türkiye’nin vermiş olduğu mesaj çok net bir şekildedir. Irak Hükümeti, terör örgütünü temizlemez ise Türkiye Devleti operasyonların koşulsuz devam edeceğini ve gerekli kontrollerin sağlanıp gereğinin yapılacağını göstermiştir. Aynı şekilde İran Hükümetine ‘de PKK uzantısı olan PJAK’ın, Türkiye’ye yönelik saldırıları engellenmediği takdirde operasyonların bu bölgelere doğru genişleyebileceğini hatırlatmış oldu. ABD ve Rusya’ya verilen mesaj ise; PKK destekçilerinin Suriye Topraklarında terörü barındıramayacağını mesajı açık bir şekilde belirtmiştir.
Yazımızı Paylaşabilirsiniz:

BLOG YAZILARIMIZA ABONE OLUN

ELEKTRİK / ELEKTRONİK İŞLERİNİZ !!!

~~~~~~Bilgisayar Tamiri, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Yazılım ve Donanım, Elektrik Tamir ve Kurulum, Her tür Elektronik İşleri, Güvenlik Kamerası Montajı ve Tamiri, Alarm Sistemleri, Otomatik Kapı Sistemleri Tamir ve Onarım, Yangın Alarmı Sistemleri Tamiri YAPILIR... Devamını OKU>>>

Sponsorumuz Olmak İster Misiniz?

Blogumuzun Arşivi

DOST SİTELER

Kahin Martinez ~ Rüya Tabirleri ~ WeblonG ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ Site Ekle ~ ~ Site Ekle ~ Site